Nebudete se bát ničeho zlého

Nebudete se bát ničeho zlého

DVĚ SESTRY. JEDNO TEMNÉ TAJEMSTVÍ… Jedné zasněžené zimní noci vezmou rodiče svou dceru Sylvii s sebou na tajemnou schůzku do nedalekého kostela. Zatímco dívka čeká v zaparkovaném autě, jsou její otec i matka za nejasných okolností brutálně zavražděni. Dospívající dívka, žijící po tragické události v péči starší sestry, se rozhodne na vlastní pěst zjistit, co se té osudné noci v kostele doopravdy stalo a kdo nese zodpovědnost za smrt rodičů. Během neúnavného pátrání se vrací do let předcházejících zločinu i do období těsně poté a postupně odhaluje temné a nelítostné události, které navždy změnily osud celé její rodiny, včetně jí samotné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330957/nebudete-se-bat-niceho-zleho-xl5-330957.jpg 3.9115

Help for the Haunted (2013)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

Valdora
včera

Zpočátku jsem nemohla knihu dočíst, některé pasáže se mi zdály zbytečně popisné, ale jsem ráda, že jsem to nakonec zvládla. Velmi zvláštní příběh o netradiční rodině s mnohými tajemstvími. Závěr trochu překvapivý, i když nějaká podezření jsem měla...

hruskovalucie93

Zvláštní příběh. Začátek mě hodně děsil, zbytek knihy už tolik ne, protože jsem věděla, že v tom nebudou mít nejspíš prsty "paranormální jevy". Bavilo mě to, ale uznávám, že chvílemi to bylo lehce utáhnuté a některé informace mi přišly dost zbytečné. Každopádně doporučuji k přečtení, bylo to zase trošku něco jiného.

maizy

Bylo pro mě obtížné se zprvu do knížky vůbec začíst. No a hodnocení? Moc to neodsýpalo, děj se táhl a celkově mě knížka moc nebavila. Ale zas ne natolik, abych jí vůbec nedočetla, to né. Další knížky od autora zřejmě vynechám.

Pigface

Zvláštní. Ačkoliv příběh vrcholí ve dvou okamžicích (které jsou ovšem pro knihu zásadní), četlo se mi i těch zbylých 90% textu zlehka a s napětím. Dějové i časové linie se vzájemně proplétají a vy tolik chcete vědět, jestli exorcismus je divadýlko a vrahem je obligátní zahradník...
Knihu nedporučuje pět z pěti exorcistů!!!

katka9574

Spousta z vás píše, jak je tato kniha nudná, roztěkaná, podivně nezacílená a že se v ní nic neděje. To opravdu myslíte vážně? Negativní komentáře mě od čtení naštěstí neodradily - a jsem tomu moc ráda. Dávám plný počet za skvěle vykreslený příběh a možnost nahlédnutí do zákulisí opravdu tak trochu jiné rodiny. Možná bych dílo neoznačovala nálepkou thriller, chápu, že to může některé z vás mást....

petrarka72
29.11.2017

Je to čtivá, ale roztěkaná, nikoli špatná, ale podivně nezacílená záležitost. A aby se pachatel(ka) objevila až na posledních dvaceti stranách? Divné...

Calinda
19.11.2017

Musím dát plný počet hvězd! Knihu jsem zvládla za dva dny, po celou dobu mě udržovala v napětí a musím přiznat, že při čtení v jednu hodinu ráno jsem se i celkem bála :-) Co jsem od ní čekala, to splnila na 100% a i závěr nezklamal (jak to u mě většinou bývá) a jsem ráda, že to nakonec dopadlo, tak jak to dopadlo. Určitě mě zajímají i další knihy autora.

anko57
06.11.2017

Z počátku mě děj chytl, ale čím více jsem četla, tím více mi vše začalo připadat natažené, děj zpomaloval a ztrácel napětí. Pro mě celkem nudné.

koolsavage
28.10.2017

Příběh jde kupředu příjemně pomalu a celou dobu máte mrazivý pocit, že se něco chystá dostat konečně na povrch.

Flegmatička
24.10.2017

Johna Searlese řadím k top autorům, kteří u nás vycházejí. Neskutečně se těším na jeho další romány!

Mystera
24.10.2017

Napínavý, tajemný román, který vás pohltí od samého začátku. Kniha, která vám dá nahlédnout pod pokličku života jedné neobyčejné rodiny. A ukáže vám, že ne vše je takové, jak to na první pohled vypadá.

guuci
24.10.2017

Kniha byla docela nudná, roztahaná, nic se tam pořádně nedělo. Až jsem se musel nutit do čtení. Konec to malinko spravil, ale příště zkusím raději jiný autory.

adaba
14.10.2017

Knížka mě nezaujala, děj se hodně táhl a nic zajímavého se nedělo..čekala jsem něco víc.

Jájinka
02.10.2017

Byla to nuda.

Puntíkatýhrnek
14.09.2017

Čtivý příběh, jen mi přišlo, že by si takový příběh zasloužil trošku lepší závěr, alespoň mě zklamal...Od začátku jsem se nemohla zbavit dojmu, že mi kniha připomíná knihu Temné kouty od Flynnové, dost možná i proto k tomu napsala komentář...Pokud si chce někdo přečíst zajímavý příběh jedné americké rodiny tak doporučuji, pokud čekáte napětí a něco "zásadního" tak to bohužel v tomhle příběhu není... Navíc je to takové, ve své bizarnosti, dost americké...

