Taková normální rodinka

Taková normální rodinka https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7310/bmid_takova-normalni-rodinka-RXw-7310.jpg 5 256 64

Taková normální rodinka série

Navzdory názvu nejsou Hanákovi tak docela normální. Babička píše detektivky, které jí nikdo nikdy nevydal, její dcera Cilka má zase ve zvyku se zčistajasna vprostřed věty rozezpívat, její manžel Oldřich se nevěnuje ničemu jinému než svým želvičkám, myšičkám a jiným zvířatům. Starší dcera Pavla všude možně cvičí jógu a se stoickým klidem snáší četná darebáctví svých dvojčat, kterým nikdo neřekne jinak než Raubíři, a tiché podivínství svého manžela Petra, který jen jí, spí a čte noviny. A do této rodiny se chystá její mladší sestra Kateřina uvést svého plachého nastávajícího Zdeňka. Samozřejmě se obává, že Zdeněk se drobných výstředností jejích blízkých zalekne natolik, že od ní uteče, a celou rodinu tedy přesvědčí, aby předstírala starosvětsky spořádaný život...... celý text

Humor , Literatura česká

Vydáno: , XYZ (ČR)

INCOGNITOREADER
15.01.2024 4 z 5

Kdo by neznal veleúspěšný seriál. Pokud se vám seriál libí tak se vám bude líbit i kniha. Ona vlastně nenabízí vůbec nic jiného. Je to prakticky to stejné jen k nižní podobě. Já jsem poslouchal jako audio verzi načtenou skvěle Terezou Bebarovou. A proč dávám 4*? Protože seriál je ještě o třídu lepší!

Ruxandra
13.09.2023 5 z 5

Knihu mám v knihovně již dlouho, ale než jsem ji stihla přečíst, dostala se ke mně audiokniha, úžasně načtená paní Bebarovou. Krásné, milé a vtipné povídání, které mohu doporučit každému, bavila jsem se celou knihu :)

Alix
25.03.2023 5 z 5

Kniha i seriál nemají chybu, neskutečně jsem se bavila.

rafan65
21.02.2023 5 z 5

Tak tohle je opravdu super kniha. Pokud si člověk při čtení chce užít spoustu humoru tak určitě při této knize. Tato kniha je určitě srovnatelná z veleúspěšným seriálem. Není co dodat ještě jednou super.

DuncanIdaho
10.02.2023 5 z 5

Ještěže jsem četl tuto knihu doma a ne v MHD na cestě do/z práce. Občasné výbuchy smíchu by vypadaly divně. Tyto výbuchy umocňovalo i to, že jsem si pod jednotlivými postavami představoval herce, které je hráli. Janě vedli pí. Medřická jako Cilka a p. Cupák jako Petr. Určitě si tuto knihu přečtěte.

tami1
05.02.2023 5 z 5

Taková nádherně nostalgická vzpomínka na dětství. Laskavý humor, dokonale vystavěné charaktery a nevinné pošťuchování je balzámem na duši.

Ke skvělému zážitku přispělo, že si na místě postav představuji legendární herce, kteří je geniálně ztvárnili v seriálu.

Filomena1961
10.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha i seriál. Perfektně propracované situace, odehrávající se ve vícegeneračním domě, kde jsou k sobě lidé tolerantní, společně vše prožívají radosti i starosti s nadhledem a humorem. Kniha u které se člověk zasměje a zapomene na různé životní strasti a bolístka, takže se opětovně dívá na svět optimisticky. Určitě doporučuji, čte se jedním dechem.

Čmeláček
16.07.2022 5 z 5

Vynikající kniha a skvělý humor! Nejvíc se mi líbila babička, co píše detektivky a za tímto účelem vraždí vlastní příbuzné :))).

Kabuky
12.06.2022 5 z 5

Zábava

kamibe
05.04.2022 5 z 5

Tv seriál mě záhadně zcela minul, tak jsem si po poslechu knihy pustila první díl, abych byla v obraze. A s úžasem zjišťuji, jak nápaditě Fan Vavřincová psala a jak úžasně to Tereza Bebarová čte - včetně výborně zazpívaných árií. Skutečný požitek. Děkuji.

michaela.97
25.03.2022 5 z 5

Poslouchala jsem jako audio knihu a v podání Terezy Bebarové naprostá paráda! :) Humorný příběh, skvěle vykreslené postavy a zápletky ze života. Líbí se mi autorčiny slovní obraty. Ani na okamžik jsem se nenudila. Nečekala jsem, že by mě zrovna tahle knížka tolik bavila a teď bych si ji dala znovu :) Doporučuji všema deseti!

