Vynález zkázy / Ocelové město

Vynález zkázy / Ocelové město https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44733/bmid_vynalez-zkazy-ocelove-mesto-AVi-44733.jpg 4 120 7

Dva romány příbuzné nejen napínavostí děje, ale i námětem. V obou jde o vynález ničivých prostředků nepředstavitelného účinu a o jejich zneškodnění; v prvním (Vynález zkázy) prohlédnutím vynálezce v poslední chvíli, v druhém (Ocelové město) náhodou srazivší ruku vynálezce ve chvíli, kdy dává rozkaz k zničujícímu útoku. Edice Podivuhodné cesty, svazek 19.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Face au Drapeau / Les Cinq Cents Millions de la Bégum , 1896

Alix
23.03.2024 4 z 5

Obě knihy jsem přečetla s nadšením i když jsem čekala trochu víc. Problém byl ale spíš ve mně, protože se mi do čtení pořád pletly báječné filmy Karla Zemana. čtení jsem si ale užila a to je důležité.

jan.para
06.08.2023 3 z 5

Přišlo mi to horší, než filmy.

Tatopulos
19.12.2019 5 z 5

Ocelové město a Vynález zkázy jsou mé nejoblíbenější verneovky. Nejsou tam tak nudné popisy, nudný děj a dinosauři jako v knize Cesta do středu země.

Ran
15.10.2018 2 z 5

Kniha mě moc nebavila, ale i tak musím říct, že má zajímavý námět a hezké ilustrace.

danny_21
23.05.2018 3 z 5

Vynález zkázy patří k těm nejpovedenějším Verneovkám, úplně jsem při pročítání stránek viděl scény z úžasného trikového filmu Karla Zemana, který jsem jakožto dítko zbožňoval. Dobrodružství, napětí, technické vynálezy, pořádný zlosyn a hlavně absence růžové knihovny, to je přesně to, proč byl můj nos často v podobných Verneovkách - 75 %.

Ocelové městě je podobně útlounká novelka, u které asi oprávněně panují dohady o Verneovĕ 100% autorství. Přesto i zde se promítlo typické Verneovské vizionářství tentokrát ale v podobě dobyvatelského a nadřazeného germánského národa. Jules má v repertoáru lepší kousky, Ocelové město dr. Schultze ode mě dostává průměrných - 55 %, jako celek rozhodně v lepším průměru - 65 %

plqa
20.05.2018 5 z 5

Co k tomu dodat...

vitavita
05.04.2012

Oba příběhy známe z filmového zpracování a jsou výborné ...

Část díla

Kniha Vynález zkázy / Ocelové město je v