PetraBery
10.09.2017

Tak trochu jiný thriller, který možná ani thrillerem není. Přiznám se, že se mi kniha nečetla úplně lehce, přesto jsem byla opravdu zvědavá, kdo za vraždou rodičů Sylvie a Rose stojí. Střídání časů, postupné odkrývání minulosti a celá kniha prostoupena trochou nadpřirozena. Nebylo to špatné, ale znovu bych už nečetla.

ptoček
06.09.2017

Tak tohle bylo něco pro mou dušičku!!! Čtivé od začátku do konce, skvělý námět, pomalé odkryvani tajemství, závěr perfektní, plný počet *

kachenbooklover
02.09.2017

Tahle kniha čekala u mně v knihovně na přečtení opravdu dlouho,takže jí to vlastně dlužím.Koupila jsem si jí hlavně kvůli vzhledu,protože ,a nesuďte mě !,já si prostě vybírám knihy podle obalu...a tenhle mě opravdu uchvátil...nečekala jsem ,že to bude tak dobré ....ten konec ?Tak ten jsem fakt nečekala.Přečteno za 3 dny..a to jsem prakticky nedělala nic jiného,než četla....Nemůžu jinak.5 hvězd.

milunka21
21.08.2017

Skvělý psychologický thriller s prvky paranormálna. Nemohla jsem se odtrhnou. Rozhodně doporučuji.

MartinaF
30.07.2017

Knihu jsem dočetla, ale prostě průměr. Četla jsem a četla a čekala, až to nastane, ale vlastně to nenastalo. Až v předposlední kapitole byl příběh hodně napínavý, jinak spousta povídání.

bosorka1044
21.07.2017

John Searles mě svým temným příběhem jedné rodiny naprosto dostal! Má úžasný cit pro detail obyčejného každodenního života, dokáže krůček po krůčku poodhalovat tajemství, které stojí za smrtí obou rodičů.
Tleskám a neskutečně se těším na další Searlesovu knihu!

jasmína
21.07.2017

Ja ani nedočetla...... škoda první kniha Chlapec stále nezvěstný byla o dost lepší

jana3099
20.07.2017

Tak tohle nee, knihu jsem sice dočetla, ale jen se sebezapřením..... psána v pohodě, srozumitelně, ale pořád jsem četla a nic se dohromady nedělo a ani ten konec není nic moc, jsem ráda, že jsem ji dočetla a určitě bych po ní už nesáhla....

kneslova
15.07.2017

Těžko jsem se prokousávala začátkem, ale pro tuto knihu platí, čím déle čtete, tím se to zlepšuje. Tak trochu nevšední téma , ale jo, pusťte se do toho...

DariDerek
14.07.2017

Autor, John Searles, působí jako redaktor v časopise Cosmopolitan a absolvoval obor tvůrčího psaní na New York University. A myslím si, že právě díky těmto zkušenostem, hlavně z Cosmopolitanu ví, jak zaujmout čtenáře. Protože v knize střídal minulost s přítomností takovým způsobem, že bylo vše mnou bráno jako celek, místy jsem si vůbec neuvědomovala, kde jsem a ani jsem to nepotřebovala. Všechno mi dávalo smysl. Co se musí autorovi nechat, tak je způsob jeho psaní – čtivý, přitahující, napínavý a smysluplný. Tohle byla radost číst.
Více bude v recenzi na portále www.Chrudimka.cz v brzké době.

krtecek_1
05.07.2017

Výborný román vyprávěný z pohledu téměř patnáctileté dívky. Líbilo se mi střídání kapitol v přítomném a minulém čase a to bylo to, co mě nutilo číst pořád dál :). Hltala jsem jak současnost tak minulost, opravdu moc dobře napsané.

JustWomen
05.07.2017

Tak nějak jednoduše mrazivé, zvláštní postavy, pomalý rozjezd, do půlky jsem váhala, jestli se mi to líbí, ale ano, nakonec jsem spokojená, stálo za to dočíst.

DasaN
29.06.2017

Chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak se z toho vyklubala zajímavá kniha s hororovými prvky a opravdu nečekaným rozuzlením. Kniha se prezentuje jako duchařská (proto mě zaujala), ale nakonec vlastně není, což nakonec není na škodu.

kasavubu
29.06.2017

Kniha se mi moc líbila. Oceňuji především její neotřelý námět, který mě zaujal už při čtení anotace. Místy byla tak napínavá, že mi doslova vyskakovala husí kůže po těle. Nakonec jsem ale ráda, že nešlo vyloženě o žádnou duchařinu a vše mělo racionální, logické vysvětlení. Ve výsledku je to hodně smutná knížka, která vás donutí k hlubšímu zamyšlení. A jeden nádherný citát Sylviiny matky na závěr: "Všichni jsme se narodili do toho života se světlem uvnitř... Nejdůležitější je, nenechat to světlo nikdy vyhasnout, protože když to uděláš, znamená to, že jsi propadla temnotě. Znamená to, že jsi ztratila naději. A právě díky naději je tenhle svět nádherným místem".

DenisaBook
29.06.2017

Kniha se hezky čte, příběh Vás vtáhne do knihy, ale pořád na něco čekáte a ... Kniha byla zajímavá, ale znovu už bych jí nečetla.