Pohřbeno v hlubinách

Krátce poté, co mladí badatelé odeslali do laboratoře ve Spojených státech odkrytou mumii, objeví vchod do podzemí, k údivu všech označený křesťanským symbolem – křížem. Ačkoli dosud neznají výsledky ohledání nálezu, odvážně se vydají na průzkum. Netuší, že vstupují do pasti plné nebezpečných nástrah, z níž není návratu po vlastních stopách. Proto nezbývá než pokračovat až do prastaré podzemní nekropole skrývající smrtonosný poklad, jehož se chce zmocnit také někdo jiný... Poklidný archeologický výzkum se tak mění v sedmidenní boj o přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1092/pohrbeno-v-hlubinach-Kg6-1092.jpg 4.2252
Literatura světová, Horory
Vydáno, BB art

Excavation, 2000

Kniha Pohřbeno v hlubinách

Rolada88

Tak tohle bylo utrpení na knihu jsem se těšil Amazonie mě bavila a tak jsem byl natěšený na podobný sešup ale tohle bylo nezáživný zdlouhavý modlil jsem se ať je to zamnou ale nešlo to nedočteno většinou dávám knížkám dost šancí ale tohle na stránce 243 skončilo :(

Wan58

Můj první Rollins.Knihu jsem koupil na blešáku za 10kč.To je ale asi jedno z mála plus.Normálně zvládnu 300 stránek do 3 dnů,tady jsem se trápil víc jak měsíc.Prvních pár stánek a posledních 50 bylo cellkem fajn,jinak to bylo zdlouhavé,utahané.Ten překlad měl jisté zvláštnosti např." nebezpečné monstrum samý sval a kost,které se oproti ostatním jevilo dobře živené".Tak když jsou vidět kosti,tak asi o dobré stravě nemůže být řeč a kdo ještě dnes používá výraz "jali" v souvislosti - jali se rozkládat nosítka-.No tuto knihu bych si doved představit v edici nejlepší světové čtení,kde by měla tak 150 stánek a né 399.

iskovsky

Zo začiatku to vyzeralo na zaujímavé archeologické dobrodružstvo... potom sa to začalo tváriť ako mysteriózne sci-fi prefiknuté hororovými prvkami... až sa to ustálilo na priemernú blbosť... vadilo mi že sa to tvári príliš seriózne... ak by to aspoň bolo odľahčené vtipnými hláškami, tak z toho mohla byť celkom fajn oddychovka... ale humor a nadhľad asi nebude autorov "šialok" kávy...

SpiritOfBook
15.10.2020

První kniha, kterou jsem od Rollinse četla, i po letech ve mně zanechává silný dojem. :)

LiberX
29.05.2020

Příjemná čtenářská jednohubka, která má svižné tempo a napínavý děj. Chvíli to sice vypadalo na pěkný průšvih s lovci pokladů a oživlým Kristem, ale nakonec do sebe většina věcí krásně zapadla.

Ačkoliv se to nezdá, Rollins se v této knize držel až nezvykle při zemi, co se neuvěřitelných vynálezů a konspiračních teorií týče. To je však jedině dobře, protože příběh díky tomu působí mnohem přirozeněji.

Bakana
25.05.2020odpad!

Je mi líto a omlouvám se všem, co se jim kniha líbila, ale dle mého názoru to byla totální splácanina. Rádoby dobrodružná, rádoby vědecká, ale připadalo mi, jako by jí napsal středoškolák s příliš bujnou fantazií. Pokud srovnáváme s Indiana Jonesem tak ten je aspoň vtipný a dobře natočený.

boxas
20.02.2020

Co k této knize říct...? Zápletka není špatná, tajemný kraj s tajemnými obyvateli, fantastické látky i technologie, to vůbec není zlé! Ale pak už je slabé skoro všechno. Slovník jako z Rychlých šípů ve třicátých letech střídaný násilnými vulgarismy, rádoby napínavý děj, kde jsem jen stěží dokázala udržet pozornost, postavy, které jsem si pořád pletla, nebo mi byly nesympatické (kladné i záporné), a tak doufám, že na ně rychle zapomenu atd. atd. Např. na Samův stetson jsem už byla silně alergická.
Takže knihu v audioverzi zachránil jen skvělý hlas Vladimíra Čecha.
P. S.
Citát: "Jenom nám znovu neumři." - k tomu už fakt není co dodat.

Piglit
20.08.2019

Červená knihovna dobrodružné literatury, táhne se to, obsahuje fyzikální nesmysle, například mechanické stroje fungující po tisíci letech... Těžké zklamání. Možná ještě dám autorovi šanci v jeho Amazonii, ale moc se mi do toho nechce.