Indigový drak

Indigový drak vám otevře bránu do Souostroví snů. Společně s Johnem a jeho dvěma přáteli se přenesete do imaginárního světa, kde ožívají draci a antické legendy. To vše díky starobylému atlasu Imaginaria Geographica, který John musí střežit, aby se nedostal do rukou Zimního krále. Barvitá plavba tří mladíků po Souostroví snů přináší nečekaná překvapení. Přátelé, kteří spolu prožívají dobrodružnou cestu, nejsou nikdo jiný než J.R.R.Tolkien, C.S.Lewis a Charles Williams - známí autoři fantastické literatury, kteří ve svých knihách později popsali země a příběhy, s nimiž se setkali během své cesty....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/5714/indigovy-drak-uCn-5714.jpg 3.8135

Kroniky Imaginarium 1.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

Here, there be dragon, 2006

Kniha Indigový drak

Elulilinka1

Naprosto úžasná kniha! Obsahuje spoustu vodítek a propojení legend a příběhů, které všichni bezpečně známe s novým dějem... Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla :)

Hoshi

Po letech jsem si knihu znovu vytáhla z knihovny a znovu jsem se ocitla na krásné Indigové dračí lodi s Johnem, Jackem a Charlesem a opět jsem s nimi vyrazila do Souostroví snů. Příběh je nenáročný, čte se sám. Za mě doporučuji mladším čtenářům.

Banny_L

Krásná a čtivá fantasy pohádka

Tebby
06.05.2018

Původně jsem si myslela, že Indigový drak bude o draku ne o lodi. Přesto se mi kniha velice líbila a je jedna z mých nejoblíbenějších.

JulieJames
24.02.2018

Úžasná kniha plná fantazie. Četla jsem jako dítě a nedávno znova, přišla mi naprosto kouzelná. Nápad vypravit několik autorů fantastických knih na výpravu plnou magie, ve kterou se ani neodvážili doufat , je podle mě špička, nic podobného jsem neviděla. Až teď po letech mi teprve došly některé odkazy na jednotlivá díla, myslím, že autor měl všechno pořád promyšlené. Postavy byly sympatické, a bitva na konci reálná. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih, co jsem kdy četla.

petgona
21.04.2017

Davam len dve hviezdicky, pretoze nemozem tvrdit, zeby ma tato kniha nejak extra nadchla a vlastne sa mi ani velmi nepacila. Postavy mi prisli nezaujimave a vobec som sa necitila s nimi spata. Samotny dej mi obcas prisiel nesurody, par krat som musela pretocit stranu naspat aby som si overila, ze som skutocne na dobrej strane a nepreskocila som ziadnu stranu. Pritomnost postav z roznorodych mytov a pribehov mi prisla miestami nelogicka a zbytocna.
Napriek tomu, nedovolila by som si tvrdit, ze to bola hrozna a absolutne necitatelna kniha, to nie. Citila som z nej, ze je urcena predovsetkym detom/teenegerom a ja som predsa len vyssieho data. Preto som ani nemala vysoke ocakavania.

BigReader
21.08.2015

Na tuto knihu jsem byla zvědavá, taky proto, že jsem na ni našla spoustu negativních komentářů. Pán prstenů nebo letopisy Narnie mě minuly, ale poslední dobou si myslím, že bych si je měla přečíst. Protože jsem se k tomu ale zatím nedostala, nemohu posoudit co z kterých světů je zde v knize, možná s vyjímkou řeckých a římských bájí apod. Hlavní hrdinové mi byli zpočátku dost nesympatičtí, pak jsem je začala mít celkem ráda, těžko říct, jak moc jsou opravdu podobní spisovatelům, které mají představovat, ale jisté věci tu jsou, třeba že C. S. Lewisovi se opravdu přezdívalo Jack atd. Ale zajímavější než oni pro mě byli popravdě spíše mýtické postavy a tvorové, především moje neoblíbenější postava Tumler "Boruvky su jedna z najvětšich sil dobra na světu", toho jsem si zamilovala :) Každopádně Indigový drak není špatná knížka, Souostroví snů je úžasný svět a děj místy pobaví a je zajímavý. Proto si tuto knihu přečtěte a udělejte si na ni vlastní názor :)

Orveigaunautr
15.10.2014

Tato kniha je určená spíše dětem a dospívajícím, toto je třeba si během četby uvědomit. Mě kniha rozhodně neurazila, nehodlám ji zde hanit. Naopak mě příběh pobavil, četl se velice dobře,a tím kniha zcela splnila svůj úkol.

draci

James A. Owen