Ve stínu slunce

Ve stínu slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430678/bmid_ve-stinu-slunce-6WJ-430678.jpg 4 339 95

UTSS Salamis série

PŘED NELÍTOSTNÝM NEPŘÍTELEM SE NESKRYJETE ANI VE STÍNU SLUNCE Když se v první polovině 22. století začnou ztrácet kosmické lodě, vypadá to, že za to mohou piráti, povstalci z kolonií nebo nezměrné hlubiny vesmíru. Když se začnou vracet vyzbrojené neznámými zbraněmi a napadat plavidla a vesmírné stanice, lidstvo velmi rychle zjistí, že je již celé měsíce ve válce, o které nemělo nejmenší tušení. Tajemní Korzáři útočí bez varování, nikdy se nepokoušejí o kontakt a při sebemenším riziku, že bude jejich loď obsazena, spustí totální autodestrukci. Lidé s nimi bojují už takřka deset let, ale živého Korzára s výjimkou unesených posádek zatím nikdo neviděl. Nelítostný nepřítel je stejnou záhadou jako na začátku války. UTSS Salamis měla být první lodí, která obsadí korzárské plavidlo a získá odpovědi na nejpalčivější otázky o záhadném protivníkovi. Místo toho jen s obtížemi unikne ze ztracené bitvy a nyní se ukrývá ve svrchní koroně rudého obra Gamma Crucis, kde ji před žhnoucím peklem chrání jen experimentální ochranný štít. Ve stínu slunce měla být Salamis v bezpečí, ale jak brzy dokáže nález těla zavražděného technika, Korzáři jsou mnohem blíž, než si kdokoli z posádky myslel… _________________ „Užijete si mrazivou a zneklidňující atmosféru, řadu šokujících zvratů a také bravurně napsané akční scény.“ – PEVNOST... celý text

vojtaruzek

Fix lateral structural support: 0/1
Seal hull breach: 0/3
Rescue stranded crew: 0/1
Arm TNT warhead: 0/1

There are 2 Impostors among us.

tlllk
01.10.2020 4 z 5

Ten úvod je príšerný, ale našťastie sa to celkom rýchlo rozbehne a ma to spád až do konca.

wiedzmin88
09.08.2020 5 z 5

Skvělé napsané sci-fi. Akce od začátku do konce. Těším se na další díl!

hanzmb
26.07.2020 5 z 5

V životě bych nečekal, že si přečtu military sci od českého autora na takovéhle úrovni. A navíc to je teprve 2. autorova kniha. Nenajdete prakticky slabá místa. Má to základní příběh i spoustu bočních doplňujících. Žádné nelogické zvraty, žádné náhodné zásahy. S popisem techniky to nepřehání, je jen v nejnutnějším rozsahu. Trochu na hraně je jen ta rozhodující střela. Už jsem četl od Webera a spol. slabší věci. Už aby tady byl 2.díl !!!!!!

Braenn
19.07.2020 5 z 5

Pecka. Jízda.
Reálie jsou víc než klasické, bitva vesmírných křižníků a s tím spojené mezigalaktické universum. Viděli jste aspoň jeden díl Star Treku? Pak víte, o čem je řeč. A kdo to má rád, bude milovat i tuhle knížku. Protože by směle snesla zařazení vedle kultovních sci-fi ság, jako je Honor Harrington a Miles Vorkosigan. Prostě proto, že je v ní všechno tak akorát.
Trochu boje venku, trochu boje uvnitř. Dávka detektivní zápletky s tou správnou mírou napětí a občasné nepředvídatelnosti. Postavy, které zaujmou, ale neznudí. Nikdo se nelituje, nemoralizuje, nepoučuje. Jednoduše žijí své životy, a jim ten život věřím. Jako bonus je tam zajímavý nepřítel, kterého poznáváme krůček za krůčkem.
To celé protřepat, zamíchat, a tradá!
Mám výtky? Snad jen decentní: Musí český autor zvolit pro svou sérii a hlavně ústřední loď název, který mi ji už navždy bude spojovat s uzeninou?
Čekání na další díl si ukrátím četbou dalších autorových knih. A snad budou aspoň z půlky tak dobré!

