Ve stínu slunce

PŘED NELÍTOSTNÝM NEPŘÍTELEM SE NESKRYJETE ANI VE STÍNU SLUNCE Když se v první polovině 22. století začnou ztrácet kosmické lodě, vypadá to, že za to mohou piráti, povstalci z kolonií nebo nezměrné hlubiny vesmíru. Když se začnou vracet vyzbrojené neznámými zbraněmi a napadat plavidla a vesmírné stanice, lidstvo velmi rychle zjistí, že je již celé měsíce ve válce, o které nemělo nejmenší tušení. Tajemní Korzáři útočí bez varování, nikdy se nepokoušejí o kontakt a při sebemenším riziku, že bude jejich loď obsazena, spustí totální autodestrukci. Lidé s nimi bojují už takřka deset let, ale živého Korzára s výjimkou unesených posádek zatím nikdo neviděl. Nelítostný nepřítel je stejnou záhadou jako na začátku války. UTSS Salamis měla být první lodí, která obsadí korzárské plavidlo a získá odpovědi na nejpalčivější otázky o záhadném protivníkovi. Místo toho jen s obtížemi unikne ze ztracené bitvy a nyní se ukrývá ve svrchní koroně rudého obra Gamma Crucis, kde ji před žhnoucím peklem chrání jen experimentální ochranný štít. Ve stínu slunce měla být Salamis v bezpečí, ale jak brzy dokáže nález těla zavražděného technika, Korzáři jsou mnohem blíž, než si kdokoli z posádky myslel… _________________ „Užijete si mrazivou a zneklidňující atmosféru, řadu šokujících zvratů a také bravurně napsané akční scény.“ – PEVNOST...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430678/big_ve-stinu-slunce-6WJ-430678.jpg 4.3201

Kniha Ve stínu slunce

J0hn

Mám z knihy smíšené pocity. Zdejší výborné hodnocení a kladné komentáře mne dost navnadili, takže ze začátku jsem byl dost zklamaný. Universum popsané autorem bych bral u knihy napsané tak nejpozději v době autorova narození, nikoliv dnes. Technické vybavení současných armád mi přijde v některých ohledech vyspělejší než na mezihvězdné lodi z autorova universa, takže mne kniha ze začátku dost iritovala. Ale pak přišla detektivní zápletka, děj se začal krásně rozjíždět a kniha mne zcela vtáhla. I když jsem si ze začátku říkal, že další díly už asi nedám, tak nakonec mi po doposlouchání audioknihy mrzelo, že další díl nemám stažený a nemohu hned navázat. Takže nakonec 4 hvězdy. A možná že u dalšího dílu dám i pět, když už jsem si zvyknul na to, že i na mezihvězdné lodi mají některé vybavení na úrovni 70 let minulého století.

PastorMal13

Takové knižní Among us :D
Vtípky stranou. Neskutečně napínavá kniha, která mě hned vtáhla do děje a autor si mě získal propracovaným universem. Válka s Korzáry bude ještě zajímavá.

Pan_Skala

Upřímně nečekal jsem takovou oddychovou nářezovku z něčeho co bych označil za military sci-fi. Jsem za to rád, protože se to četlo krásně a děj krásně ubíhal a nepolevil v dobrém tempu v žádné fázi knihy. Určitě to stojí za přečtení a jsem jenom rád, že to je z pera českého autora. Jisté je, že určitě se na další díl vrhnu, protože upřímně očekávám stejně kvalitní počin.

Szigeti

Príjemná, ľahká sci-fi oddychovka s detektívnym príbehom. Dobre sa čítala. Idem na 2.

renefer

Překvapivě dobré. Nejdřív jsem se zalekla velkého počtu postav, ale nakonec to šlo, protože většina se jich dějem jen mihla a odešla vstříc hrdinské smrti. O zvraty (čekané i nečekané) nebyla nouze a děj pěkně sypal. Nevím proč, ale při čtení jsem si vzpomněla na své první sci-fi od Trosky (myslím, že se jmenovalo Pistole míru), díky kterému jsem se už jako malá dostala k tomuto žánru, a za to dávám hvězdičku navíc.

Ookmalej

Dobrá "oddechovka" od těch složitých epických fantasáren. Připomnělo mi to filmovou podobu "Hvězdné pěchoty", takže jsem žádnou hloubku nečekala.
Děj knihy má spád, autor píše jednotlivé kapitoly z pohledu různých členů posádky. A taky je vidět, že autor je fanda technického popisu různých bojových plavidel, zbraní a tak. Úplně si představuju, jak pan Mařík coby osmiletý kluk kreslí své první průřezy vymyšlenými i skutečnými bojovými vozy/ponorkami/letadly/raketami. Rozhodně si přečtu další díl o posádce UTSS Salamis.

Marketplace

Kniha byla přílohou časopisu Pevnost. Tentokrát se dá říct, že se trefili přímo do černého. Nikdy mě nebavily příběhy z vesmírných lodí, ale tohle je výjimka potvrzující pravidlo. Je to detektivní, akční, sci-fi příběh, který je napínavý od začátku až do konce. Pěkné počteníčko, určitě se poohlédnu po dalších dílech série.

Atlantis

Ve stínu slunce pro mě byla po celou dobu čtení jen průměrná záležitost. Nenudil jsem se, to ne, ale vše jsem už viděl několikrát jinde. A možná i lépe. Příklad: na pozemské lodě útočí tajemná rasa, kterou nikdy nikdo neviděl, ale oni stejně vždy nějakým způsobem obsadí tahle plavidla a používají je k dalším útokům. Jak se tam dostávají? Co myslíte, schválně. Je to ta první věc, co vás napadne. Ano, nekecám, je to přesně to, co jste si teď v hlavě řekli. Tady lehce zklamání.
Postavy se vám budou zpočátku motat, většina z nich není dostatečně odlišná nebo zajímavá.
Proč ale tedy dávám tak vysoké hodnocení? Vše zvedá z vod průměru závěrečná bitva. Ta je vyloženě skvělá. Konečně si vytvoříte k jednotlivým postavám vztah, konečně se dají věci do pohybu, konečně se bavíte.
Já jen doufám, že si další díl udrží laťku nastavenou závěrem a že opět nespadne do průměrného balastu.