Mlha

Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci... výlet na půdu se proměňuje v cestu do pekla... řidička objevuje vpravdě děsivou zkratku do ráje... idylické jezero může být domovem bezbřehého zla... a opuštěný ostrov se stává svědkem toho neúděsnějšího boje o přežití, jaký kdy člověk vedl. Ve vynikající sbírce dvaadvaceti povídek Stephen King opět čtenářům poodhaluje temná zákoutí své jedinečné fantazie......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1133/mlha-u39-1133.jpg 4.1889

Povídky a novely (3.)

Skeleton Crew (1985)

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Kniha Mlha

roso.mak

Ale jo, proč ne. Mlha je moc pěkná, i když samozřejmě trpí klasickým kingovským nešvarem: dětem na svůj věk hodně přemoudřelým. Naštěstí zde není hlavní postavou, tak neruší. Kupodivu se tam najdou dvě povídky, které nejen, že nekončí špatně, nebo alespoň divně, ale dokonce mají happy end. A ještě si neodpustím poznámku: to nikoho nenapadlo tu opici třeba spálit?

Gumiczud

Zprvu zajímavá knížka, ale jakmile přišel nespočet dalších povídek tak mě knížka omrzela a šla do police asi na půl roku. Některé příběhy jsou zajímavé, ale jsem raději pro ucelený příběh s koncem.

Misan1993

Kniha byla parádní. Atmosféra z toho jen sálala. Film nedoporučuji, levná kravina.

SedllY

Slušná sbírka povídek. Od povídky Mlha jsem měl vysoká očekávání, která bohužel nenaplnila.
Za mě nejlepší povídky:
1.Zkratka paní Toddové
2.Náklaďák strejdy Otta
3.Opice a Nona

kalinka99
07.12.2018

Po této knize asi nebudu patřit k fanouškům Kingových hororových románů. Četlo se mi to hůř a co nemám ráda vyloženě na knížkách jsou otevřené konce.

MatoZu
12.10.2018

Povídky moc nečtu, ale protože mám Kingovky ráda, rozhodla jsem se jim dát šanci. Ne všechny mě bavily, ale většinou byly docela dobré. (Popravdě jsem ale tři povídky vynechala.) Má naprosto nejoblíbenější nese název "Jaunt". Nikdy by mě nenapadlo, že povídka o teleportování (jauntování) a o daleké budoucnosti se mi bude tak líbit. Dále se mi ještě moc líbily povídky: Nezmar, Opice, Textový procesor bohů a Prám.

bukiet
08.10.2018

Druhá Kingova povídková sbírka je o něco slabší než první, ale i v ní se najdou opravdové skvosty. Při výpravě za Temnou věží mě ovšem zajímala především v češtině titulní novelka Mlha, která tvoří rovnou čtvrtinu knihy. Její spojitost s Velkým cyklem Temná věž není nijak velká, pokud si nevzpomenete, že jsou i jiné světy. A brána k jednomu jinému alternativnímu světu se na čas díky všetečné armádě otevřela kdesi nedaleko Castle Rocku. A nelze samozřejmě nechat stranou ani Zkratku paní Toddové, která sice není zmiňována jako součást cyklu, ale i zde se jedná o spojení různých světů.
Cesta k Temné věži:
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení
5. Svědectví
6. Talisman
7. Temná věž III: Pustiny
8. Nezbytné věci
9. Temná věž IV: Čaroděj a sklo
10. Prokletí Jeruzalémské – povídka (Noční směna)
11. Prokletí Salemu
12. Na dobrou noc – povídka (Noční směna)
13. Mlha – povídka (Mlha)
14. To

PabloFuentes
12.08.2018

Soubor povídek s Mlhou v popředí. Některé jsou lepší, některé horší, ale celkově se mi to moc líbilo. Zbožňuji Kinga. Nevím proč mi ze všech těch povídek uvízla v hlavě zrovna Zkratka paní Toddové, kterou ani nepovažuji za nejlepší. Asi dobře napsaná. Co se týče Mlhy, tak je to poprvé, kdy mi filmový závěr přišel lepší, než ten knižní.