V pavučině vztahů

V pavučině vztahů

Charlotte Webbová neboli Charley je kontroverzní sloupkařka, která provokuje nejen svými články, ale také svým životem. Vychovává sama dvě děti od dvou různých otců, s nimiž nežila, a nijak se tím netají. Se sestrami Anne a Emily se v podstatě nestýká. Její mladší bratr Bram je drogově závislý alkoholik. S otcem léta nemluví a s matkou se vídá teprve poslední dva roky po jejím návratu z Austrálie, kam před dvaceti lety utekla s jinou ženou. Jednoho dne se na Charley obrátí Jill Rohmerová, odsouzená za vraždy tří dětí spáchané obzvlášť krutým způsobem. Čeká na trest smrti a chce prý převyprávět svůj příběh. Charley taková výzva upoutá. Všichni ji přece považují jen za plytkého pisálka, který se na nic hlubšího nezmůže. Taky je třeba nějak porazit úspěšnější sestry, které už svůj úkol splnily a jako sestry Brontëovy, po nichž jsou pojmenované, se prosadily. A navíc Jillin advokát tvrdí, že Charley něco takového nezvládne Charley postupně začíná odhalovat Jillin příběh, který se až znepokojivě proplétá i s jejím osudem. Nejenže se sblíží s Jilliným právníkem, ale zdá se, že Jillina sestra Pamela znávala i jejího nezvedeného bratra. A když Jill začne tvrdit, že ji k vraždám dovedl někdo jiný, Charley má dojem, že je na stopě velkého odhalení. Ani v nejmenším však netuší, jaká překvapení a nebezpečí ji nakonec čekají......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26517/v-pavucine-vztahu-26517.jpg 4.3227

Charley’s web (2008)

Romány, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Veeris
předevčírem

Styl psaní této autorky miluju, nikdy jsem se vyloženě nenudila, ani stránku.. Jak víme,hlavni hrdinky jsou obvykle (ne-li vždy) ženy. Joyiny knížky tedy dělím spíš na sympatické a méně sympatické + kvalita děje. V tomto případě - za mě - děj a jeho průběh hodně dobrý... ale hlavní hrdinka velmi nesympatická, ty její sloupky naprosto příšerné, chováním a názory mě taky nijak neoslovila, naopak... příliš zahleděná do sebe.. na jednu stranu píše, že každý má volbu a na druhou stranu nerespektuje volby druhých, pokud nejsou dle jejich představ.. tuhle postavu bych opravdu jako skutečnou nechtěla znát, ale to je jen můj osobní názor

oleg

Nevím,ale stále mi něco vadilo,až ke konci se to rozjelo....

Marta33

Kniha se mi četla skvěle, napínavá, děj ubíhal rychle, nechyběla ani romantika.

maličkán

Knihy od spisovatelky téměř všechny přečtené, velice se mi líbí její styl, avšak u této knihy dávám o jednu hvězdičku méně, byla trochu slabší. Nějak mne téma neoslovilo, nudily mě pasáže s články. Posledních 50 stránek naopak bylo výtečných. Když se to konečně rozjelo, tak byl bohužel konec.

perpe2a

Výborná kniha, ve které je od všeho, co hledáte v knize trochu. Trochu psycho, trochu romantiky, trochu napětí, zamotané vztahy...Dobře se čte a autorka opět nezklamala. Moc mě to bavilo a doporučuji.

Liduka

Čím začít. Kniha se velmi dobře četla a stránky ubíhaly jedna za druhou. Jednu hvězdičku ale strhávám za "zdržování děje" ke konci knihy rodinnými záležitostmi, které mě až tak nebavily. Jinak musím říct, že jelikož už jsem taky matka, tak pasáže, kde Jill popisovala samotné vraždy dětí se mi četly hodně těžko a myslela jsem že knihu budu muset odložit, protože se mi u toho dělalo špatně. Nečekala jsem, že to bude tak hrozné. Každopádně se musím pochválit, protože tohle je snad jediná kniha, kde se mi podařilo předem uhádnout, kdo za tím vším stojí.

allyce

A opět skvělá Joy Fieldingová.... Na čtivosti a zpracování nic neubírá ani brzké odhalení, kdože za tím vším stojí. Bavila jsem se a doporučuji.

Jiparis

Zajimavy namet a zpracovani.Napinave a ctive.

Dajine

Dočteno. Čtivé, napínavé s předvídatelným koncem. Jak se v knize tohoto žánru objeví velký sympaťák v roli kladného hrdiny lze čekat, že to tak úplně nebude.

