Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni?

Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni? https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23300/denik-ostravaka-farame-dal-no-ni-23300.jpg 4 133 15

Denik ostravaka série

Třetí pokračování tištěné podoby internetového deníku ostravaka. Především úžasná lehkost jeho vyprávění a vtip jsou tím, po čem prahnou jeho pravidelní i příležitostní čtenáři.

AngeliS
04.06.2021 5 z 5

Moje nejvíc guilty pleasure. Já miluju to nářečí a jak je to napsaný. Nemůžu si pomoct. Je to strašná chujovina... o ničem, ale fakt jsem se u toho aj nasmála.

Dimas
30.12.2019 3 z 5

Fascinuje mě ta ohromná zásoba vtipných přirovnání!

JmenujiSeZuzla
25.12.2019 3 z 5

Tak - ani jsem netušila, že začínám třetím dílem :D Očividně to ale vůbec nevadilo. Všechny postavy a události příběhu jsem pochopila rychle. Co jsem ale opravdu netušila je, že celá kniha bude psaná tak bezprostředním dialektem. O knize jsem vlastně vůbec netušila. Přišla jsem na ni díky čtenářské výzvě a teprve nyní zjišťuji vše o tajuplnosti autora a dokonce, že podle knih a blogu byl natočený i film.
Na psanou formu se dá docela dobře zvyknout. Spíše mne to bavilo. Styl je určitě nesmírně originální a příběhy ve formě fejetonových příběhů ze života, vykouzlí úsměv na tváři kdejakého čtenáře. Ostravak je veliký sympaťák. Knížka se dobře čte, je krátká a skladná (do MHD nebo do kabelky jako když ulije). Dokonce se dá i považovat za naučnou! Kolik ostravských slov jsem se naučila (z mých oblíbených je robka a guvno!).
No ale na další díly rozhodně nezanevřu. Knihy Ostravaka Ostravskiho rozhodně nepatří k vrcholu literárních děl, ale jsou ideální pro jednoduší čtení a odreagování se. Na humoru zde rozhodně nechybí.

indyka
25.08.2019 4 z 5

Farame dal? Tuž jasne!
Humoru mi zde přišlo malinko méně než v předchozím díle, ale to vůbec nevadí, smích nahlas byl opět přítomen a to se počítá :-)
Ostravak je nestárnoucí klasika, nicméně návrat k jeho zápisům bohužel čtenáři připomíná, jak on sám je stárnoucí....a kolik už je to let po událostech popsaných v knize a po době, kdy byl Denik Ostravaka aktuální fenomén.

Gumiczud
05.08.2019 5 z 5

Návrat do dětství. Moc pěkná knížka a rád si ji za pár let přečtu znovu. Škoda že přestal psát.

Sasha001
08.06.2019 5 z 5

Další knížka do výzvy splněná a navíc jsem se u ní jako obvykle dobře pobavila. :)

burg
30.05.2019 5 z 5

Ufff, další kniha ze čtenářské výzvy. Po prvním díle jsem rád, že má tenhle deník trochu větší spád. Co slovo to perla. Zkrátka se vzbudil polamany jak obili jeble cepem... :)

Hathor89
16.03.2019 4 z 5

Po knize jsem sáhla kvůli Čtenářské výzvě, jinak by mě asi minula. Rozhodně jsem se při čtení zasmála. Byť nejsem z Ostravy, nevadil mi jazyk (docela mě to i překvapilo ... a potěšilo). Líbila se mi přirovnání, ta se skutečně povedla. O hvězdičku méně dávám kvůli příběhu samotnému, který mě úplně nezaujal.

Ainyska
05.02.2019 4 z 5

Dvojku jsem nečetla, ale to nejspíš ani nevadí, pár krát jsem se zasmála, ale nejvíc mě dostalo vlakové přirovnání, to nemělo chybu :D.

Je fajn číst o známých místech, a nedá mi to si nepředstavovat jeho vylomeniny, když projíždím kolem :D.

hanzmb
03.01.2019 4 z 5

Tak sem zmakl třy ďyly tych dřysov. Tenka musym mať pauzu nebo moje gramatyka de do řyt...
(pořád vtipné, ale před lety jako novinka na netu mne to bralo mnohem víc...)

tonysojka
20.11.2018 5 z 5

Kurńa ,to byla kdysi sranda!

Knižní střípky
11.06.2018

Myslím, že zde není co dodat. Jsem Ostravačka tělem i duší a knihy jsem četla již xkrát. Poprvé ihned po vydání před léty a pak ještě mnohokrát. Nyní jsem se k nim vrátila po několikaleté pauze a byla jsem zvědavá, zda se něco nezmění, zda mě stále budou bavit. Nezměnilo, opět jsem se posmála a knihy mi zlepšily náladu.

HanzWayne
05.11.2017 4 z 5

Super kniha :)

jakafe
06.03.2016 4 z 5

S robku Zdenku to trochu ztratilo dech (až na tu závěrečnou příhodu z Kinestaru), ale to jen v porovnání s minulými dvěma díly. Jinak zase co slovo, to perla. A Ostravak mě docela navnadil na poznávání Jeseniku i s razovitymi turisty - duchodci :-).

wally
06.03.2013 4 z 5

Od prvního dílu si říkám 'Ještě jednu kapitolu a pak to odložíš a začneš číst zase něco hodnotného než tento pochybný a (rádoby) vtipný sešitek' a ono ne a pořád u toho zůstávám a čtu další a další příhody a bavím se i přesto, že mi příjde, že se už trošku opakuje...tak ještě čtyřku a pak už skočím na něco fajnovějšího, no ni?

Kniha Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni? je v