Belanna Belanna komentáře u knih

Temnota Temnota David Lagercrantz

Klasická detektivka postavená na logice a postřehu s neotřelou zápletkou se mi četla dobře. Trochu víc švihu a méně té politické opakovací omáčky by na škodu nebylo.
Micaela a Hans se mi líbili. Myslím, že se z nich vyklube skvělá dvojka.
Určitě sáhnu i po dalších dílech, pokud budou.

16.09.2023 4 z 5

Přístav u řeky Styx Přístav u řeky Styx Pavel Fritz

Vůbec to nebylo špatné a knížka mě mile překvapila.
Přestože některá místa mi připomínala jiná dílka či filmy, v globálu mi to nevadilo, protože zapadalo do příběhu. Skvěle použité citáty a hlášky dávají knížce jistý šmrnc.
Místy napínavé, místy úsměvné a místy k vzteku. Oceňuji zajímavé postřehy z oblasti biologie.

14.09.2023 4 z 5

Horečka Horečka Robin Cook

Další autorův povedený román. Poutavě napsáno, téma, které chytne.
Tady mi jen vadila rozvleklost ohledně chemičky a úřadů.

09.09.2023 4 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Tuto knížku jsem si přečetla z důvodu malé osbní výzvy.
Láska, která vydržela od mládí po stáří a jenž se vytváří a mění společně s životy hlavních postav, které ve mě sympatie nevyvolaly.
Pociťovala jsem pochopení, nepochopení, lítost, úsměv, ale i zhnusení nad některými situacemi. Místy bylo hodně zdlouhavé a zbytečně rozvleklé. Je tu však i několik vtipných pasáží. Zklamaná z knihy nejsem, ale nadšená také ne.

04.09.2023 3 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Ať Stephen King napíše cokoliv, stojí to za to a nemusíme se u toho jen bát.
Tohle bylo navíc takové milé a místy až něžné, mělo to nápad. Klidně bych vydržela o mnoho déle.

03.09.2023 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Nebezpečná místa se mi z celé série líbily zatím nejvíce.
Částečně to je tím, že jsem si na Lottie a její postoj už zvykla a chvílemi mi už začínala být i sympatická.
Částečně tím, že knížka byla opravdu hodně napínavá. Autorka s námi manipuluje, abychom pachatele nemohli lehce odhalit. Všechno je ještě znásobeno krátkými kapitolami. Doufám, že u dalších dílů nebudu zklamaná.

02.09.2023 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Moc se mi líbilo.
Napínavé, plné dobrodružství, tajemství a záhad, vše zasazené do prostředí džungle.
Děj bez zbytečných odboček, vše souvisí se vším. Postavy se mi líbily, klaďáci i záporáci se vzájemně perfektně doplňovali. Četlo se mi skvěle.

31.08.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Trochu netradiční cestování časem.
Nora je zvláštní a naprosto neví, co od života chce, ale o tom je celý příběh, vyzkoušet a najít, to nejlepší.
V knížce jsou některé velmi zajímavé postřehy, nad kterými se musíte zamyslet, ale také pasáže, které mi přišly až zbytečné a nebo naopak hodně uspěchané úseky.
Celkově se mi však knížka líbila.

26.08.2023 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

U této knížky jsem hodně na vážkách.
Četlo se mi dobře a podhled z úhlu obou hlavních postav se mi líbil, místy bylo i napínavé, i když jsem čekala o dost víc mrazení v zádech.
Bohužel se mi brzo podařilo odkrýt směr, kterým se bude děj ubírat a proto byly některé pasáže zdlouhavé a nijaké. Navíc žádná z postav mě výrazně neoslovila a rozuzlení na konci mi nesedlo už vůbec. Průměrná knížka.

26.08.2023 3 z 5

Svět v bouři Svět v bouři Kristýna Sněgoňová

Série Města se líbí. Čtivé, napínavé, bez zbytečných odboček. Místy hodně ponuré, ale přesto je tu špetka naděje a optimismu do budoucna.

20.08.2023 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Když nic nečekám, bývám překvapená. U této knížky to platí dvojnásobně.
Krásný příběh, plný emocí všeho druhu. Ty slzavé střídají nadlehčené situace a místy až černý humor, což v autorčině podání způsobí jedinečný čtenářský zážitek.
Eleanor jsem si oblíbila a vůbec mi nepřipadala "divná", jen zkrátka svoje.

18.08.2023 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Opět napínavé, plně zajímavých informací s dobrým příběhem.
Ze začátku sice vyžaduje vcelku soustředění, vzhledem k vědeckým aspektům a stále přibývajícím množství postav, ale pak už se začtete a jede to samo.
V tomto případě mi ani nevadilo, že se děj knihy točí kolem politiky.

13.08.2023 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

První setkání s autorkou a mohu říct, že to rozhodně nebyla chyba.
Příběh se trochu pomalu rozjížděl, ale ve chvíli, kdy byly představeny všechny postavy, mimochodem do jednoho šílené, se napětí stupňovalo a děj dostal spád.
Při čtení mě chvílemi mrazilo při pomyšlení, že by se to někomu mohlo stát doopravdy.

09.08.2023 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Kniha se stále aktuálním tématem.
První část je spíše popisná, mnoho odborných termínů, šifrování, ale pak už jen akce střídá akci a děj dostane ten správný spád.
Jak jsme již od pana Browna naučení, i zde hlavní hrdina přežije vše.

06.08.2023 4 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Temné, děsivé, skvěle napsané.
Zrníčko do temnoty s notnou dávko kyselosti, která přechází až do hořkosti ....

06.08.2023 5 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Na knize mě zaujal název a zároveň i obálka. Musím konstatovat, že se opravdu nejedná o horor, ale o psychologický thriller.
Námět je zajímavý, i když ne úplně originální. Knížka má pomalý rozjezd a ve chvíli, kdy se vše dá do pohybu, už lze snadno předvídat, kam bude směřovat.
Čte se dobře a autorce nelze upřít smysl pro detail a fantazii.

04.08.2023 3 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

Knihy Robina Cooka jsou pro mne sázkou na jistotu, Mozek není vyjimkou.
Napínavé, rychle plynoucí, čtivé se super závěrem.

04.08.2023 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Příběh je o dost pomalejší než předchozí díly. Opět se tu dozvíme mnoho zajímavého. Ale tentokrát na mě těch informací a zdlouhavých podrobností bylo až moc.
Závěr se mi líbil.
3,5*

02.08.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jak už je tu mnohokrát zmíněno, v knize je krásně zachycena příroda a atmosféra močálů uchvátí. Je velmi lehké cítit vlhkost vzduchu a slyšet křik racků.
Bohužel samotný příběh mě výrazně neoslovil. Dost jsem bojovala s jeho nereálností.
Ano Kyu jsem si oblíbila, ale její příběh jsem si představovala víc drsnější, ne tolik "medový". Čekala jsem překvapení na závěr, ale takřka celý život shrnutý na pár stránek mě hodně zklamal.

29.07.2023 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Přestože měl příběh trochu "ohranou" zápletku, neztrácel na poutavosti a čtivosti.
Opět tu jsou šifry, tajemství, pátrání a dějové zvraty. Našla jsem tu mnoho nových, zajímavých informací z oblasti historie a umění.
I když je princip knih stále stejný, jsme ráda, že jsem si mohla přečíst.

25.07.2023 4 z 5