Mlha

Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci... výlet na půdu se proměňuje v cestu do pekla... řidička objevuje vpravdě děsivou zkratku do ráje... idylické jezero může být domovem bezbřehého zla... a opuštěný ostrov se stává svědkem toho neúděsnějšího boje o přežití, jaký kdy člověk vedl. Ve vynikající sbírce dvaadvaceti povídek Stephen King opět čtenářům poodhaluje temná zákoutí své jedinečné fantazie......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1133/big_mlha-u39-1133.jpg 4.11062

Povídky a novely 3.

Literatura světová, Horory, Povídky

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Skeleton Crew, 1985

Kniha Mlha

SeanFifield

Svazek několika Kingovo povídek je v celkovém pohledu perfektní. Většina povídek za to opravdu stojí a ty ostatní jsou skoro až nadprůměrné. Nejvíc se mi samozřejmně líbila Mlha. Na další místo bych pasoval Babičku, Opic nebo Zkratku pani Toddové. Asi nejhorší a málo stravitelná se pro mě stala povídka Kšeft po svatbě.

mareksevc

plný počet už len za HMLU, na tuto temu by som vedel od Kinga prečítať celu knihu, ostatok poviedky extra kvalita !

Jellus

Uz je tomu vice let, kdy jsem cetl tuhle knihu. Od te doby jsem jeste nekolikrat cetl pouze Mlha, protoze to je neco tak perfektniho. Filmove zpracovani stoji za nic... Z nudy se clovek podiva a to je cele... Ale tahle povidka.... To je uplne jine zradlo. Sednout, prilepit se k zidli a do konce se neodtrhnout. To je asi nejlepsi zpusob, jak si ji uzit.

Arev122

Kniha povídek se mi líbila.
Zajímavé, většinou napínavé povídky s mnohdy hororovým koncem.

Patrik02

Četl jsem, resp. sehnal pouze stejnojmenou povídku z knihy, a tak hodnotím pouze ji. Ale hodnotím více, než kladně. Skvělá pocta Lovecraftovským monstrům, profily postav vypracované přesně tak, jak to umí jen King. Na půdě supermarketu rozehrává příběh, o lidskosti i lidské zrůdnosti. Otevírá téma fanatičnosti víry a ovlivnitelnosti druhých v situaci, kdy z neobvyklé mlhy obklopující supermarket začnou vystrkovat svá chapadla stvůry z jiné dimenze.

Disease

Některé povídky jsem četl kdysi v těch dvou brožovaných výborech, ale vůbec si je neškodilo připomenout, popřípadě přehodnotit (Zkratka paní Toddové). King totiž píše fakt dobře a i takové provařené téma, jako je Babička, umí parádně podat.

Můj favorit je ovšem Balada o pružné kulce. Ostatně jsem si uvědomil, že King je nejlepší ve vyprávění z hlediska spisovatelství nebo dětským pohledem.

TaNya_

Pamatuju si z toho teď jenom tu ústřední povídku. Mohla bych si to zase potom jednou přečíst.

stanislav0373

MLHA: Mrazivá atmosféra, kupa popsaných stran a přitom se příběh dá přeříkat pomocí tří vět. Nemyslím to špatně, je to prostě mazec :-)