Ve stínu slunce

PŘED NELÍTOSTNÝM NEPŘÍTELEM SE NESKRYJETE ANI VE STÍNU SLUNCE Když se v první polovině 22. století začnou ztrácet kosmické lodě, vypadá to, že za to mohou piráti, povstalci z kolonií nebo nezměrné hlubiny vesmíru. Když se začnou vracet vyzbrojené neznámými zbraněmi a napadat plavidla a vesmírné stanice, lidstvo velmi rychle zjistí, že je již celé měsíce ve válce, o které nemělo nejmenší tušení. Tajemní Korzáři útočí bez varování, nikdy se nepokoušejí o kontakt a při sebemenším riziku, že bude jejich loď obsazena, spustí totální autodestrukci. Lidé s nimi bojují už takřka deset let, ale živého Korzára s výjimkou unesených posádek zatím nikdo neviděl. Nelítostný nepřítel je stejnou záhadou jako na začátku války. UTSS Salamis měla být první lodí, která obsadí korzárské plavidlo a získá odpovědi na nejpalčivější otázky o záhadném protivníkovi. Místo toho jen s obtížemi unikne ze ztracené bitvy a nyní se ukrývá ve svrchní koroně rudého obra Gamma Crucis, kde ji před žhnoucím peklem chrání jen experimentální ochranný štít. Ve stínu slunce měla být Salamis v bezpečí, ale jak brzy dokáže nález těla zavražděného technika, Korzáři jsou mnohem blíž, než si kdokoli z posádky myslel… _________________ „Užijete si mrazivou a zneklidňující atmosféru, řadu šokujících zvratů a také bravurně napsané akční scény.“ – PEVNOST...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430678/ve-stinu-slunce-6WJ-430678.jpg 4.3123

Kniha Ve stínu slunce

Affares

Slupnuto za dva, tři dny. Holt se musí i pracovat mezi četbou :-) Kniha, jak už tady bylo řečeno, je skoro jako film, který se před Vámi odehrává. Military sci-fi, byť jsem spíše na klasické sci-fi, se zde trefilo výborně. Příjemně a rychle se čte, chybí nudné pasáže, není nouze o zvraty v ději. Chápu počet stran, je to klasika aby se to dobře četlo i prodávalo, osobně jsem zastánce větších svazků, ale jen když jsou kvalitně napsány. A to zde určitě je. Krásná, oddechová četba s řadou zajímavých sci-fi námětů.

Belanna

Vzhledem k tomu, že část mého života vyplnil Star Trek, vyhýbala jsem se military sci-fi v knižní podobě, jak to jen šlo.
Musím konstatovat, že jsem překvapena. Sci-fi tu jde ruku v ruce s thrillerem a detektivkou zároveň. Kniha je nápaditá a lehce se čte. Mám z ní jen samé pozitivní pocity a doufám, že i další díly budou stejně perfektní.

Awča

Pěkná zápletka, vražda člena posádky uprostřed vesmírného boje.
Vyskytovalo se zde hodně postav, a také technického popisu, což pro mě trošku snižovalo požitek ze čtení.
Jinak ale zajímavá kniha, stojí za to.

Dragell

Vždy jsme toužili po dobývání vesmíru když se naše Země stala malou, a tak není divu, že se také zde objevují tzv. korzáři, kteří rádi loupí. Veškeré lodě kradou nebo ničí, nikdy po nich nezůstane žádný svědek, tak jak se jim dostat na kloub?

Komornější detektivní příběh (jedná se o první úvodní díl série) odehrávající se na UTSS Salamis vás přenese do situace, kdy se tato loď setkává s oněmi pověstnými korzáry a na pokraji vlastního zničení musí řešit na palubě další problémy. Třeba proč je zde mrtvola, jejíž smrtelná zranění očividně nepocházejí z předchozí vesmírné bitvy, ale dotyčný byl zavražděn?

Drobečky nachází posádka tuze pomalu, jako by vrah byl vždy o krok napřed a do toho ta nepříjemná hrozba zvenčí. Dokáže UTSS čelit těmto problémům a nepodlehnout definitivnímu osudu? Napětí vás čeká na každém kroku.

Svižné detektivní a akční počtení s velkým množstvím postav, ve kterých se možná ztratíte, ale je to potřeba, protože zajatci se neberou a při ostřejších akcích ne každý odejde živý.

Poslechnuta audioknižní podoba namluvena Lubošem Ondráčkem, jehož tón vyprávění byl příjemný, ale dokázal také podpořit vypjatost situace a problémů.

nero 13

Žánr Sci-fi jsem četl hlavně v mladším věku a to převážně zahraniční autory, teď mě tento žánr začal znova bavit a to hlavně díky českým autorům jako Robert Fabian, Jan Kotouč a vypadá to i díky Jakubu Maříkovi, musím říct že kvalita českého sci-fi, je díky těmto spisovatelům hodně vysoko.
Příběh posádky UTSS Salamis mně bavil a jdu hned na druhý díl.

Sefira770

Příjemně mě překvapila

palladium

Být to film, je to pořádné akční sci-fi. Něco jako Hvězdné války. Děj jsem hltal, pěkně to odsýpá. Vyhovuje mi, že to není srdceryvné, že bych z toho nemohl spát. Je to lehké čtení, i když je to místy řežba.

flare

Vše už asi bylo řečeno...český autor, české military sci-fi, tleskám, čtěte..:-)