Mlha

Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci... výlet na půdu se proměňuje v cestu do pekla... řidička objevuje vpravdě děsivou zkratku do ráje... idylické jezero může být domovem bezbřehého zla... a opuštěný ostrov se stává svědkem toho neúděsnějšího boje o přežití, jaký kdy člověk vedl. Ve vynikající sbírce dvaadvaceti povídek Stephen King opět čtenářům poodhaluje temná zákoutí své jedinečné fantazie......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1133/big_mlha-u39-1133.jpg 4.21224

luksky
včera

Nejlepší povídky - Textový procesor bohů, Prám a Mlha

Dalibor1980

Kniha fajn, film ale prekvapivo lepsi

okeey

Bohužel mě tato kniha moc neslovila.
Je to další z Kingových souborů povídek. Já mám zkrátka smůlu, že jakmile se jedná o povídkovou knihu tohoto autora, tak se mi tam líbí tak 2-3 povídky a tím to hasne. Další mínus je také to, že se povídky opakují ve více sbírkách. To si myslím, že by se dít nemělo. Ale já zkrátka věřím, že to jednou zlomím a najde se sbírka, kde se mi budou líbit všechny, nebo alespoň většina povídek.
Není to tak, že by kniha byla špatná, to určitě ne. Jen se zatím nepovažuji za cílovou skupinu. Myslím si ale, že se najde spousta příznivců Kingových povídek, jen já jsem zkrátka ještě nenarazila na tu správnou.
P.S. Ale ta obálka nového vydání je naprosto skvělá!

Monni
29.11.2022

Moje první kniha povídek od Kinga a jsem spokojená. Mlha samozřejmě super. Knihu jsem četla hlavně kvůli ní abych se mohla podívat na film. Film byl taky dobrý, ale ten konec, jakože cože? Ani se nedivím Kingovi, že byl naštvaný (v dobrém slova smyslu), protože ho takový konec nenapadl. A má pravdu. Konec ve filmu byl opravdu super. Jinak i ostatní povídky se mi líbily. Některé více některé méně,ale v celkově jsem spokojená.

Andynka
22.11.2022

Zase mě dohnala moje neinfomovanost o knihách. A byla jsem překvapená, že jde opět o sbírku povídek. Tak nějak jsem si to spojila s filmem. A ani me tedy tahle možnost nenapadla.
Ale co mě asi nejvíc štve u povídek od Stephena Kinga je, že se opakuji
Snad v každé sbírce je alespoň jedna , kterou jsem četla už v jiné knize. A tady tomu nebylo jinak. 3 povídky jsem už četla. Proto tedy i tak slabé hodnocení. Ostatní povídky byly zajímavé o tom žádná. Stephen King psát umí . :-)

Hotovson
21.08.2022

Když pominu povídky (vlastně to ani povídky nebyly) Pro Owena a Zaklínadlo, tak se mi to zase jako vždy líbilo, ač některý povídky ani moc hororový nebyly. Za sebe vypíchnu titulní Mlhu, Opice (vyhledal jsem si obrázek a bylo to přesně to, co jsem si myslel, fakt děsivá hračka), Jaunt, Prám a Nezmar. Ostatní taky fajn, až na ty dvě, ale těchhle pět je převyšuje.

Limonadovyjoe
13.08.2022

Být to samostatná novela Mlha, klidně mnohem delší, dám jasných pět. To je King jak ho mám ráda. Takoví Stranger things pro dospělé. Postapo svět, jedna velká deprese, lidské smýšlení, stres, vyšší moc.. tak jak to miluji ve Svědectví nebo v Pod kupolí.
Jsem ráda, že jsem si tento příběh nechala na konec knihy.
Jenže Mlha je soubor povídek, první který jsem od autora četla, a tady se jednotlivé kousky liší od “wow, tady jsem se fakt bála, po bože tolik stránek pro nic”. Některé povídky prostě dojíždějí na autorův popisný styl a dlouhý úvod, který ve výsledku nemá žádný pořádný závěr.
Z povídek se mi krom Mlhy nejvíce líbily:
▪️Opice - ta o té smrt přinášející hračce
▪️ Prám - něco jako vražedná hmota z chobotniček z druhého patra
▪️ Nezmar - chirurg trosečník s kily heroinu
▪️ Babička - trochu jiná, než ta od Němcové
▪️ Úžina - lehká duchařina k zamyšlení
▪️ Muž, který nepodával pravici
▪️ Obraz smrtky

Mlhu si přečtěte … a koukněte na film.. na pořadí nezáleží, obojí je skvělé.

bookcase
16.07.2022

Za mě jedna z nejlepších povídkových sbírek Stephena Kinga. Povídky jsou hodně sugestivní, u Mlhy jsem se v jednom okamžiku hodně bála a to je u mě co říct.