Koupit knihy

Arthur Hailey

britská, 1920 - 2004


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 11 knih

Komentáře (22)

moničina
26.12.2020

Zaujal ma už v detstve. Pre mňa top neprekonateľné sú predovsetkym Hotel, Let do nebezpečenstva a Konečná diagnóza. Môžem to stále čítať aj po tridsiatich rokoch. A suhlasim, knizne verzie Hotel a Letisko sú omnoho lepsie ako film. Naopak, Let do nebezpecenstva, ktory bol ciernobielo sfilmovaný v 50 rokoch bol super. Viem, ze vsetky jeho knihy boli sfilmovane ako film alebo serial, bohužiaľ u nás väčšinu nikdy nevysielali.

Nočnípták
25.03.2020

Ať čtete kteroukoliv knihu Arthura Haileyho, vždy budete mít pocit, že píše o své práci, o prostředí ve kterém se léta pohybuje. Ať je to letiště, hotel, nemocnice, nebo jakékoli další, vždy je to velmi autentické. Každá ta kniha je úplně jiná.
Bylo mi divné, že tyto knihy mohly vycházet v sedmdesátých letech. Už je mi to jasné. Ve svém komentáři mi to objasnil Lector .

pablo999
17.12.2019

Autor, ktorý je aktuálny ešte aj teraz. Niektoré knihy som čítal aj tri krát.

Corso
31.10.2019

Autor ktory mal vzdy kazdu temu dokonale nastudovanu, az sa zda ta nadpraca zbytocna. Odzrkadlilo sa to v realne vykreslenych pribehoch, prostredi. A zase v dalsej knihe nieco uplne ine. Absolutny kontrast voci spisovatelom, ktori na jednej teme a par postavach dokazu postavit celu svoju spisovatelsku karieru.

Sváťa3
09.04.2018

U pana Haileyho je ta výhoda, že všechny jeho knížky jsou poutavé a dobře se čtou. Hlavní hrdina je vždy vysoce postavená osoba v daném odvětví o kterém píše (bankovnictví, zdravodnictví, pojišťovnictví atd.) Vypadá to, jako by pan Hailey v tom kterém odvětví pracoval celý život. Od tohoto autora jsem přečetl všechny jeho knihy a všem doporučuji.

Briv
28.08.2017

Jedná se o zakladatele žánru tzv. profesního románu. Každá z jeho knih do nejmenších podrobností popisuje profesní prostředí, ve kterém se děj odehrává. Tyto podrobnosti vychází z dokonalých znalostí, které Hailey získával důkladným studiem tématu. Toto studium mu typicky zabralo asi jeden rok, po kterém následovalo šest měsíců úprav získaných poznámek a poté konečně vlastní psaní knihy, které trvalo obvykle asi 18 měsíců. Tak důkladný výzkum (např. pro román Večerní zprávy se vydal ve svých 67 letech do džungle v Peru za místními povstalci, před psaním Hotelu přečetl 27 knih o hotelovém průmyslu) poskytoval jeho knihám realismus, který značně působil na čtenáře; ovšem někteří kritici se domnívají, že ho také používal jako zástěrku pro nedostatek literárního talentu.

R0RI
23.04.2017

Patrí k mojím obľúbeným spisovateľom,mám prečítané všetky knihy a najviac sa mi páčili Letisko a Reportér.Niektorí tu upozorňujete,že Vás nebavia tie jeho dlhé popisy až do posledného detailu a ja práve naopak to na týchto knihách milujem.

RichardvonT.
17.01.2017

Perfekcionista v tom, jak napsat romány z nejrůznějších prostředí lidské činnosti a přiblížit je naprostým laikům. Poklona!

1