Na okraji propasti

Na okraji propasti https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429567/bmid_na-okraji-propasti-WIa-429567.jpg 4 520 146

Mladá Francouzka Moira pracuje v oblasti nových technologií. Když se kvůli vývoji nového softwaru ocitne v hongkongském digitálním gigantu Ming, má pocit, že ji někdo stále sleduje. Mezi zaměstnanci firmy rychle narůstá počet násilných úmrtí a Moira zjišťuje, že svoboda pod taktovkou algoritmů je pouze krutá iluze. Znepokojující thriller o zneužívání moderních technologií ukazuje nejtemnější stránky digitálního světa. Není to dystopie – už se to děje.... celý text

Detektivky, krimi Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

M, le bord de ľabîme , 2019

wlado
17.02.2020 3 z 5

Miniera mám celkom rád, no táto kniha mi prišla trochu slabšia ako séria so Servazom. Čakal som trochu viac, hlavne v oblasti AI. Každopádne záver strhujúci a kniha stojí za prečítanie.

PragueBoudoir
29.01.2020

Mirko, příště tam napište [spoiler alert] takhle jste mi to docela zkazila ;)

mirka2558
18.01.2020 5 z 5

Teda to bola jazda! Keďže ja veľmi IT technológie neriešim a nevyznám sa, zo začiatku sa mi to čítalo dosť ťažko ale príbeh a dej úplne super. Dávam plný počet.

lennysek88
03.01.2020 4 z 5

Ačkoliv nejsem velkým fanouškem Bernarda Miniera, tohle mě bavilo hodně. Příběh má spád, v podstatě pořád se něco děje (což je oproti dost popisnému Mrazu příjemná změna) a téma týkající se moderních technologií je více než zajímavé. Člověk má fakt chuť ten smartphone zahodit :-)

Dashmo
18.12.2019 4 z 5

Ťažkých prvých 100 strán cca.a potom to prišlo a chytilo ma to veľmi aj napriek tomu, že nie som IT typ a taketo veci ma absolútne nezaujímajú.kupovala som tú knihu len preto, že som videla ,MINIER, a ani som nevedela o čom je.ale páčilo sa mi to áno

Nisus
09.11.2019 4 z 5

Nový Minier bolo príjemné čítanie, taký lajt triler. Podľa môjho názoru slabšia od tohto autora, no téma a prostredie IT je mi blízke, takže tento výber neľutujem. Rozbeh príbehu je pomalší, najmä prvá kapitola, ktorá bola však nevyhnutná pre uvedenie do problematiky. Dej graduje pozvolne, Minier vie dobre vystavať príbeh, objasňuje, následne zahmlieva. Čím viac som sa blížila ku koncu, tým viac som sa bavila, tým viac emócií to malo.
Na záver už iba odcitujem.. "No smartphone is smart."

Bernard Minier
francouzská, 1960
2016  88%Tma
2015  85%Mráz
2015  87%Kruh
2017  80%Zkurvenej příběh
2019  85%Sestry

Kniha Na okraji propasti je v