Na okraji propasti

Mladá Francouzka Moira pracuje v oblasti nových technologií. Když se kvůli vývoji nového softwaru ocitne v hongkongském digitálním gigantu Ming, má pocit, že ji někdo stále sleduje. Mezi zaměstnanci firmy rychle narůstá počet násilných úmrtí a Moira zjišťuje, že svoboda pod taktovkou algoritmů je pouze krutá iluze. Znepokojující thriller o zneužívání moderních technologií ukazuje nejtemnější stránky digitálního světa. Není to dystopie – už se to děje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429567/big_na-okraji-propasti-WIa-429567.jpg 3.8414
Detektivky, krimi, Romány, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

M, le bord de ľabîme, 2019

Kniha Na okraji propasti

mysce

Mrazivý thriller s hlavní hrdinkou Moirou mě děsí naší nezadržitelně narůstající závislostí na digitálních technologiích.
AI je dobrý sluha, ale špatný pán. Umělé inteligenci nepatří budoucnost, ale už současnost. Možná, že je největší nadějí lidstva. Ale taky největší hrozbou…

Faila

Některá témata byla velmi zajímavá, ale nedostatečně probraná a nakonec tak nějak vyšuměla do ztracena. Na jednu stranu škoda, na druhou stranu jsem čekala detektivku a přehršel autorových názorů mi čtení dost stěžoval. Celkově mi tahle kniha přišla přehnaná, plná spousty klišé a hloupostí a měla jsem co dělat, abych ji dočetla.

Sofós

Myšlenka autora nebyla špatná. Využití/zneužití digitálních technologií je těma hodno zpracování. Ale tak nějak se to nepovedlo. Bylo toho hodně, co jsem autorovi nevěřila ..

Kami33

Ajaj. Tak to se až tak nepovedlo. Jak už bylo napsáno, nebýt pan Minier můj celkem oblíbený autor, asi bych nedočetla. Za mě tam toho bylo moc nebo spíš málo? Kladný policista, záporný záporák, divná hlavní hrdinka, každá z postav byla až moc šablonovitá. Motiv nula, děj předvídatelný, no... snad další knihy budou zase lepší.

sicilia14

Otázka, ktorou sa asi každý dnes zaoberá umelá inteligencia áno či nie, dobrá alebo zlá? Všetci, keďže sa stretávame na internete sa s ňou stretávame. Čoraz častejšie ma desí, čo všetko o mne vedia, alebo si myslia že vedia. O takejto budúcnosti je táto kniha. Desivá, znepokojiva, ako každá Minierova kniha, táto asi najviac, lebo sa týka nás všetkých. Vidíme to dnes a denne ako sa zostruje a vulgarizuje debata na sociálnych sieťach, je to niečí úmysel, alebo sme len sami takí zlí?
Zlý slovenský preklad, prekladateľ by mal rešpektovať všeobecne zaužívané skratky :UI umelá inteligencia, des a hrôza.

tabaluga
22.11.2021

Velmi znepokojivé čtení, kam nás budoucnost veškerých technologií může zavést. Budeme opravdu vkládat tolik důvěry v UI jako byl DEUS? Doufám, ze ne. I když kdoví, když byly naši prarodiče v našem věku, tak si taky takový pokrok také jistě neuměli představit a podívejme se dnes, kdo nemá smart telefon, pomalu ani nežije. Velmi jasný vzkaz vyslaný čtenářům s krimi zápletkou. Myslím, že telefon budu odkládat častěji nejlépe do trezoru:-)

boruf
25.10.2021

Byl to můj první Minier a pravděpodobně na dlouhou dobu asi taky poslední.
Rozvleklé, místy až příliš popisné. Nápad dobrý, ale příběh pokulhává.
Vůbec by nevadilo, kdyby měla kniha míň stran.
Knihu jsem dočetl, ale musel jsem se do toho docela nutit.
Díky této knize jsem si musel dát od čtení trochu pauzu, i toto hodnocení píšu až tři týdny po jejím dočtení.

Paulika
04.10.2021

Ale jo, uslo to. Trochu pomaly nabeh a rychly a az neuveritelny konec. Ale ano, na to jsme uz u Miniera zvykli. Autor se snazi poukazat v teto knize na nasi ztratu soukromi, lehkeho zneuziti nasich dat a soustredeni moci do nekolika osob na planete - sice pozde, ale prece. Kniha je chvilemi opravdu rozvlacna a je to jasnym dukazem toho, ze soucasni autori jsou odmenovani za pocet popsanych normostran. Kniha mohla byt polovicni se stejnym napetim i vzkazem.
Audiokniha dobre namluvena. Trochu jsem se jen usmival na vyslovnosti zkratky Umele Inteligence UI vyslovovanou anglicky juuu- aaaj :-)