Uzdravení Rose Gold Wattsové

Rose Gold osmnáct let věřila, že je nemocná. Jenže to její matka jen uměla dobře lhát. Zvracení, padání vlasů, výživové sondy, operace, invalidní vozík… To všechno začalo, když byla Rose Gold ještě malé dítě. Sousedé považovali její matku Patty za světici a snažili se jí ze všech sil pomáhat. Jenže pak Rose Gold přišla na to, že vůbec nemocná není. Matka jí dávala do jídla jed a lhala lékařům i všem okolo — především své dceři. Po pěti letech ve vězení, kam ji dostalo dceřino svědectví, je Patty propuštěna na svobodu. A k úžasu všech se stěhuje zpátky do města Deadwick k Rose Gold a jejímu novorozenému synovi. Zdá se, že všechny křivdy jsou zapomenuty a matka s dcerou si k sobě opět hledají cestu. Jenže dokázala se Patty ve vězení opravdu změnit? A je Rose Gold vážně připravená nechat minulost minulostí a dát své matce druhou šanci?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476601/big_uzdraveni-rose-gold-wattsove-qbX-476601.jpg 3.997

Vydáno: , Host

Darling Rose Gold, 2020

Kniha Uzdravení Rose Gold Wattsové

KatyM.
včera

Kniha je velmi čtivá, inspirována skutečným příběhem.

Monni

Kniha sama o sobě špatná nebyla. Příběh Rose Gold mám celkem ,,nastudovaný" a kniha mi přišla jako takové přiživování. Takové to coby, kdyby by se dalo napsat na každou takovou tragédii. Ale musím říct, že kniha byla čtivá a líbilo se mi střídání Kapitol z pohledu matky i dcery.

FoxFox

Vyposlechnuto jako skvěle načtená audiokniha, která mě bavila od začátku až do konce. Příběh nám střídavě vypráví asi dvacetileté Rose Gold a její matky, která byla odsouzena za týrání dítěte. Jak to ale bylo ve skutečnosti? Opravdu se matka dopouštěla zločinu, nebo všechno bylo trochu jinak? Příběh byl napínavý, pořád mě nutil číst dál a dál, abych se konečně dozvěděla pohnutky chování obou hrdinek. Musím vás ale varovat, k srdci Vám nepřiroste ani jedna z nich. Po celou dobu čtení jsem musela myslet na příběh Gypsy Rose Blanchard, který mě taktéž hodně zaujal. Perfektní kniha, doporučuji.

Marryzlis

Nedoporučuji pro slabší povahy, je to docela mazec.

kalinkacz
26.12.2022

Uzdravení Rose Gold Wattsové se věnuje silnému a dost nepříjemnému tématu - zneužívání a týrání dítěte rodičem.
S tímto námětem jste se asi už setkali v jiné knize či seriálu, ale já byla zvědavá, jak si s příběhem pohrála autorka v případě této knihy… První polovina nebyla špatná, ale druhá byla mnohem lepší a akčnější. Bohužel jsem ale odhadla konec a největší zvrat tak pro mě nebyl překvapením.
Takže za mě silné čtení, které mohu doporučit, ale nic úplně velkolepého nepřišlo.

micha-ella
22.11.2022

Zaujal mě už název této knížky, protože o této duševní poruše už jsem předtím něco četla. Knížka je až do poloviny výborně napsaná, jen mi trochu překáželo přeskakování v časových rovinách. Až do poloviny je totiž příběh velmi pravděpodobný, ale potom to vypadá, jakoby jeho pokračování psal někdo jiný a motivace dcery a její plány mi připadaly úplně postavené na hlavu. Koupě domu, předstírání nemoci kvůli stanování, ačkoliv ta rodina jí dostatečně přijala, i další nelogičnosti to celé pokazily a konec mě až znechutil. Přesto dávám místo tří čtyři hvězdičky, za zajímavost a čtivost.

brixie
03.11.2022

Tak tohle byla jízda! Určitě doporučuji Poslechnuto jako audiokniha, přednes obou hereček je famózní

Mruskulka
04.06.2022

Dluh dítěte vůči vlastní matce nejde nikdy splatit - bylo to jako běžet závod, ve kterém má soupeř pětadvacet kilometrů náskok. Jakou měl člověk naději ho dohnat? Nezáleželo na tom, kolik přáníček ke Dni matek sesmolí, kolik klíšé a slibů oddanosti do nich vepíše. Mohli jste mámě dokola opakovat, že ona je váš oblíbený rodič, a spiklenecky na ni přitom mrkat, zasvětit ji i do těch nejbanálnějších maličkostí svého života. Nic z toho nestačilo.