Mystera
15.07.2020 5 z 5

Tak tohle bylo perfektní čtení! Netrpělivě vyhlížím druhý díl! :-)

cori
19.06.2020 3 z 5

Akční sci- fi příběh rychle odsýpá. Kapitoly nahlíží na konflikt s Korzáry očima různých postav, u kterých si můžete tipovat, zda přežijí. Dobré oddychové čtivo.

marek4018
25.05.2020 5 z 5

Ako fanúšik sci fi môžem len odporučiť. Zhltol som to za víkend (našťastie pršalo, tak sa človek konečne aj ku knihe dostane). Na autorovi vidno, že sám je fanúšikom sci fi a fantasy. Nikdy som nebol nejakým fanúšikom českých autorov sci fi, ale toto už nápadne dosahuje svetovej úrovne. Určite si kúpim ďalšie pokračovanie a dúfam, že autor v kvalite pokračovania nesklame. Blahoželám k úspechu. Ešte trošku zapracovať a autor sa môže zaradiť k zbytku sveta.

Lukasitch
18.05.2020 4 z 5

Averze vůči českým autorům už jsem se díkybohu zbavil a i když sci-fi čtu spíše okrajově, tohle byla trefa do černého a rád věnuji pozornost celé sérii.

uziRM
08.04.2020 5 z 5

Tak tohle je náběh na hodně povedenou sci-fi sérii z českých luhů a hájů. Klobouk dolů...

r0st4
06.04.2020 5 z 5

Taky přiznávám, že jako spousta jiných, jsem od knížky moc nečekal, ale... páni! Už strašně dlouho jsem nečetl nic, co by ve mně zanechalo tak jednostranně pozitivní dojmy. Ve stínu slunce je za mě naprostá pecka, od které se nebudete chtít ani na chvíli odtrhnout. Autor v knize naprosto parádně mixuje hned několik žánrů, přičemž výsledek si bez problému dovedu představit nejen v zahraničních knihkupectvích, ale klidně i na stříbrném plátně. Upřímně, teď jen doufám, že se čekání na další díl neprotáhne na několik let :)

Tazz1
16.03.2020 4 z 5

Moc jsem nečekal, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Po Janovi Kotoučovi se nám tady asi rodí nová hvězda na poli military sci-fi. A to je dobře, protože takových autorů je u nás jako šafránu. Jistě, občas se najde hluché místo, ale jedná se se facto o autorovu prvotinu. takže věřím, že to bude již jen lepší a lepší. Autor dobře pracuje s jazykem a napětím a má rovněž nápady na jakési mikro zápletky v rámci hlavního příběhu. Každopádně se těším na další knihu ze série.

Racek213
11.03.2020 4 z 5

Milé překvapení. Já byl spokojen. A občas zahýkal nadšením. No, já ve svém věku už žádné hluboké myšlenky nehledám... tak mě berte s rezervou.

biki
08.03.2020 4 z 5

Přímočarý, nekomplikovaný, ale přitom opravdu napínavý příběh. I když mám v tomto žánru dost velké mezery, přesto se mi autorovy nápady zdají neotřelé a v každém případě naprosto logicky zapadají do děje. Naprosto souhlasím s předchozím komentářem, že se tato kniha s přehledem vyrovná většině zahraničních děl tohoto žánru (aspoň těm, které jsem zatím přečetla).
Začínám přicházet na chuť našim autorům sci-fi a už se těším na další díl.

trudoš
29.02.2020 4 z 5

Jednoduchá kosmická střílečka, napsaná tak, že i za velkou louží by mohli závidět. Ačkoli Jakub Mařík těží ze zaběhnutých modelů žánru, natolik dovedně pracuje s gradací děje a jazykovými prostředky, že se člověk ani nemá čas pozastavovat nad tím, že tohleto či támhleto zná možná odjinud. Prakticky od prvního řádku se ocitáme uprostřed nemilosrdného střetu dvou bitevních křižníků a těch dvě stě osmdesát stran textu se nevěnuje ničemu spletitějšímu, než jak se poražení (lidé) snaží zachránit počestnost před vítězi (korzáři). Pěkně tu přitom funguje vojenský humor i ostrá akce, aniž by to celé sklouzlo do laciné armádní agitky, v níž statečné zelené mozky vítězí nad ukrutánskou přesilou z východu. A i když dílčí zápletka staví na časovém presu, kdy se problém musí vyřešit tady a teď, protože jinak budou ze všech mrtvoly, pořád zbývá prostor na nenásilné rozehrání většího konfliktu v pozadí, jehož skutečný rozměr se projeví až v dalších románech. Snad se na ně nebude čekat příliš dlouho.