Nebudete se bát ničeho zlého

Nebudete se bát ničeho zlého

DVĚ SESTRY. JEDNO TEMNÉ TAJEMSTVÍ… Jedné zasněžené zimní noci vezmou rodiče svou dceru Sylvii s sebou na tajemnou schůzku do nedalekého kostela. Zatímco dívka čeká v zaparkovaném autě, jsou její otec i matka za nejasných okolností brutálně zavražděni. Dospívající dívka, žijící po tragické události v péči starší sestry... celý text

DVĚ SESTRY. JEDNO TEMNÉ TAJEMSTVÍ…

Dospívající dívka, žijící po tragické události v péči starší sestry, se rozhodne na vlastní pěst zjistit, co se té osudné noci v kostele doopravdy stalo a kdo nese zodpovědnost za smrt rodičů.

Během neúnavného pátrání se vrací do let předcházejících zločinu i do období těsně poté a postupně odhaluje temné a nelítostné události, které navždy změnily osud celé její rodiny, včetně jí samotné… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330957/nebudete-se-bat-niceho-zleho-xl5-330957.jpg 4.260

Help for the Haunted (2013)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

milunka21
včera

Skvělý psychologický thriller s prvky paranormálna. Nemohla jsem se odtrhnou. Rozhodně doporučuji.

MartinaF

Knihu jsem dočetla, ale prostě průměr. Četla jsem a četla a čekala, až to nastane, ale vlastně to nenastalo. Až v předposlední kapitole byl příběh hodně napínavý, jinak spousta povídání.

bosorka1044

John Searles mě svým temným příběhem jedné rodiny naprosto dostal! Má úžasný cit pro detail obyčejného každodenního života, dokáže krůček po krůčku poodhalovat tajemství, které stojí za smrtí obou rodičů.
Tleskám a neskutečně se těším na další Searlesovu knihu!

jasmína

Ja ani nedočetla...... škoda první kniha Chlapec stále nezvěstný byla o dost lepší

jana3099

Tak tohle nee, knihu jsem sice dočetla, ale jen se sebezapřením..... psána v pohodě, srozumitelně, ale pořád jsem četla a nic se dohromady nedělo a ani ten konec není nic moc, jsem ráda, že jsem ji dočetla a určitě bych po ní už nesáhla....

kneslova

Těžko jsem se prokousávala začátkem, ale pro tuto knihu platí, čím déle čtete, tím se to zlepšuje. Tak trochu nevšední téma , ale jo, pusťte se do toho...

DariDerek

Autor, John Searles, působí jako redaktor v časopise Cosmopolitan a absolvoval obor tvůrčího psaní na New York University. A myslím si, že právě díky těmto zkušenostem, hlavně z Cosmopolitanu ví, jak zaujmout čtenáře. Protože v knize střídal minulost s přítomností takovým způsobem, že bylo vše mnou bráno jako celek, místy jsem si vůbec neuvědomovala, kde jsem a ani jsem to nepotřebovala. Všechno mi dávalo smysl. Co se musí autorovi nechat, tak je způsob jeho psaní – čtivý, přitahující, napínavý a smysluplný. Tohle byla radost číst.
Více bude v recenzi na portále www.Chrudimka.cz v brzké době.

krtecek_1

Výborný román vyprávěný z pohledu téměř patnáctileté dívky. Líbilo se mi střídání kapitol v přítomném a minulém čase a to bylo to, co mě nutilo číst pořád dál :). Hltala jsem jak současnost tak minulost, opravdu moc dobře napsané.

JustWomen

Tak nějak jednoduše mrazivé, zvláštní postavy, pomalý rozjezd, do půlky jsem váhala, jestli se mi to líbí, ale ano, nakonec jsem spokojená, stálo za to dočíst.

DasaN

Chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak se z toho vyklubala zajímavá kniha s hororovými prvky a opravdu nečekaným rozuzlením. Kniha se prezentuje jako duchařská (proto mě zaujala), ale nakonec vlastně není, což nakonec není na škodu.

kasavubu

Kniha se mi moc líbila. Oceňuji především její neotřelý námět, který mě zaujal už při čtení anotace. Místy byla tak napínavá, že mi doslova vyskakovala husí kůže po těle. Nakonec jsem ale ráda, že nešlo vyloženě o žádnou duchařinu a vše mělo racionální, logické vysvětlení. Ve výsledku je to hodně smutná knížka, která vás donutí k hlubšímu zamyšlení. A jeden nádherný citát Sylviiny matky na závěr: "Všichni jsme se narodili do toho života se světlem uvnitř... Nejdůležitější je, nenechat to světlo nikdy vyhasnout, protože když to uděláš, znamená to, že jsi propadla temnotě. Znamená to, že jsi ztratila naději. A právě díky naději je tenhle svět nádherným místem".

DenisaBook

Kniha se hezky čte, příběh Vás vtáhne do knihy, ale pořád na něco čekáte a ... Kniha byla zajímavá, ale znovu už bych jí nečetla.

zuzana2599

Toto je přesně jedna z knih, kdy po dočtení cítíte mrazení a celý ten mimořádný, děsivý příběh doznívá ještě dlouhou chvíli ve vašich myšlenkách.
Nádherný závěr knihy doslova rozbouřil moje emoce, přečetla jsem si ho tedy dvakrát. Tento temný, rodinný příběh je určen náročnějším čtenářům, no myslím, že po přečtení budete odměněni nevšedním zážitkem.
Naděje dělá tento svět skutečně krásnějším a proto ji nikdy nesmíme ztratit !!

mmmisulka.r

Více než thriller je tato kniha rodinným dramatem. S tímto vědomí také ke knize přistupujte, protože se vám může stát, stejně jako mě, že budete trochu rozčarovaní a zklamaní. Velmi zvláštní příběh jedné neobyčejné rodiny, v duchu víry v nadpřirozeno, nepochopení vlastních tužeb a potřeb a klamání všech okolo včetně sebe samých. V knize velí neporozumění, sobeckost, bláhová slepost, manipulativnost a touha ovládání slabších. Velmi zvláštní, ale ne zase tak špatné!

Roubas

Jedna z mála knih, kterou jsem vyhlížel snad několik měsíců předem, mi dala přesně to, co jsem si přál. Pomalu ubíhající ponurý příběh, který si rozhodně neužijí milovníci akce a nových šokujících zvratů v každé kapitole. Plyne pomalu a klade obrovský důraz na postavy, na každičký hovor a každou nastalou situaci v rodině. Nejvíce oceňuji pocit, který jsem při čtení měl, že něco je hodně špatně, že pod povrchem bublá něco znepokojivého a trpělivě to čeká na svou šanci dostat se na povrch. Věřím, že někteří se budou nudit, ale já si užil každé slovo. Kdybych měl být spisovatelem, chtěl bych psát právě takovéhle romány.

Beky

Napínavé až do posledních stránek a pro mne zcela neočekávaný konec ... :-) Místy se mi to jevilo poněkud zamotané (přeskakování v ději), ale jako celek příběhu hodně slušné. :-)

motolka

Knížka se mi líbila. Byla plná napětí, a ačkoliv jsem od začátku tušila, co se asi stalo a kdo rodiče zabil, nakonec bylo všechno trošku jinak. Chvilkami jsem se i o malou Sylvii bála. