Belanna Online Belanna komentáře u knih

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Exotický Hongkong, napínavý děj, zajímavé téma.
Doslova mě mrazilo při vědomí, jakým způsobem by se daly (a jistě už i dají) moderní technologie zneužít. Překvapila mě autorova znalost v tomto oboru a díky tomu jsem se dozvěděla celkem zajímavé věci.
Knížka na mne udělala velmi dobrá dojem. Bylo to moje první setkání s panem Minierem a rozhodně nebude poslední.

18.05.2023 5 z 5

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Pro mě knížka zas až takovým zázrakem nebyla.
Dlouhou dobu se tu moc nic neděje, vše se opakuje stále dokola a některé pasáže mi připadaly až zbytečné. Dost brzo se dá odhadnout, kam příběh povede a tudíž se žádné velké překvapení nekoná.
Průměrný román.

13.05.2023 3 z 5

Kdo zabil malého prince? Kdo zabil malého prince? Michel Bussi

Co člověk, to názor a jiný úhel pohledu.
Z toho mého je tato knížka dokonalá.

09.05.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Opět jsem si ověřila, že tato knížka po každém dalším přečtení přinese nové pocity a nové poznatky. Čím je člověk starší, tím více jí chápe a rozumí ....

09.05.2023 5 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Svědectví mě oslovilo daleko více než samotný Příběh služebnice,
ať už to bylo rozložením příběhu (z pohledu tří žen) a nebo tím, že jsme se konečně dozvěděli něco více a dospěli také k nějakému závěru.
Přesto vše to není kniha, ke které bych se v budoucnu vrátila.

07.05.2023 3 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Po přečtení první knížky jsem dlouho neotálela a pustila se do čokoládovny.
Xanthe se opět vrací do 17. století, setkává se nejen se "starými" známými, ale získá i nové, důležité spojence a pomalu přichází na odpověď proč ona a proč tyto cesty.
To vše jí pomáhá postavit se protivníkovi velmi zákeřnému.
Musím říct, že se mi tento díl líbil ještě o chlup víc, je svižnější a napínavější.
Pokračování si ujít nenechám.

06.05.2023 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Velmi podařený soubor povídek plných strachu, napětí, záhad, tajemna a místy i šílenství.
Mlha a Prám jsou za mě nejlepší.

06.05.2023 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

I tento díl se mi líbil a bavil mě.
Byl sice místy hodně propletený a zahrnoval větší množství postav, ale to mi nijak nevadilo. Opět napínavé, krátké kapitoly, rychle plyne a dobře se čte.
Dokonce mi připadalo, že Lottie byla míň protivná :).

02.05.2023 4 z 5

Za temnotou Za temnotou Hilary Mantel

Jedna z mála knížek, u které jsem se doslova trápila.
Děj tu není skoro žádný, vše je postavené na dialozích buď mezi lidmi v přítomnosti a nebo s mrtvými.
Celkově to na mne působilo velmi chaoticky, mohl to být pěkný klasický horror, ale tato forma mě neoslovila.

23.04.2023 1 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Druhý příběh - skvěle vymyšlený i napsaný. Napínavý a místy drsný děj, u kterého až mrazí.
Ale ... prostě jsem si s Lottie do noty nepadla. Naštěstí má sympatické kolegy :)

16.04.2023 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Originální, zajímavý a místy napínavý příběh s romantickou linkou a cestováním časem si mě získal od samého začátku.
Dokonale vyobrazen život na venkově v 17. století, který kontrastuje se současností. Xanthe a její matku jsem si oblíbila, hlavně jejich zápal pro starožitnosti a odhodlání jít za svým cílem. Dozvěděla jsem se i pár zajímavostí z historie.
Jsem zvědavá, kam se bude ubírat příběh v dalším díle.

13.04.2023 5 z 5

Marta spí Marta spí Romy Hausmann

Pro mne byla knížka zajímavým čtenářským zážitkem. Určitě to není žádná oddechovka, ale dokonale provětrá mozkové závity.
Je tu spletitý příběh s několika dějovými odbočkami, které jsou sice hodně propletené, ale dokonale do sebe zapadají. To však vyžaduje trochu soustředění, aby nic neuniklo.
Najdeme tu vraždu, trauma z dětství a přeměnu dokonalé pachatelky na ještě dokonalejší oběť.
Děj nabere obrátky zhruba od poloviny a v tomto duchu se udrží až do konce, který z mého pohledu nebyl vůbec špatný.

12.04.2023 4 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Osmý díl Legie - opět tu máme oblíbené postavy a vtipné hlášky.
Trochu mě mrzelo, že se tu dlouho moc nic nedělo a pak to vzalo až moc rychlý spád.
Ale stále mě tato série baví a je skvělá na oddych.

10.04.2023 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Andělé smrti ... první knížka od autorky, kterou jsem četla. Už nyní mohu říct, že poslední rozhodně nebyla.
Příběh a prostředí se mi líbilo, krátké kapitoly dodávaly na svižnosti a pohledy do minulosti byly chvílemi hodně drsné.
Škoda jen, že autorka neustále poukazovala na klíčové momenty a tím vlastně odkryla směr, kterým se bude příběh ubírat dál.

03.04.2023 4 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Knížka pro pobavení, pro zasmání, na relax po práci - zkrátka oddechovka, přesto tu najdeme pár hlubokých myšlenek ...

01.04.2023 4 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Tento díl byl pro mě dosti zdlouhavý.
Vlastně se tu až tak moc nedělo. Pár pěkných momentů se tu sice našlo, ale také dost takových, které mi připadaly dosazené na sílu.
Plus - Aga a její jídelníček :)
Uvidíme, co přinese pokračování.

26.03.2023 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Velmi zdařile napsaná knížka. Podrobný pohled do života Amišů a skvělé srovnání jejich života a života nás ostatních.
Knížka vyvolá škálu různorodých pocitů a emocí. Navíc je zasazená do krásného prostředí venkovské farmy, vše vysvětleno a popsáno do sebemenších detailů.
Jako většina knih autorky, i tato se mi velmi líbila.

25.03.2023 5 z 5

Indigový drak Indigový drak James A. Owen

Indigový drak - co dodat, knížka, která buď nadchne a nebo jste rádi, že dočtete.
Spadám do druhé kategorie.
Fantasy svět utkaný z dosud známého, mýty, legendy, střípky historie nahodile poskládané. Přesto, že zde byly světlé momenty, knížka mě neoslovila.
Druhá hvězdička je za obálku a ilustrace.

19.03.2023 2 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Vynikající detektivka.
Australský venkov, vražda Luka a jeho rodiny a k tomu pomalu odkrývající se tajemství minulosti. Napínavá, hutná atmosféra, děj, který lehce plyne a vy čekáte, kdy to bouchne. Prostřihy do minulosti byly voleny nenásilně a celou knížku dělaly o to zajímavější.
Těším se na další knihy autorky.

16.03.2023 5 z 5

Poslední úkol pro Gwendy Poslední úkol pro Gwendy Stephen King

Cesta Gwendy a tajemné skříňky dospěla do svého konce.
Více napětí, více akce a charaktery postav perfektně propracované. Navíc děj se odehrává v kosmu. Jsou nám odhalena všechna tajemství, která jsme v předchozích dílech mohli jen tušit.
Ano, líbilo se mi to.

15.03.2023 5 z 5