Alix Alix komentáře u knih

Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni? Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni? Ostravak Ostravski

Děj to nemá, je to o ničem a strašně jsem se u toho smála. Fajn knížka.

24.06.2024 4 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Kniha mne zklamala, ale ani film na mne neudělal nijak zvláštní dojem. Pro mne jsou lepší Černí baroni a nic s tím nenadělám. Všechny postavy mi připadaly ploché a v podstatě mne nezajímaly. Vím, že autorovi šlo především o celkový záběr tehdejší doby, ale prostě mne to nechytlo.

24.06.2024 3 z 5

Jedna smrť nestačí Jedna smrť nestačí Bruno Fischer

Můj první dojem po přečtení byl ten, že ani jedna postava mi nebyla sympatická a Beverly bych s chutí napráskala. Zajímavý je ale styl, jakým je kniha napsána, protože každou kapitolu vypráví jeden z aktérů ze svého úhlu pohledu, což čtenáře může často zmást. Ale ke konci se už celkem dá předpokládat, kdo a proč vraždil.

16.06.2024 3 z 5

Anály ze Spálené ulice Anály ze Spálené ulice Dušan Uhlíř

Docela zajímavá sbírka případů z počátků Československé republiky.

16.06.2024 3 z 5

Říkali mu Terazky Říkali mu Terazky Miloslav Švandrlík

Beru to jako takové doplnění osudů účastníků z Černých baronů, kdy se náhodně setkají Kefalín a major Terazky. Jak jinak, než u piva pak probírají časy minulé a my se dovíme mnohé o dalších osudech různých postaviček z předešlé knížky. Bavila jsem se dobře.

16.06.2024 4 z 5

Holly Holly Stephen King

Další krásně nechutná pecka pana Kinga. Holly mám ráda, je hezké vidět, jak se pomalu mění od první knihy, ve které se objevila. Tady je z ní už docela drsňačka. Musím ale přiznat, že covidu tam bylo na mne už fakt moc a lezlo mi to na nervy. Jinak jsem ale byla spokojená. A ten Trump leží Kingovi fakt v žaludku.

15.06.2024 4 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Bylo to zajímavé a dobře se to četlo, ale něco tomu chybělo i když přesně nevím, co. Něco jsem předvídala, něco jsem nepochopila a něco mi lezlo na nervy, ale čtení mne bavilo a to je hlavní.

18.05.2024 3 z 5

Při čtení mne neustále v myšlenkách rušil film. A protože film je, aspoň pro mne, opravdu úžasný, nedokázala jsem si knihu naplno vychutnat, nemluvě o tom, že ve stejnou dobu, kdy jsem četla knihu, dvakrát film opakovali v televizi. Takže dám knize čas a zkusím se k ní znova vrátit.

20.04.2024 3 z 5

Kokrhací hodiny Kokrhací hodiny Ivan Klíma

Kniha je opravdu kouzelná a může se líbit dětem i dospělým i když každému z jiného důvodu. Dětem pro mile absurdní příběhy a dospělým, zvlášť pamětníkům, pro spoustu narážek na předlistopadový režim. Četla jsem ji jako dítě a pak až po mnoha letech jako dospělá. A nestačila jsem se divit.

24.03.2024 4 z 5

Vynález zkázy / Ocelové město Vynález zkázy / Ocelové město Jules Verne

Obě knihy jsem přečetla s nadšením i když jsem čekala trochu víc. Problém byl ale spíš ve mně, protože se mi do čtení pořád pletly báječné filmy Karla Zemana. čtení jsem si ale užila a to je důležité.

23.03.2024 4 z 5

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

Nebylo to vůbec špatné, ale to napětí, které jsem cítila u 2 000 mil pod mořem nebo Tajuplný ostrov, jsem tady necítila.

