Doktor od Jezera hrochů

Příběh mladého pracovitého lékaře, kterého ambiciózní žena a tchyně se snaží doštvat k úspěchu. Obstarají mu zdánlivě lukrativní místo na stavbě v Africe. Zapomenou však, že jejich oběť je smolař, bázlivec a pesimista.

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/5132/doktor-od-jezera-hrochu-5132.jpg 3.8150
Humor, Literatura česká
Vydáno:, XYZ

hrosik3
08. listopadu

Pohodové úsměvné čtení.

DuncanIdaho

Dobrá a zábavná oddechovka. Je tam dost humoru a i několik vyloženě komických situací. Pro uvolnění je to dobré přečíst.

Fazolka2017
22.07.2017

Četla jsem asi po třetí v životě a je to klasika ke které se ráda vracím. Je to prostě Švandrlík, humor, krásná čeština, pohodové čtení. Patřím k těm, kterým se víc líbí kniha než film. Ve filmu hlášky značně očesané a dle mě nevhodné herecké obsazení, které nekoresponduje s popisy osob ve čtené formě. Například knižní Čeněk Dobešek určitě neměl tak vysoustružené tělo jako ten filmový :-)

stantere
01.06.2017

No nějak me moc nezaujala a ani film

sarka-destiny
25.09.2016

Knihu jsem přečetla, bavila mě, je to dobrá oddechovka, ale že bych se válela smíchy, to říct nemůžu.

ivoiro
15.07.2016

Lehké a zábavné čtení. Při čtení jsem se hodně nasmál.

Lucek
25.02.2016

Bezvadná knížka, škoda že se nepovedl film. Hlavně tím obsazením to Troška trošku zazdil...

bibi.r
16.11.2015

Mně se film taky líbil víc :).

1v8na
10.10.2014

Kniha mne nezaujala, za to film byl výborný.

knihamouder
16.09.2014

Tato kniha se s filmem nedá vůbec srovnávat. Nebe a dudy. Film byl naprostý odpad!!!

Dandulka
13.09.2014

Typický Švandrlík plný humoru, hrající si s češtinou jako málokdo. Kniha byla i zfilmována panem Troškou, ale kniha je kniha.

Marčullkas
05.02.2014

Vtipně napsaná knížka, knížka se mi líbí víc než filmové zpracování ; )

vysypanel
25.11.2013

Klasický Švandrlík. Kdo ho začne číst ví co má očekávat.Takže pohoda :-)
Ještě mě pobavilo na konci v tiráži bylo napsáno rok vydání 1980 - cena 16Kčs :-)

Tiama
03.06.2013

Takové pěkné oddychové čtení, které pobaví.

maryzka
12.05.2012

já jsem tuto knihu nečetla ale ted když čtu komentáře tak snad toho lituji že jsem ji nečetla. Film jsem viděla a docela jsem se nasmála byla to odechovka.

St. Jimmy
17.04.2012

Tahle knížka si mě získala svojí bezprostředností a humorem. Stane se mi málokdy, že bych se u knihy vyloženě svíjel smíchy, zde se to však stávalo poměrně pravidelně. Zkrátka je to fakt sranda. Film je ovšem poměrně katastrofa.

„Pánové, doktor si uřízl prdel!“

brabofka
04.04.2012

Skvělá knížka u které jsem se smála od začátku do konce. Jen ten film mě zklamal....

kilometr
23.12.2011

Výborná kniha,která si zaslouží nejvyšší ocenění.Smál jsem se od začátku,až do konce.

Mike-Lány-88
23.08.2011

Úžasná knížka.....vtip,děj,zajímavé prostředí,neobvyklé charaktery,to všechno tu je.......nevidím co bych vytknul. 5 hvězdiček je málo.

Fidlal
02.08.2011

To je taková... ehm, prča! O to větší, pokud v literárních postavách poznáte svou tchýni či lépe pro vás extchýni. Mám trochu podezření, jestli se zde výše hodnocení této knihy neodvíjí spíš od hodnocení filmového zpracování (které mě též neuráží, ale bibliofil vám řekne: "Knížka je knížka, film je značně osekaný").
Osobně bych spád a kvalitu humoru s čistým svědomím srovnával s Jirotkovým Saturninem či s díly Poláčkovými, což jsou myslím vysoké mety.