Koupit knihy

Miloslav Švandrlík

česká, 1932 - 2009

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 117 knih

Komentáře (14)

Hezy
20.02.2018

S Miloslavem Švandrlíkem a Jiřím Winterem Nepraktou jsem už ve školce a poté v prvních třídách na základce začal objevovati svět literatury a knížek. Kolegyně mé mamky mi jako malému tyto knížky ráda půjčovala a já si v nich s velikou radostí čítal. V knihovně jsem byl stálým zákazníkem, který si půjčoval Kopyta a Mňouka. Byla to pro mě krásná relaxace. Vždy když od Miloslava Švandrlíka něco vyšlo, hned jsem si to šel koupit a o vánocích byla nutnost nalézti pod stromečkem nějaké horory od tohoto výborného humoristy. Ačkoliv se léta pomalu a rychle sunou dopředu a literární obzory jsou poněkud rozšířenější, pokaždé netajím svoji dětskou radost, která se objeví vždy s každým nově vydaným výtiskem hororů Miloslava Švandrlíka s ilustracemi Neprakty či dnes už jeho žáka, René Janoštíka. Jakoby ty staré povídky už mnohokrát tištěné stále pro mne byly něco nového. Poté si vždy s tou dětskou radostí knížku musím koupit, neboť v sobě opět nacházím malého kluka.

siena
18.04.2017

Kolobajda, povědomí o tom, jaká byla služba u PTP, bych si nedělala jen na základě románu, jeho filmové podoby, pana Švandrlíka. Ani bych neposuzovala jací lidé byli v PTP, dle těch, kteří sloužili v pozdějších technických praporech, s kterými jste se setkal na vojně, na konci 60. let...

Kolobajda
18.04.2017

Boha jeho, oni zasa jebú!!... Já byl sice na vojně v letech 1968 - 70, to už nebyli PTPáci, ale železniční a silniční vojsko - no a ta doba byla také něčím vyjímečná a absúrdna... My jsme měli v Lipníku nad Bečvou vojnu "jak řemen", píšu o ní v knize povídek Cesty do hlubin mé děravé paměti (tu jsem však vydal vlastním nákladem v r.2010 a nemá ISBN). I přes buzeraci jsme užili srandy dost. Ale střetnutí s těmi pracovními vojsky jsem zažil, když se u nás objevili v kasárnách a polovina z nich šla hned do basy... M. Švadrlík psal tu knížku určitě s úsměvem na rtech a lehce - stejně jako mi se o vojenských zážitcích psalo lehce. A pak ve filmu - nezapomenutelná role Pavla Landovského...

Mates84
27.10.2015

Když se řekne Miroslav Švandrlik, vybaví se mi žáci Kopyto a Mňouk :) Když sem byla malá a šla do knihovny a nevěděla jsem co si půjčit, zavzpomínal taťka na příběhy těchto dvou a já odcházela domů s jejich příběhy.A od té doby prostě pana Švandrlíka zbožňuji :)

Ajtakrajta
24.04.2015

Zřejmě není kontroverznějších spisovatelů než jsou humoristé. Je to tak i u pana Švandrlíka. Buď jeho trochu zvláštní styl psaní milujete, nebo vám naopak nesedí, případně až odpuzuje. Mně je jeho humor hodně blízký. Uznávám, že ne všechny jeho povídky jsou na jedničku, ale to on sám dobře věděl. Ve své životopisné knize Zrovna teď musíš čůrat?! píše, že se ho jednou zeptal Zdeněk Jirotka, proč má jeho tvorba tak kolísavou úroveň. Švandrlík mu to vysvětlil na příkladu fotbalových útočníků. Někdo vystřelí na bránu jen, když si je jistý, že to bude gól. A jsou zase fotbalisté, kteří střílejí ze všech pozic, protože je to prostě baví.

Merlinit
19.01.2015

Knihy pana Švandrlíka je nutno dávkovat, jeho mírně odosobněný, ironický, místy trochu akademický smysl pro humor není pro každého. Srovnávat jej však s díly typu "Kameňák" svědčí o nepochopení a nechápu-li něco, bylo by hanebné to soudit. Ani srovnání s Haškem mi nepřijde zcela na místě, vidím oba literární styly jako sobě nepodobné, jejich porovnávání se mi jeví býti zcestným.

gama
31.07.2014

Velmi dobrý spisovatel! Vždy dokázal knihou výborně pobavit!!!

kaliope123
14.04.2014

jako dospívající jsem jeho knihy hltala jedním dechem - připadaly mi neuvěřitelně vtipné a nápadité. Nedávno jsem se náhodou k jedné z jeho knih opět dostala a doufala, že se mi vrátí ten uvolněný pocit, který jsem zažívala. Nedostavil se - to, co mělo být humorné, mě tahalo za vlasy a celé dílko mi nápadně připomínalo Babovřesky. Nicméně určitá nostalgická vzpomínka na dětství mě nutí, abych jej jako spisovatele nezavrhla, ale asi bych jeho knihy mohla doporučit pouze -náctiletým.

1