08.03.2024 4 z 5

Psí Vánoce Psí Vánoce W. Bruce Cameron

Knížka je to milá a dobře se čte, což pro mne znamenalo příjemný relax. Pejsci jsou sice na druhé koleji, ale i jejich role jsou tady důležité, protože oba se snaží ze všech sil, aby jejich pánové byli šťastni, což se i stane. Vlastně všechno dobře dopadne, takže s čistým svědomím dám čtyři hvězdy.

21.01.2024 4 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Je to fakt jednohubka a ilustrace jsou opravdu krásné. Připadá mi, že si tady SK tak trochu odpočíval, protože jeho styl to úplně není. Nejsou tady popisy čehokoli, ani charakteristika postav, snad jen u kluka na vozíčku se trošku rozepsal. Ale i tak je to hezké a dobře se to četlo.

26.12.2023 4 z 5

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Pět hvězd dávám, protože povídky byly opravdu bizarní a znepokojivé. Aspoň pro mne. Mne znepokojila především beznaděj, kterou jsem z každé povídky cítila. Žádný šťastný konec, vlastně vůbec žádný konec. Poslední povídka mne ale úplně dorazila. Přečetla jsem v originále, ale nepochybuji, že v českém překladu to bude stejně znepokojivě úžasné.

17.11.2023 5 z 5

Jak chutná moc Jak chutná moc Ladislav Mňačko

Nemám co dodat, komentáře pode mnou vystihly všechno, co bych chtěla napsat. A opravdu by bylo asi dobré, kdyby si vrcholní politici tuto malou knížečku položili na noční stolky a aspoň občas do ní nakoukli. Ono by jim to neuškodilo.

12.08.2023 5 z 5

Rytířská čest Rytířská čest Catherine Kean

Vysloveně jsem se donutla přečíst asi sedmdesát stránek a pak už jsem to nedala. Tyhle příběhy jsou jako přes kopírák. On nenávidí ji, ona nenávidí jeho, samozřejmě se pořád a pořád setkávají a pokud mají nějaké jiné myšlenky, než na sex právě s nenáviděným protějškem, tak jsem je nenašla. Neustálé popisy svalnatých nohou a paží, pomanivého hlasu, krásných očí a vzrušeného dechu mne tak zničily, že jsem s knihou praštila. Předpokládám, že kniha skončí svatbou a neskonalým štěstím, ale to už fakt vědět nemusím.

12.08.2023

Pohádka Pohádka Stephen King

Kniha mne nadchla i překvapila. Co taky od SK jiného čekat, že? Je krásná, děsivá a plná citu, nejednou jsem sáhla po kapesníku. A jelikož jsem pejskařka, Radar byla můj favorit a ani jednou mne nezklamala. Udělat takovou míchanici různých příběhů a ještě propojit smysluplně dva světy, to snad dokáže jen King. Překrásná kniha...

05.08.2023 5 z 5

Sobectví Sobectví Helena Šmahelová

Všichni tři, skladatel Lukas, jeho žena Líza i mladá Tamara, mi lezli pořádně na nervy. Každý z nich si pěstoval své vlastní sobectví a pevně se ho držel. Lukas si měl dát studenou sprchu a netahat mladou a naivní Tamaru do svého života. Tamara si měla dát pár facek a nelézt do života rodině s dítětem, kterou znala od dětství. A Líza se měla konečně vzbouřit. Ale pak by nebyla kniha, která je napsaná velice čtivě a někomu možná poslouží i jako varování, že některé vztahy jsou vysoce rizikové a většinou končí špatně.

13.05.2023

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Kniha i seriál nemají chybu, neskutečně jsem se bavila.

25.03.2023 5 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Nebylo to úplně to, co jsem čekala, ale četlo se to dobře. Zajímavé jsou rozhovory obou protipólů, kapitána Larsena a nedobrovolného námořníka Humpa, ty stojí za zamyšlení. V každém případě je to zajímavý a napínavý příběh.

13.03.2023 4 z 5