Na okraji propasti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladá Francouzka Moira pracuje v oblasti nových technologií. Když se kvůli vývoji nového softwaru ocitne v hongkongském digitálním gigantu Ming, má pocit, že ji někdo stále sleduje. Mezi zaměstnanci firmy rychle narůstá počet násilných úmrtí a Moira zjišťuje, že svoboda pod taktovkou algoritmů je pouze krutá iluze. Znepokojující thriller o zneužívání moderních technologií ukazuje nejtemnější stránky digitálního světa. Není to dystopie – už se to děje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/429567/na-okraji-propasti-WIa-429567.jpg 474
Žánr
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno, XYZ (ČR)
Orig. název

M, le bord de ľabîme, 2019

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Kniha Na okraji propasti

Přidat komentář
Hany.Honey
06. dubna

Tak pokud se dostanete za cca 200 stran, myslím, že by vás to mohlo chytnout. Je to jiný styl, než na co jsme u Miniera zvyklí. Nemohla jsem se ztotožnit s těmi Číňany. Těžko se mi představují, těžko se pamatují. Jména ulic a čtvrtí v Hong Kongu jsou taky jakoby nezajímavá. Město vás vůbec nevtáhne. Nechcete si představit tam být. Naopak Moïra je sympatická a toho Chana bych si dovedla představit ještě v nějaké jiné knížce jako vyšetřovatele. Ale to asi neklapne...

karoli.c
05. dubna

Slušný rozjezd, potažmo i střed. Když se děj chýlil ke konci, kousala jsem si nehty zvědavostí, jak to vše dopadne. Konec mne ale ...nenadchl, spíše trochu zklamal. Bylo to najednou vše překotné a působilo to na mne, že autor chtěl ze složitého příběhu jen nějak vykličkovat a uzavřít to.

Autor to, dle mého, umí mnohem lépe.

čef
04. dubna

Od prvních románů sci-fi jsme se v této knize dostali k budoucnosti zatraceně blíže. Jsem však větší optimista než Minier, možná mám opravdu jenom méně informací, ale tak negativně věci budoucí nevidím. Internet a všechny pokročilé technologie mají svoje temné stránky, ale… Tuto knihu ovšem doporučuji každému v tomto světě dobře orientovanému, obdivovatelům thrillerů, detektivek, možná i vážnějších témat, ale i těm, kteří dávají své nahé fotky na instáč, ha, ha. Ty ale odstraší již samotná tloušťka této knihy, o tom žádná.

anája
03. dubna

Kniha byla super čtivá, napínavá, svižná , nezachazela do zbytečných detailů sci-fi, kterým by každý nemusel rozumět. Moc se mi tento Minnier líbil,přečteno za dva dny. Konec taky super, jen jsem ještě doufala, že přežije......nebudu vysvětlovat kdo.

Rind
03. dubna

Reklama zafungovala!
Četla se moc dobře, ale hned po dočtení jsem naprosto v klidu vzala svůj telefon i tablet a obavy z umělé inteligence se rozhodně nerozrostly.
Větší obavy ve mně vyvolávají lidi, co o sobě vyzvoní cokoliv. Dobrovolně.

Katulinka69
03. dubna

Bohužel jen dvě hvězdy, nejspíš jsem namlsana z předchozích knih.

ivousekk
03. dubna

Dozvěděla jsem se spoustu věcí o životě v Hongkongu, které jsem si doplnila i vlastním hledáním na netu. A vím jedno, žít bych tam nechtěla ani omylem.
Příběh je zajímavý a dost napínavý, nabídne pohled na neustále narůstající vliv digitálního světa v tom lidském - určitě k zamyšlení. Jen ten konec mi příliš neseděl.

hs777
31. března

Bernard Minier se zatoulal do jiných vod a vůbec to nebylo špatné. Akční, napínavé, nechyběly slepé uličky i nezbytné zvraty .... jen u tématu moderních IT technologií a umělé inteligence jsem čekala nějaké bombastické odhalení, a to se bohužel nekonalo.

1

Doporučujeme

Pohřbená pravda
Pohřbená pravda
Poslední kmotr
Poslední kmotr
Než pomine tvůj hněv
Než pomine tvůj hněv
...a je čas zabíjet
...a je čas zabíjet

Autor a jeho další knihy

Bernard Minier
francouzská, 1960

všech 10 knih autora

Kniha Na okraji propasti je v

Právě čtených12x
Přečtených90x
Čtenářské výzvě47x
Doporučených7x
Knihotéce109x
Chystám se číst249x
Chci si koupit90x
dalších seznamech1x