Mlha

od:


KoupitKoupit eknihu

Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci... výlet na půdu se proměňuje v cestu do pekla... řidička objevuje vpravdě děsivou zkratku do ráje... idylické jezero může být domovem bezbřehého zla... a opuštěný ostrov se stává svědkem toho neúděsnějšího boje o přežití, jaký kdy člověk vedl. Ve vynikající sbírce dvaadvaceti povídek Stephen King opět čtenářům poodhaluje temná zákoutí své jedinečné fantazie......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1133/mlha-u39-1133.jpg 4.2855
Série:

Povídky a novely (3.)

Orig. název:

Skeleton Crew (1985)

Žánr:
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, Beta-Dobrovský
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (6)

Seriál The mist (Mlha) je založen na stejnojmenné knize Stephena Kinga. (patty64)


V roce 2017 byl román převeden do seriálové podoby. (Roubas)


Na první neveřejné projekci Darabontova filmu, kam byl King pozván, se režisér zaradoval jak malé dítě. V jedné napínavé scéně se King vyděsil a nadskočil ze sedadla. To byla pro režiséra satisfakce, neboť vyděsil mistra hrůzy samotného. (Metal Messiah)


William Sadler se v adaptaci této novely neobjevuje poprvé. V audio zpracování z roku 1986 namluvil hlavní postavu Davida. (Metal Messiah)


Darabont Kingovi nabídl jednu z vedlejších rolí, ten však s díky odmítl. (Metal Messiah)


Film má jiný závěr než předloha. Než ho Darabont použil, tak si ho nechal "posvětit" autorem předlohy Stephenem Kingem. Ten byl novým koncem nadšen. (Metal Messiah)