Arthur Hailey

britská, 1920 - 2004 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 11 knih

Komentáře (21)

Přidat komentář
pablo999
17.12.2019

Autor, ktorý je aktuálny ešte aj teraz. Niektoré knihy som čítal aj tri krát.

Corso
31.10.2019

Autor ktory mal vzdy kazdu temu dokonale nastudovanu, az sa zda ta nadpraca zbytocna. Odzrkadlilo sa to v realne vykreslenych pribehoch, prostredi. A zase v dalsej knihe nieco uplne ine. Absolutny kontrast voci spisovatelom, ktori na jednej teme a par postavach dokazu postavit celu svoju spisovatelsku karieru.

Lector
02.09.2019

Autor, kterého nám rudá cenzura dopřávala už před plyšákem. Snad proto, že jeho díla bylo možno propagandisticky použít jako ilustraci hroutícího se kapitalismu, v němž nic nefunguje, jak má.
Mám ale pocit, že socialistický čtenář na propagandu nic nedal a u Haileyho hledal hlavně napětí, zábavu a příběhy ze světa - či snad profesí -, kterým u nás moc pšenka nekvetla, respektive jejich motivace nevyplývala z úkolů vytýčených pro danou pětiletku.
Dnes asi Haileyho knihy nemají tu zvláštní příchuť nedostatkového artiklu a odstup 30 či 40 let nelze pominout, ale přesto pořád jde o poctivé spisovatelské řemeslo (pozor, nepíši "krásnou literaturu").
Postupně si Haileyho připomínám a baví mne to. Někdo s nostalgií vzpomíná na mléko v pytlíku za 2 Kč (to bylo tuším polotučné a plnotučné bylo za 3,10 Kč) a já zase na čtvrteční frontu před knihkupectvím, když jsem kupoval Haileyho ve slovenštině.

Sváťa3
09.04.2018

U pana Haileyho je ta výhoda, že všechny jeho knížky jsou poutavé a dobře se čtou. Hlavní hrdina je vždy vysoce postavená osoba v daném odvětví o kterém píše (bankovnictví, zdravodnictví, pojišťovnictví atd.) Vypadá to, jako by pan Hailey v tom kterém odvětví pracoval celý život. Od tohoto autora jsem přečetl všechny jeho knihy a všem doporučuji.

Briv
28.08.2017

Jedná se o zakladatele žánru tzv. profesního románu. Každá z jeho knih do nejmenších podrobností popisuje profesní prostředí, ve kterém se děj odehrává. Tyto podrobnosti vychází z dokonalých znalostí, které Hailey získával důkladným studiem tématu. Toto studium mu typicky zabralo asi jeden rok, po kterém následovalo šest měsíců úprav získaných poznámek a poté konečně vlastní psaní knihy, které trvalo obvykle asi 18 měsíců. Tak důkladný výzkum (např. pro román Večerní zprávy se vydal ve svých 67 letech do džungle v Peru za místními povstalci, před psaním Hotelu přečetl 27 knih o hotelovém průmyslu) poskytoval jeho knihám realismus, který značně působil na čtenáře; ovšem někteří kritici se domnívají, že ho také používal jako zástěrku pro nedostatek literárního talentu.

R0RI
23.04.2017

Patrí k mojím obľúbeným spisovateľom,mám prečítané všetky knihy a najviac sa mi páčili Letisko a Reportér.Niektorí tu upozorňujete,že Vás nebavia tie jeho dlhé popisy až do posledného detailu a ja práve naopak to na týchto knihách milujem.

RichardvonT.
17.01.2017

Perfekcionista v tom, jak napsat romány z nejrůznějších prostředí lidské činnosti a přiblížit je naprostým laikům. Poklona!

Littlewheat
12.01.2017

Autor knih, které chytnou a nepustí. Brilantní tituly, propracované do každého detailu.

1