Indigový drak

Indigový drak https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5714/bmid_indigovy-drak-uCn-5714.jpg 4 157 22

Kroniky Imaginarium série

Indigový drak vám otevře bránu do Souostroví snů. Společně s Johnem a jeho dvěma přáteli se přenesete do imaginárního světa, kde ožívají draci a antické legendy. To vše díky starobylému atlasu Imaginaria Geographica, který John musí střežit, aby se nedostal do rukou Zimního krále. Barvitá plavba tří mladíků po Souostroví snů přináší nečekaná překvapení. Přátelé, kteří spolu prožívají dobrodružnou cestu, nejsou nikdo jiný než J.R.R.Tolkien, C.S.Lewis a Charles Williams - známí autoři fantastické literatury, kteří ve svých knihách později popsali země a příběhy, s nimiž se setkali během své cesty.... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Here, there be dragon , 2006

carbici
22.10.2023 2 z 5

Jedna hvězda za ilustrace, jedna za překlad, všechno podstatné shrnula Bellana. Každopádně napsat do tohoto díla jména skutečných spisovatelů chtělo dost sebevědomí a drzosti.

Belanna
19.03.2023 2 z 5

Indigový drak - co dodat, knížka, která buď nadchne a nebo jste rádi, že dočtete.
Spadám do druhé kategorie.
Fantasy svět utkaný z dosud známého, mýty, legendy, střípky historie nahodile poskládané. Přesto, že zde byly světlé momenty, knížka mě neoslovila.
Druhá hvězdička je za obálku a ilustrace.

Stázka007
14.06.2022 5 z 5

Tadle knížka mě velice překvapila. Už jenom tím že tam vistupuje J. R. R. Tolkien. Velice doporučuju.

Usire
09.03.2022 3 z 5

Vlastně ani nevím co si mám o této knize myslet. Je to taková neslaná nemastná všehochuť různých mýtů, legend a historických příběhů, kde je dost velký dějový zmatek. Hodně věcí se současně děje zcela náhodně a takřka vždy to vyřeší celý problém.

tonysojka
05.08.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že tato dobrodružná fantasy pohádka, která je v dnešní době vhodná spíše pro děti než dospívající, mne vrátila do mých chlapeckých let, kdy jsem hltal příběhy Julese Verna či příběhy kapitána Nema od Trosky. Pohladila mou klučičí duši,toužící po dobrodružství a záchraně světa, která navzdory mému věku, tam někde mne uvnitř ještě je.
Je to pocta zakladatelům a pokračovatelům fantasy příběhů, jejichž základ je v propagaci vítězství dobra nad zlem a ušlechtilosti rytířství.
"Kdyby se rytíři vydávali jen
do soubojů, kde jsou si jistí výsledkem, nevyrazili by nikdy nikam.“

Elulilinka1
26.08.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Obsahuje spoustu vodítek a propojení legend a příběhů, které všichni bezpečně známe s novým dějem... Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla :)

Hoshi
20.07.2019 5 z 5

Po letech jsem si knihu znovu vytáhla z knihovny a znovu jsem se ocitla na krásné Indigové dračí lodi s Johnem, Jackem a Charlesem a opět jsem s nimi vyrazila do Souostroví snů. Příběh je nenáročný, čte se sám. Za mě doporučuji mladším čtenářům.

Banny_L
06.04.2019 5 z 5

Krásná a čtivá fantasy pohádka

Tebby
06.05.2018 5 z 5

Původně jsem si myslela, že Indigový drak bude o draku ne o lodi. Přesto se mi kniha velice líbila a je jedna z mých nejoblíbenějších.

JulieJames
24.02.2018 5 z 5

Úžasná kniha plná fantazie. Četla jsem jako dítě a nedávno znova, přišla mi naprosto kouzelná. Nápad vypravit několik autorů fantastických knih na výpravu plnou magie, ve kterou se ani neodvážili doufat , je podle mě špička, nic podobného jsem neviděla. Až teď po letech mi teprve došly některé odkazy na jednotlivá díla, myslím, že autor měl všechno pořád promyšlené. Postavy byly sympatické, a bitva na konci reálná. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih, co jsem kdy četla.

petgona
21.04.2017 2 z 5

Davam len dve hviezdicky, pretoze nemozem tvrdit, zeby ma tato kniha nejak extra nadchla a vlastne sa mi ani velmi nepacila. Postavy mi prisli nezaujimave a vobec som sa necitila s nimi spata. Samotny dej mi obcas prisiel nesurody, par krat som musela pretocit stranu naspat aby som si overila, ze som skutocne na dobrej strane a nepreskocila som ziadnu stranu. Pritomnost postav z roznorodych mytov a pribehov mi prisla miestami nelogicka a zbytocna.
Napriek tomu, nedovolila by som si tvrdit, ze to bola hrozna a absolutne necitatelna kniha, to nie. Citila som z nej, ze je urcena predovsetkym detom/teenegerom a ja som predsa len vyssieho data. Preto som ani nemala vysoke ocakavania.

