Láska za časů cholery

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Déle než 51 let čekal Florentino Ariza na novou příležitost, aby mohl Fermině Dazové vyznat nekonečnou lásku, na chvíli, až její 80letý manžel, slovutný lékař, zemře. Tehdy přichází chvíle pro kdysi opuštěného milence. Než se oba staří lidé spolu vypraví po řece Magdaleně, aby nedotčeni zlobou světa vpluli do elysia své lásky, stáčí se autorův pohled do jejich minulosti plné všedních věcí i nepravděpodobné krásy. Geniální vypravěč sestupuje do nížin triviální literatury a líčí své postavy v rozmanitých podobách lásky, lásky romantické i domestikované, lásky „osamělých lovců“ i lásky manželské. Na sentimentální příběh z lidové četby navěšuje vlastní vzpomínky a sny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1052/big_laska-za-casu-cholery-M30-1052.png 4.11189
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

El amor en los tiempos del cólera, 1985


více info...
Nahrávám...

Komentáře (153)

Kniha Láska za časů cholery

Ticiana
12. března

Úplně souhlasím s komentářem uživatele Sajdak. Postavy absolutně nesympaticke, avantyry Florentina odporné, Fermina mi prisla jako ledová královna úplně bez jakéhokoliv citu a doktor byl proste nudný. Ja radši ani hodnotit nebudu. Jsem rada ze je to za mnou.

LejcaS
06. března

Bohužel, ale asi nejsem cílová skupina... a nebo možná na jiném místě a v jiném čase kdyby bylo čteno zaujalo by mě více...
Už dlouho se mi nestalo, že by mně nebyl sympatický ani jeden z hlavních hrdinů a aby mi bylo tak úplně fuk, kterak to s nimi dopadne. Proto raději ruším hodnocení, abych zajisté hodnotnému literárnímu dílu neublížila.


tonysojka
16. února

..."Prožili spolu dost,aby dospěli k vědomí, že láska je láskou kdykoli a kdekoli, avšak je tím hutnější, čím blíže je k smrti...."
Asi nejlepší román o lásce, životě, stáří a smrti, který jsem zatím četl.
Geniální vypravěčství,popisnost, která mě vůbec nenudila,naopak vytvářela věrohodné a živé obrazy života a prostředí na přelomu 19.a20.století .
Styl vyprávění vyžaduje pomalost a velkou pozornost při čtení ,byl jsem však odměněn velkým čtenářským zážitkem.

SumýšIrena
10. února

Musela jsem vynaložit obrovské úsilí, abych knihu dočetla. Kdyby se mi nehodila do čtenářské výzvy, asi bych to vzdala. Absence přímé řeči a minimum odstavců zabila docela zajímavý příběh. Navíc Florentino mi byl odporný po celý příběh.

jiri77
27. ledna

Uf !!! Tak jsem to konečně dočetl, ale že mi to dalo zabrat. Během čtení jsem si kolikrát řekl ,co to má vůbec znamenat, a proč se děj knihy vyvíjí takovým pomalým tempem, plus další odbočky a hlavně ty velmi dlouhé popisy, které byly na druhou stranu skvěle napsané. Kniha se mi začala líbit, jak se blížila ke konci,hlavně mi dávala čím dál větší smysl, a ten konec byl naprosto super, ten zachránil celou knihu. Velmi těžká ,ale hodně kvalitní literatura.

netopýr088
26. ledna

Knihu som čítal znovu hádam po dvadsiatich rokoch a ani ten čas jej nič neubral na kráse a význame, a opäť som si uvedomil, aké dôležité je čítať knihy opätovne. Jedná sa o najpríťažlivejší Márquezov román, ale takýchto kníh je niekoľko, avšak Sto rokov samoty je kniha tak ojedinelá a originálna, že túto nemôžem považovať za jeho najlepšiu.

capricorn__
07. ledna

Román je sám o sobě velmi zvláštní, z postav cítím sympatie pouze k Fermině Dazové, všechny ostatní mi vadily svými pohnutkami a někdy i přemýšlením. (K ženám se opravdu nechovají dobře.) "Láska za časů cholery" je mým druhým dílem od Márqueze, poprvé jsem četl "Sto roků samoty", kde mě autor zmátl množstvím postav a myšlenka se tak pro mě ztratila. Tato kniha se čte lépe, ale rád bych potenciální čtenáře varoval před tím, že román se zdá být podstatně delším, než ve skutečnosti je, protože v knize takřka chybí přímá řeč a autor vše popisuje do největšího detailu. Mě kniha nadchla, protože se mi líbí, jakým způsobem autor popisuje prostředí a kulturu, jeho metafory jsou velmi nevšední. Přesně ale chápu důvody, kterými může někoho rozčilovat.

kahuda01
03. ledna

Tak to byla nádhera, moc jsem si to užil. Super kniha, Márquez byl prostě geniální.

1 ...