Deoduši

Sbírka obsahuje Werichovy bajky a pohádkové prózy z autorova posledního tvůrčího období, převážně z let 1959–1972. Příběhy, napsané po oblíbeném a úspěšném Fimfáru, jsou stejně tak nápadité, poetické i humorné, láska v nich vítězí nad nenávistí, vstřícnost nad arogancí, statečnost nad zbabělostí, dobro nad zlem, jak už to v pohádkách bývá, ale zde čtenář silně vnímá „duši“ moudrého klauna. Přesto nás Werichovy pohádky znovu a znovu okouzlují a stále se k nim chceme vracet. Editor výboru Ondřej Müller pečlivě vybral 15 pohádek a bajek do knížky s tajuplným názvem Deoduši, která byť má podnázev Dospělé pohádky, potěší čtenáře všeho věku – stejně tak jako příběhy fimfárovské. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58265/deodusi-58265.jpg 4.499

Kniha Deoduši

Belanna

Osobitý humor, nadčasovost, moudrost , tak bych asi v kostce shrnula toto dílko pana Wericha. Vždy, když se k jeho knížkám vracím, stále slyším v podvědomí jeho příjemný hlas.

Pavla-Adina

Dobře napsaný závěr mi rozšířil poznání a pokusil se o zasazení povídkových příběhů do dějin 20. století a zároveň uvedení obecných pravd. Kniha je spíše pro náročnější čtenáře, mě potěšila.

Lejčís

Werich je jedním z autorů, kteří patrně neosloví každého. Pokud však patříte k těm dospělým, kteří mají rádi filozofické a nadčasové pohádky nejen k zamyšlení, ale také k pobavení, bude Deoduši tím pravým pro Vás :) na povídku Lev a notes vzpomínám s úsměvem dodnes :D

vlkodlaq

O Deoduších jsem netušil a o to větší bylo mé překvapení, když jsem knihu dostal od všímavé manželky. Mám rád fantasii, příběhy věcí a odpoutání se od reality a to přesně to jsou Deoduši. Jsou to spíše bajky pro odrostlejší, ale velmi příjemně čtivé, pěkně zpracované a přes své stáří mají co nabídnout i dnešnímu čtenáři. Nebo možná právě proto, že jsou staršího data výroby, ale velmi nadčasové, se, pevně věřím, ani v následujících dekádách neztratí. Byla by škoda, kdyby ano.

Lubošovo

Pan Werich prostě uměl. Velká škoda, že toho nenapsal víc.

Karlos19814b
14.12.2020

Nojo, klasika, ktera se neomrzi.

pepa4081
21.12.2019

Až zde jsem se dozvěděl, že skvostné Fimfárum má pokračování. Jak zní podtitul, jde o Dospělé pohádky. Některé příběhy jsou smutnější a spíš k zamyšlení, než k pobavení, ale mně se velmi líbily. Doporučuji spíš dospělým.
Velmi uspokojivé.

whale77
10.09.2019

Z dětství ve mně zůstala hrozně milá vzpomínka na četbu Werichova Fimfára a tak mi vrtalo hlavou, proč jsem se tenkrát, když jsem byla mnohem větší knihomolka, nepustila i do „druhého dílu“. A teď už chápu. „Dvojka“ už totiž nejsou pohádky, tam už je to fakt dospělácký život, zabalený do roušky jakože pohádkové. Nejdřív jsem to chtěla číst dětem před spaním, ale protože to chvílemi bylo čtení i smutné, tak jsem si to Werichovo hraní s krásami češtiny a zamyšlenky nad stejností lidí dnes i tenkrát nechala jen pro sebe. Ale jako povinnou četbu to ode mě jednou dostanou!