Vynález zkázy

Vynález zkázy

V tomto vědeckofantastickém románu píše Verne o francouzském vynálezci Thomasi Rochu (Thomas Roch), který nabízel svůj vynález, jenž byl silnější, než všechny zbraně té doby, různým vládám světa. Vždy byl odmítnut, jelikož za něj požadoval obrovské sumy peněz. Po této zkušenosti částečně zešílel a přemístili jej do amerického sanatoria. Odtud byl i se svým ošetřovatelem unesen bohatým vůdcem pirátů, který je uvěznil ve svém sídle – na malém ostrůvku v Atlantiku. Ošetřovatel byl ve skutečnosti inženýr Simon Hart. Měl během Rochova pobytu v sanatoriu vyzvědět tajemství jeho zbraně. Jelikož byl pološílený, uvěřil Ker Karajovi, vůdci pirátů, že všechno bohatství na ostrově je jeho a že se musí bránit cizím lodím, jež mu jej chtějí i s vynálezem ukrást. Sestrojí svůj bleskomet, podle popisu se jeho náboje pohybují vlastní energií, tudíž se podobá dnešním raketám. Když připlují lodě na osvobození vynálezce a jeho ošetřovatele, tak ...... a to už si musíte přečíst sami.

Verne ve svém díle popisuje ponorky a zbraně s ohromnou ničivou silou, srovnatelnou s prvními, nejmenšími jadernými střelami. Zde se setkáváme s spisovatelovou prozíravostí a předvídáním budoucích vynálezů. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/934/vynalez-zkazy-934.jpg 4.1197

Face au drapeau

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:

Hanjimka

Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.

ber-tram
14.09.2016

Vypravěčsky ambicióznějších »vynálezů zkázy« vznikla od té doby kvanta, leč jedině tenhle si drží alarmující primát. Styl líčení a jádro kauzy jsou tuze naivní, avšak myšlenka extrémně silná a grafické řešení starého vydání - mládežnicky přitažlivého neb s ilustracemi, stránky pak rychleji utíkají - tradiční. 44/16

Rup
26.05.2016

Atomovou bombu si bohužel Roch do hrobu nevzal. Přímočarý a jednoduchý styl; nakladatel asi moc tlačil. Oproti drtivé většině současné „literatury“ jde stále o špičkové dílo.

Lenna75
16.02.2016

Tohle je první knížka, co jsem od Verna četla a jsem ráda, protože se mi jeho styl skutečně zalíbil. Pravděpodobně si přečtu z jeho tvorby ještě něco dalšího. Tahle kniha se mi líbila, byla psaná z velké části zápisky, které však nevypadaly jako zápis v deníku, ale jako běžný text. Doporučuji, především konec příběhu mne potěšil.

koubi
03.02.2016

Tato kniha mne oslovila především dějem. Už od začátku jsem se těšil, jak to celé dopadne a jestli to tedy nakonec inženýr Simon Hart zvládne :) poslední stránky jsem doslova hltal :) vřele doporučuji!

Iluvatar
01.09.2015

Velice nadčasové dílo. Zajímavé zvlášť pro technicky zaujaté jedince. Mě osobně se líbilo hodně, i když mi přišla první polovina knížky vcelku nezáživná. Nicméně mě ta druhá velice potěšila.

wiix
20.08.2015

Verne nie je moja šálka kávy, nie som malý chlapec, avšak oceňujem nadčasovosť a kvalitu diela.

varanbooks
21.04.2015

Pirát Ker Karraje nyní vlastní Rochův fulgulátor.

moonchild
28.02.2014

Četla jsem jí jako malá a mo mě nezaujala.

RocketKing
01.10.2013

Kratší příběh s v podstatě přímým napínavým dějem. Jde vlastně o takovou delší povídku. Opět je to verneovsky naivní, ale ne hloupé. Úplně mě to svádí, abych ten příběh zpracoval jako komiks. Je to dost krátké, takže bych to mohl zvládnout a nevylámat si na tom zuby. ;)

Eigis
22.08.2013

Je to už slušná řádka let co jsem ji četl a dost mě zaujalo, navíc jako předzvěst pozdějšího zbrojení a světové války, dokazuje Vernovo vizionářství.

jprst
07.11.2011

Další z poutavých verneovek, dokáže čtenáře zaujmout a rozhodně nenudí. Jako kluk jsem ji přečetl několikrát. Rovněž filmové zpracování pod vedením Karla Zemana je vynikající a v době svého vzniku jedinečné.

Ellof
20.08.2011

Jako velký fanoušek Verneho musím říct že tato kniha je jedna ze slabších z jeho děl, ale to nebrání tomu že je to vynikající dílo ... Doporučuji přečíst 8/10