Detektiv

Doil, dvojnásobný vrah v předvečer popravy žádá o rozhovor policistu Ainslieho. To co se policista doví, vede k vyšetřování v nejvyšších policejních kruzích v Miami

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/9123/detektiv.jpg 4.4468
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Beta-Dobrovský

Detective, 1997

Kniha Detektiv

Rapeh

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí,mého oblíbeného autora

ninano
27.12.2020

Výborná detektivka od famózního autora mnoha bestsellerů.

Péťa1950
29.11.2020

Zvláštně propojené životy vyšetřovatele s pachateli vražd, trocha filosofie, brutálnost, náboženství, incest a další, vše namíchané do čtivého příběhu.

AlenaF
26.11.2020

Tuto knihu jsem četla cca před 20 lety. Tenkrát mi děj přišel zdlouhavý a rozvlacny. Ale dnes, asi jsem dozrála, to pro mě byl vyloženě čtenářský požitek. Moc se mi kniha líbila. Hned jsem v knihovně vyhledala další Haileyho knihy.

terimila
14.11.2020

Přečteno podruhé a názor nezměněn, pět hvězd a skvělý hodnocení. Hailey umí vyprávět a perfektně zná prostředí, takže kniha působí věrohodně, dává smysl. Pravdou je, že já mám pro tento typ brutálně-náboženskofanatických detektivek slabost. Smíchejte brutální až šokující vraždy, pošahaného vraha, co se pasoval do role vyvoleného vykonavatele spravedlnosti, inpiraci Biblí... přidejte detektiva trochu podivína, co má za sebou zvláštní minulost - mně teda bývalý kněz Ainslie sedl nesmírně... a máte mě na háčku. Samozřejmě, je to všecko dohromady extrémně nepravěpodobné, ale to dělá Hailey skoro všude, on ani takový únos letadla a výbuch na palubě není kdovíjak častá záležitost. :)
Něco je samozřejmě přitažené za vlasy - nezdá se mi například, že by to, že dvanáctiletá holčička porodí, prošlo jen tak popovídáním se sociální pracovnicí mezi dveřmi.... Ale jsou knihy, kterým těch pět dát musím, i když mi na nich něco nesedělo. Tohle je přesně jeden z těch případů.

tamara1351
09.11.2020

Za mě nejlepší autorova kniha

Marciem
24.08.2020

A. Hailey je mistr svého oboru, jeden z mých oblíbených autorů. A opět mě nezklamal. Výborný, čtivý thriller, skvěle dávkované napětí. Super.

Naias
14.05.2020

Keďže ide o haileyovku, očakávala som zasvätený opis rutiny a pohľad do zákulisia, čoho som sa dočkala, a tiež nejaké zvláštne príhody, no nie to, že sa dramatickosť bude stupňovať tak prehnane. Na viac či menej dramatické udalosti som u Haileyho zvyknutá, ale toto bolo pritiahnuté za vlasy a o finále ani nehovorím. Navyše aj hlavný hrdina bol príliš nezvyčajný – každý druhý policajný dôstojník asi nebude bývalý kňaz. Je to čítavé, ale ja som predpokladala, že pôjde o profesijný román s detektívnou linkou, nie so senzačnou.