Nenalezená

Kdybych ji požádal o ruku jen chvíli dřív, nikdy by se to nestalo. Nikdo by nás nenapadl. Já bych neskončil v nemocnici a ona by navždy nezmizela z mého života. Deset let po zmizení své snoubenky je Damian Werner přesvědčen, že už ji nikdy neuvidí. Jednoho dne však nečekaně narazí na stopu ztracené dívky. Kdosi vložil její fotografii na sociální síť Spotted. Werner se zpočátku domnívá, že se jedná jen o náhodnou podobnost, ale pak neznámý člověk nahrává další fotku. Fotku, kterou udělal Werner sám jen pár dnů před snoubenčiným zmizením – a kterou od té doby nikomu neukázal. Kdo teď dívku prostřednictvím internetu hledá? A je to opravdu ona? Damian znal svou dívku od dětství, trávili spolu každý den. Při hledání odpovědí na své otázky však zjišťuje, že o ní nevěděl všechno... Nenalezená je polský psychologický thriller, který dosahuje úrovně světových bestsellerů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383794/nenalezena-GZf-383794.jpg 3.6120
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Nieodnaleziona (2018)

Kniha Nenalezená

jprst
včera

Nosné téma příběhu je zajímavé, ale autorovi se postupně daří ho úspěšně rozmělnit, zamotat a dovést do poněkud nelogického rozuzlení. A výsledek? Prostě průměr, který neotráví, ale ani neupoutá.

astra3

1. Připadá mi to neuvěřitelný.
2. Nechápu, že se nechají ženy mlátit.
3. Nechápu, proč chtějí všechny autory porovnávat s Larssonem nebo Nesbem.

JessieEx

Tak tohle byl brutální megamonstrózní nářez, který mě totálně dostal!!! Nemám slov a na druhou stranu bych toho o knize chtěla tolik říct. Vůbec jsem nečekala, že mě nějaký neznámý polský autor dokáže tak rozsekat, ale stalo se. Kde začít? Určitě začátkem, který sliboval super příběh už od prvních stran. Zatímco jsem se seznamovala s pozadím a s hlavním hrdinou Damianem Wernerem, už se rozjel kolotoč událostí, které on ani jeho kamarád nedokázali zastavit a změnit. Druhá třetina knihy mi připadala nejnudnější v tom smyslu, že se toho hodně odehrávalo přes IT a trochu to tím ztratilo drajv. A já se nechala zmást. Myslela jsem si, že vím, co bude dál, jak to všechno dopadne. Také jsem si říkala, že domácí násilí už je hrozně ohrané téma. Jak moc jsem se zmýlila! Remigiusz Mróz dokázal v mém pomyslném žebříčku spisovatelů nakopat zadek i Sarah Pinborough, kterou jsem měla za královnu zvratů. Vždy když už jsem si totiž myslela, že VÍM (co se bude dít), přišlo totální vykolejení a šok z nečekaného zvratu. A opakovalo se to několikrát. Nakonec bych dala knize i deset hvězdiček za tu propracovanost, napětí a nepředvídatelnost. Ani mi nevadí, že to bylo malinko překombinované, hodně nerealistické a že mi po dočtení vyvstalo pár nezodpovězených otázek. Nevadilo mi to, nic z toho nebylo podstatné. Autorovi se podařilo to hlavní - zaujmout, pobavit, posadit na zadek, rozhořčit svého čtenáře. A já jsem rozhořčená na maximum. Chtěla bych ještě pár stránek...
Moc doporučuji a zároveň nechápu to nízké hodnocení!

99jana99
28. dubnaodpad!

Knihu jsem začala číst na doporučení, dočetla jsem, ale velké zklamání, přeskakovala jsem stránky, překombinované, nereálné, někde jsem četla, že na úrovni spisovatelů severských detektivek - tak to ani náhodou.

dom.ini

Knížku jsem poslouchala, jako audioknihu a musím souhlasit s tím, že je opravdu nevěrohodná a překombinovaná a konec mi připadal useknutý. Ale poslouchala se výborně a vtáhla mě do děje, takže bych ji mohla pravděpodobně označit za čtivou. Kdyby to šlo, dala bych asi 3,5*.

Hana H.

Zpočátku to vypadalo dobře, ale postupně se z této knihy stala naprosto nereálná blbost. Autor pouze hraje na city ve věci domácího násilí, což navíc má potřebu tak nějak dovysvětlit v doslovu. Ztráta času.

petula22

Ze začátku to vypadalo slibně, nicméně od půlky už se dal vytušit vývoj....závěr sice nakonec překvapil, ale celkově překombinované, téměř až nereálné...

evasamankova

Velmi sympatický a chytlavý styl vyprávění. Který bohužel autor pohřbil pod hromadu překombinovaného a především zcela nelogického dějství. To, že něco vypadalo na začátku knihy nějak, uprostřed pak úplně jinak, a v závěru zcela jinak, se může označit jako pokus o rafinovanost zápletky, ale nic to nezmění na tom, že jde jen o zoufalý pokus o zvrat za každou cenu.
Bohužel tohle nee, a pokud autor skutečně chtěl poukázat na dění za zavřenými dveřmi domovů, jak značí poslední kapitola knihy, tak by se k tomu více hodil o něco (více) přehlednější příběh.

Autor knihy

Remigiusz Mróz