Jediné, čeho jsem si všimla, že se hodně opakovala jedna a ta stejná zápletka - někdo něco řekl a formou „tiché pošty“ se k poslednímu člověku doneslo něco zcela opačného. To mě sice moc bavilo, ale když už to tam bylo poněkolikáté, říkala jsem si, že by to chtělo změnu, ale nic, co by mě při poslechu rušilo. Kdybych knihu četla klasicky, asi bych si toho ani nevšimla :)

zdenaR
04.03.2022 3 z 5

Klasika známá především z televizního zpracování - velmi zdařilé se skvělými herci.
Poslouchala jsem audioknihu při práci v domácnosti - příjemná oddechovka, u které nemusíte přemýšlet a čas pokojně plyne.

Sofonisba
15.09.2021 5 z 5

Nevím, co miluji více. Zda báječný seriál s výbornými herci, nebo úžasnou knihu :))

betička
14.09.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. A moc jsem se bavila. I když příběhy zná člověk již ze seriálu, tak je stále, ve slovním humoru a situačních zápletkách, co objevovat. Líbí se mi, že situační humor není vytahován až ad absurdum, jak to bývá obvyklé u amerických seriálů, ale jen tak akorát. Úžasná kniha pro pobavení a odpočinek. Z člověka odpadne okamžitě stres a pak už si jen užívá příjemné čtení.
Moc si užívám slovní obraty jako dírkovaná matematika a nebo byla svému oku lahodná zcela tak jak byla :-)

Booky84
03.09.2021 5 z 5

Nádherná kniha, kterou člověk čte s úsměvem na tváři a dokonce se směje i nahlas. Při čtení mi v hlavě zněly hlasy herců a zároveň se mi promítal i seriál. Úžasná kniha do nepohody.

katerina5544
22.07.2021 5 z 5

Klenot v knihovně i filmotéce. Ach jak si člověk tuto knihu užije, skvělá, úžasná!

HaJC1978
14.06.2021 4 z 5

Příjemné, oddechové, milé, originální a humorné. Já bych se z takové rodinky asi brzy zbláznila, ale čte se to moc, moc dobře.

Corso
14.06.2021 4 z 5

Zvedavo som chcel zistit ci je v knihe nieco viac ako v znamom skvelom seriali z roku 1971. Napodiv serial pomerne presne aj vystihuje knihu, aj sa ho drzi. Moja prva kniha p. Vavrincove. Rodinku ak ste aj (co neverim ze dakto taky je) serial nevideli, si aj z knihy musite oblubit.
PS: neskor som zistili ze kniha je dodatocne napisana az po natoceni serialu a ze teda... autorka ako scenaristka pracovala priamo na televiznej rodinke. Odtial ta presnost textu :)
Inak osviezujuca zabavna knizocka ako stvorena na dovolenku, na slniecko, deka, malinovka, komare, mravce. Ako sa napr. k Hornickovym kniham hodi popijat cervene vinko, k tejto knihe doporucujem bilinkove thee, pripadne tu malinovku.
V hlave som si inak cely dej presunul do nejakych 30tych rokov 20. storocia, a ja si ich predstavujem ako sucastnikov Saturnina a Petu z Bylo nas pet. Taky myslienkovy experiment :)

85098211
01.06.2021 5 z 5

Tato kniha je nádherným pohlazením na duši! :-) Všechny postavy si oblíbíte hned na první dobrou, i kdybyste náhodou nechtěli ;-). Babička se svými vraždami, (její dcera) paní Hanáková, která si stále prozpěvuje operní árie, dále její manžel se svými věčnými Lucinkami a Poldinkami, potom jejich dcery a zeťové - a tak dále, a tak dále. To je prostě tak skvostná a humorná kniha, že ji určitě doporučuji každému bez rozdílu věku! :-) Seriál znám (samozřejmě) také a i ten mohu jen chválit. Víc už psát nebudu, nějak mi dochází slova ;-), hodnotím plným počtem a určitě se ke knize za pár let opět moc ráda vrátím :-).

Gibis
03.05.2021 5 z 5

Úžasná záležitost :) Při čtení naprosto samozřejmě naskakují v mysli hlasy a podoby skvělých herců z původního seriálu a úsměvu se neubráníte, i kdybyste chtěli :)

ze života

Fan Vavřincová (p)
česká, 1917 - 2012
2008  95%Taková normální rodinka
1944  93%Eva tropí hlouposti
1995  84%Divoška Kim
1994  84%Zkuste to s motýly
1971  83%Vlk a sedm kůzlátek

Kniha Taková normální rodinka je v