Láska pro samouky

Nový život, noví muži. Tak proč si připadám jako stará kráva? Manuál přežití hodné holky ve světě digitálního randění Jak se liší randění v osmnácti a ve čtyřiceti? Vlastně skoro nijak. Ve čtyřiceti jste pořád stejně nejistí a zmatení jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Klára se o tom přesvědčí, když ze dne na den skončí její manželství a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě singles. Zažije pár katastrofických schůzek, poprvé v životě zjišťuje, jak vypadá seznamování přes Tinder, Facebook, Messenger a Instagram, a že trapasy online jsou stejně trapné jako ty skutečné....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406382/laska-pro-samouky-emb-406382.jpg 4.224
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Kniha Láska pro samouky

lidunka1

Předešlé knížky se mi líbily víc i mě více pobavily. Ale to, že se Bára nebere vážně a píše o sobě s velkým nadhledem je více než sympatické.

ADE138

Nenáročná oddychovka na dovolenou o vztahových peripetiích právě rozvedené čtyřicátnice. Četlo se lehce, celkem i vtipné, ale Bridget Jonesová to není....

adevis

Knihy od Báry Šťastné mám moc moc ráda, všechny jsem četla a mám je doma. Proto jsem nemohla přijít i o tuto novinku.
Láska pro samouky je úplně jiná kniha, než na co jsme od autorky zvyklé. Tentokrát se jedná o příběh čerstvě rozvedené čtyřicátnice, hledající novou lásku, upřímnost a spokojenost.
Hlavní postava Klára mi přišla jako věčně nespokojená žena, která neustále vyhlíží nějaký trapas. Až to bylo chvílemi pořád dokola a trošku mě to začalo nudit.
Na druhou stranu je to příjemná oddechovka a po všech těch thrillerech jsem si u ni hezky odpočala. Autorčiny předchozí knihy se mi líbily více.

vsechnonebonic

Kniha splnila očekávání. Krásná oddechovka na dva víkendové dny. Občas jsem se zasmála i nahlas.

Kekik

Autorku jsem neznala, proto jsem očekávala trochu jiné zpracování příběhu. Zpočátku mi chyběl ucelenější děj. Nakonec se mi styl psaní zalíbil. Je to sice jen o tom, kde všude se může člověku stát trapas, ale v některých případech autorka až moc tlačila na pilu a situaci byly spíše trapně trapné, nežli vtipně trapné. Ovšem našly se i případy, kdy jsem se pousmála. Nejvíce mě dostala scéna s Klářinou maminkou na koncertu skupiny. Její hláška: Ale letěla jsem pěkně, co... mě odrovnala.
Nejsem věková kategorie, nejsem ani rozvedená, ani vdaná, ale fakt jsem párkrát našla samu sebe. V příběhu se ukrývá mnoho životných mouder.

JanaDor

Kniha se četla lehce a byla místy úsměvná. Pobavila, ale také mi chvílemi lezla na nervy, protože hlavní hrdinka je úplně jiná než já. Jakoby chce být dokonalá, chce se všem zavděčit a zalíbit. Spousty věcí se bojí a prostě nebyla mi sympatická. Absolutně mi nesedla. Ale oceňuji vtipně napsané trapasy, které doplňuje správně ulítlá matka na šutrech. V kamenech je síla a nejen tímto názorem mi byla maminka více na pohodu, než hlavní hrdinka, která pořád něco řešila.

Kackatlacka

“Hrdinka” příběhu na eskalátorech hodnotí protijedoucí muže. Já na eskalátorech koukám na plakátky propagující knížky. Ještě nikdy mě žádná z těch knížek neoslovila. Až do teď. Vše je jednou poprvé.
A víte co? Náhoda tomu chtěla, že je to zrovna v době, kdy se po 10 letém vztahu “obohacuji” karamboly z randění. V Kláře a jejích trampotách jsem se našla tolikrát, až jsem se občas ptala sama sebe, jestli ta knížka není o mně a “mých” mužích :-)).
Když jsem randila naposledy, byl svět jiný. Bylo mi 19 a seznamovala jsem “normálně”, bez používání sociálních sítí. Teď je mi 29. A já najednou zjišťuji, že je vše jinak, než jsem si nějak celou tu dobu ve vztahu s jedním mužem, představovala. Takže stejně jako Klára dělám chyby, abych zjistila, že to byly chyby. Ale vlastně se teď díky Kláře nebojím přiznat, že by byla chyba ty chyby neudělat. I já své chyby dělám odvážně, s nadšením a ve velkém.
Báro, díky za tak super knížku :-)))

Gooverka

Při koupi této knihy jsem si myslela, že autorka vydala další sbírku sloupků, proto mne dost formát romantické knihy i ucelený příběh překvapil. Je vidět, že autorka staví na reálných základech svého života a píše krátkým stylem, který je jí vlastní. Proto příběh tak dobře plyne. Nicméně romantické příběhy pro ženy nejsou mým šálkem čaje, proto ji hodnotím jako průměrnou. Tak nějak od začátku jsem odhadla, co chce autorka v příběhu říct, což se mi na konci i potvrdilo. Hlavní hrdinka mi byla místy sympatická i nesympatická zároveň a u spousty příhod jsem měla chuť na ni zařvat, protože sama sebe vrhala do nepříjemností tak nějak naschvál. Doporučuju nejvíce asi jako oddechové letní čtení.

humor

Barbora Šťastná