Když to tam není, tak to tam nehledej

Anna - nosí kabát po babicčce, spí ve spacáku ve sklepním bytě, jehož výhled z okna nenabízí víc než kotníky kolemjdoucích a psí zadky. V kufru má svetry proti listopadovému chladu, dopisní papír a srolovaný příbor v utěrce, jako když byla malá a jezdila s rodiči stanovat. Z rodné vesnice do hlavního města přijela proto, aby zjistila, jestli pořád ještě utíká od minulosti, nebo si už plní své vlastní sny. Koupí si mapu Prahy, vydá se poznat hlavní město a najít si práci. Do cesty se jí postaví Bořek, Naďa a Vlasta, ale stojí v ní také někdo z její minulosti, u koho není jasné, jestli půjde s ní, vedle ní, nebo z cesty úplně sejde. Zásadní vliv na směr jejího života má ale neznámá dáma z tramvaje, která, aniž by měla sebemenší tušení, navždy ovlivní její život. Krátké kapitoly rychle posouvají děj, jsou plné obyčejných příběhů s neobyčejnou dávkou sebeironie a humoru. Kniha Když to tam není, tak to tam nehledej je volným pokračováním autorčiny prvotiny Suchý hadr na dně mořském, kterou pozitivně hodnotili nejen čtenáři, ale ocenila ji také kritika....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337441/big_kdyz-to-tam-neni-tak-to-tam-nehlede-8Yc-337441.jpg 3.9147

Kniha Když to tam není, tak to tam nehledej

Belanna

Autorka pokračuje ve stejném duchu jako v předchozí knížce.
Čtivé, humorné, odpočinkové.

Heyhey

I když jsem to nečekala, kniha se mi líbila. Čtení bylo svižné, humor neotřelý, výpověď hledajícího mladí upřímná a neobtěžující.

Lenndy

Pohodové letní čtení.Poslouchala jsem jako audioknihu.Jsem zvědavá na třetí díl.

elcapitano

Tak jasně, nejsem cílová skupina pohodového počteníčka.. nějakou náhodou jsem si to stáhl jako audioknihu na audiotece, protože mám rád Wandu Hybnerovou, která to načetla. Jakože na poslech k mytí nádobí například. Ale bohužel, ..ne, opravdu jsem to nevydržel doposlouchat, jak je to historkaření plytké.

Booky84

Opět pohodové čtení s krátkými povídkami, jsem zvědavá na další příběhy a vývoj hrdinky.

bekule

První vesnický díl byl zajímavější ale i tady jsem se s Annou bavila. Snad už se ve třetím díle přestane tak nějak bezcílně plácat životem a konečně dospěje.

Doubravka1975

Volné pokračování ze života Anny, která se pokouší začít žít v Praze. Pěkné, oddechové čtení. Kapitola Táta: a tak to fakt prostě je ....

hzd

Moc milé a úsměvné čtení. Krátké kapitolky mi vyhovovaly.