PavlaJirka

Kniha se mi moc líbila,závěr byl velice napínavý a nečekaný,za mě určitě palec nahoru

Pitu

Chlarley, mladá ambiciózní, možná trochu povrchní mladá žena, která má mnoho svých příznivců, ale i odpůrců. Netuší, že zatímco chodí do práce, vychovává své krásné dvě děti, řeší nepříjemné rodinné šarvátky, se na ní spřádá síť plná intrik, lží a nebezpečí. Když Charley dostane dopis od Jill, která si přeje, aby jako zkušená sloupkařka, která se s ničím nepáře, napsala její životní příběh, staneme se svědky toho, jak zničující a plné bolesti pro někoho dokáže být období, které mnohdy považujeme za jedno z nejšťastnějších.
Kniha je velice snadná na čtení, v tom nejlepším slova smyslu. Ačkoliv byla plná napětí, opravdu jsem si čtení užívala a během pár stran jsem celý osud prožívala spolu s Charley, u které nevíte, zda si zaslouží váš obdiv, nebo nikoliv. Knihu jsem měla během jednoho týdne přečtenou. Někteří píší, že konec tušili už od poloviny knihy, já ho začala předpokládat až úplně na konci. Dle mého názoru si kniha zaslouží pět hvězdiček, protože byla opravdu velice pěkně zpracovaná a já jsem moc ráda, že se mi v obchodě dostala do ruky :-)

akdar72
27.11.2017

Skvělé čtení, napínavé do samého konce. Charley jsem si oblíbila a fandila jí.

JitkaHambi
05.11.2017

Super!Konec pro mě nečekaný a napínavý, byla jsem přesvědčena, ze je vše úplně jinak. V určitých částech knihy(popis mučení dětí)se mi zvedal žaludek stejně jako hlavní hrdince.
Určitě doporučuji, kniha chytne a jen tak nepustí

tess.de.veles
16.10.2017

Precteno behem dvou dnu....neni to spatny :-) Jen je obcas docela drsny cist, co se vsechno obetem deje....autorka musi mit velmi ale velmi bujnou fantazii.....

Bláža9
28.06.2017

Pro mě určitě jedna z nejlepších knížek od J. Fielding :-)

Acamar
29.03.2017

Na doporučení kamarádek má první kniha od autorky. Čte se skoro sama. Pokud tedy nemáte očekávání "velké" literatury, ale chcete si u knihy odpočinout a bez velké námahy a požadavků na soustředění plout jednoduchým dějem, a pokud vám nevadí, že je vše poměrně předvídatelné a nepříliš originální...celkem fajn oddechovka, kterými občas prokládám a odlehčuji ...ale z knih pro ženy se můj oblíbený žánr prostě nestane (tento krátký výsadek na utvoření dojmu bude stačit) a nedokážu být proto asi objektivní.

bajinecka
06.03.2017

Jojojojojo. Parádní kniha! Sice jsem v půlce tušila, kdo je Jack, pak mi to bylo vyvráceno a pak to byla opět pravda, ale miluju styl psaní autorky :-) Doporučuji!

Jája92
23.02.2017

Velmi dobré počtení, s napětím jsem sledovala, jak si Charley poradí s nastalou situací. Konec mě překvapil, ale mohu knihu vřele doporučit :-)

hanča34
25.12.2016

Konečně stará dobrá Joy, početla jsem si, Jacka uhodla dříve než na konci. spokojenost

Alimak7
20.05.2016

Jedna z lepších knih od autorky

Babu23
30.03.2016

Vraha jsem odhadla už na začátku....ale to nemění nic na tom, že kniha se dobře čte, je napsaná tak, že má spád a rozhodně se nevleče. Byla to moje první kniha od této spisovatelky a rozhodně vyhledám další :-)

dominikB951
04.03.2016

Rozuzlení až úplně na konci, ale stojí to za to.

studentice
19.12.2015

Napínavé od začátku do konce, sympatická hlavní hrdinka, nečekaný závěr-to dělá podle mě dobrý thriller:).

Prateri
19.07.2015

Pomalejší rozjezd, ale finiš ten stál za to.

kuky921
01.05.2015

Jednoduše výborné. I když s knížky s vražedkyněmi dětí úplně nevyhledávám, tak tahle byla velmi čtivá a na padoucha Jacka jsem měla podezření až v posledních padesáti stránkách, takže velmi dobrý výkon.
Je to už má třetí knížka od této autorky a zřejmě asi není poslední :-)

hanicka105
26.10.2014

Tato kniha se mi velice líbila... Byla napínavá a konec byl velkým překvapením...

aneleh18
20.06.2014

Hlavní hrdinka je mi od prvních stránek sympatická, což u některých dalších z pera Joy není pravidlem, musím si často počkat na vyústění děje, abych pochopila a ocenila jejich osobnost. Takže jako vždy u paní Fielding - dalo se to číst.

Modrina
30.05.2014

Umí to paní Fielding líp, ale i tak zajímavé čtení.

Šárka5875
01.03.2014

Pro mě byla knížka poněkud rozvleklá,děj neměl ten správný spád.Až posledních asi 60 stran mi nedovolilo od knihy odejít.

MartinaN
03.10.2013