Alfa přehled

Alfa
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172386/bmid_alfa-XX7-172386.jpg 4 322 322

Lovci monster série

< 3. díl >

„Dvakrát mě povolali, abych sloužil svý zemi, vlastně třikrát, když počítám i časy, když jsem byl ještě mladej lidskej kluk… Guerillová válka se vede dost blbě, když se musíš o džungli dělit s vlkodlakem.“ Earl Harbinger, výkonný ředitel Lovců monster s.r.o., má tajemství – tajemství, se kterým se musí o každém úplňku zamykat do cely, jinak by sežralo každého na potkání. Ale zatímco ostatní vlkodlaci jsou lovnou zvěří, Earlovi vláda udělila výjimku, a protože to byla federální vláda, nebylo to zadarmo. Ve druhé světové válce, Vietnamu i na místech, o kterých spořádaní američtí občané nikdy neslyšeli, pak musel on a jemu podobní dokazovat, že si důvěru strýčka Sama opravdu zaslouží. Práce pro vládu, armádu nebo CIA Earl vždy považoval za nutné zlo, ale když se mu ozve bývalý řídící důstojník s tím, že do Ameriky přicestoval jeho starý nepřítel, vlkodlak z KGB proslulý svou brutalitou, neváhá ani na okamžik. V odlehlých lesích Michiganu se toho však děje mnohem víc, než se na první pohled zdá. Se soumrakem začíná poslední lov a v cestě mu stojí jen hrstka místních, spousta zbraní a Earl Harbinger, který tvrdohlavě odmítá převalit se na záda a hrát mrtvého. Alfa vlkodlak může být jeden.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Monster Hunter Alpha , 2011


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Alfa. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (53)

Patrik02
17.04.2024 5 z 5

Třetí díl jde mimo hlavní linku Lovců a líčí "dovolenou" jejich šéfa, vlkodlaka Earla Harbingera. A přesto, že chybí náš oblíbený účetní Owen a jeho nastávající Julie, považuji tento díl za zatím nejzdařilejší této série. Alfa není tak nafouknutá, jako dva předchozí díly, autor přidal na hororové atmosféře, a Earl Harbinger je prostě bez chybičky zpracovaná postava.

TERRORDROME
14.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Hneď na začiatku ma znepokojilo že to bude tentoraz taký Earlov spinoff kde si dvaja vlkodlaci budú pomeriavať bimbasov, ale nakoniac súhlasím že je to vlastne zatiaľ asi najlepší diel. Zrejme aj vďaka tomu že autor dáva spiatočku, nesnaží sa stupňovať už tak dosť absurdné súboje s vesmírnymi krakenmi, ale je to "len" taký záberom menší horor o horskom mestečku napadnutom vlkolakmi. Príbeh je teda zovretejší, temnejší a korunovaný scénami ako Braindeadovský masaker snežnou frézou, po ktorom ostane pol mesta ulepený krvavou kašou. Plus Earlova minulosť, schizofrenický ruský vlkolak, zaujímavé technické detaily vlkolačej kliatby a nejaký tí starobylý techno kopáči, asi aby boli v knihe aj nejaké nevlkolačie prvky. Snáď jediné čo by sa tomu dalo vyčítať je že musí byť zasa mimochodom ohrozený aj celý svet, keď lokálny rozmer príbehu tomu tak svedčí. Finále je zbesilé, gule-ruky-hlavy trhajúce, potešilo že vládny agent Stark nebol nakoniec tak beznádejne bezcharakterný sráč, že lovci zregrutovali toho najnepravdepodobnejšieho člena a že sa do toho vložila ďalšia najasamsupertajnejšia ultrazlovestnejšia, extrazáhadnejšia a megamocnejšia organizácia, ktorá neveští nič dobré. Tretí diel stále drví, za mňa béčková paráda ako vlkolačia noha


Smolař
14.11.2023 5 z 5

Larry je skvělej. Tady ubral na obrovitosti a postavil příběh jenom na Harbringerovi a vůbec to nevadilo. Odpočineme si od hromotluka Pitta budeme sledovat příběh o jeho šéfovi a vlkodlačim problému.
Je to spíš menší spin-off, ale rozhodně skvělej napsanej. Akce ubylo, napětí přibylo a je tu hláškující Harbringer tak, jak jsme ho dosud neznali.
Těšim se na další pokračování.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Alfa v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených446x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených36x
v Knihotéce186x
v Chystám se číst42x
v Chci si koupit26x
v dalších seznamech2x

Štítky knihy

vlkodlaci

Autorovy další knížky

Larry Correia
americká, 1977
2012  87%Lovci monster s.r.o.
2015  91%Drsná magie
2014  92%Nemesis
2013  89%Alfa
2013  90%Vendeta