BigReader
21.08.2015 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla zvědavá, taky proto, že jsem na ni našla spoustu negativních komentářů. Pán prstenů nebo letopisy Narnie mě minuly, ale poslední dobou si myslím, že bych si je měla přečíst. Protože jsem se k tomu ale zatím nedostala, nemohu posoudit co z kterých světů je zde v knize, možná s vyjímkou řeckých a římských bájí apod. Hlavní hrdinové mi byli zpočátku dost nesympatičtí, pak jsem je začala mít celkem ráda, těžko říct, jak moc jsou opravdu podobní spisovatelům, které mají představovat, ale jisté věci tu jsou, třeba že C. S. Lewisovi se opravdu přezdívalo Jack atd. Ale zajímavější než oni pro mě byli popravdě spíše mýtické postavy a tvorové, především moje neoblíbenější postava Tumler "Boruvky su jedna z najvětšich sil dobra na světu", toho jsem si zamilovala :) Každopádně Indigový drak není špatná knížka, Souostroví snů je úžasný svět a děj místy pobaví a je zajímavý. Proto si tuto knihu přečtěte a udělejte si na ni vlastní názor :)

Orveigaunautr
15.10.2014 4 z 5

Tato kniha je určená spíše dětem a dospívajícím, toto je třeba si během četby uvědomit. Mě kniha rozhodně neurazila, nehodlám ji zde hanit. Naopak mě příběh pobavil, četl se velice dobře,a tím kniha zcela splnila svůj úkol.

Darkry
25.12.2013 4 z 5

Odlehčené fantasy ve kterém autor vytváří svět do kterého narval vše co už kdy bylo ve fantasy použito a nestydí se za to. Co se stane když se smísí svět Pán Prstenů a Narnie? Přikořeněno dnešním světem a kompletním Řeckými a Římskými bájemi a spoustou dalšího :). Je vtipné si při četbě všímat jaké prvky a z čeho autor použil.

Leslie739
25.10.2013 3 z 5

Celá kniha je vlastně jako hooodně dlouhá povídka. Přišla mi o docela dost slabší než díl druhý, ale také to je už pár let nazpátek, co jsem ji četla. Znovu bych si ji asi už nepřečetla, ale zase mi nějak extra nevadí, že jsem ji četla. Na nudu pro nenáročného čtenáře si myslím, že vyhovuje a když se děje nechytíte, nevadí, v podstatě o nic výjimečného nepřijdete.

ifone
29.06.2013 3 z 5

Příběh určitě neurazí, ale zároveň pro mě nebyl nijak výjimečný. Ale ta obálka... Opět jedna z knih, u které mám rozporuplné pocity - příběh nic moc, ale kvůli tý obálce bych si ji nejradši koupila :D

estelina2300
09.06.2013 5 z 5

tato kniha se moc líbila

Hanyuu-hime
06.04.2013 1 z 5

Indigový drak je kniha, ve které se autor pokusil o stvoření jednoho velkého fantastického světa, kde se nachází všechna místa, která kdy byla v příbězích popsána.
Pravdou ale je, že kdyby páni spisovatelé opravdu čerpali své nápady z nějaké takovéhle výpravy, Pán prstenů ani Letopisy Narnie by se určitě nemohly pyšnit takovou slávou a pozorností. Byly by to mdlé a nudné příběhy o ničem, protože ani sebelepší autor by z něčeho takového nedokázal vyždímat víc než pár řádků o tom, jak několikrát málem umřel na nějaké debilní lodi s hromadou ještě debilnějších lidí a dalších stvoření. Děj knihy je totiž jedna obrovská vykradačka, která se navíc ještě nepovedla.

Ve všech ohledech je tato kniha špatná patlanina obrovského množství fantasy, mýtů a legend, na něž si autor zrovna vzpomněl.
Nezachraňují to ani dobře vymyšlené charaktery postav - protože tam jednoduše žádné nejsou!
Od první chvíle jsem nemohla vystát prakticky každého, kdo v tam byl. Tři hlavní hrdinové jsou naprostou urážkou spisovatelů, které mají představovat...ke zbytku se raději ani nevyjadřuji.
Jak Lewis, tak Tolkien, musí doslova rotovat v hrobě a já si neustále kladu otázku, jestli je Owen tak děsně nesnášel, že musel do světa vypustit něco tak neskutečně hrozného a nebo jestli jejich díla měl tak rád, že se pokusil stvořit něco podobného, ale vůbec mu to nevyšlo.

Ani nevím, proč dávám tu jednu hvězdu... Možná proto, že je tu pořád plno ještě horších knih.

JackieSan
24.02.2013 5 z 5

Nádherná knížka. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Autor píše opravdu krásně a poutavě. Četla jsem ji víckrát a pořád se k ní ráda vracím. Je napínavá a čte se skoro sama.

ilosek
10.02.2013 5 z 5

Kniha je velmi napínavá. Pokud jí dáte šanci, úplně vás pohltí. Je velmi hezky napsaná a nevím co bych spisovateli vytkla. Je to dobrá kniha. Velmi napínavá s uspokojivým závěrem.

draci fantasy

James A. Owen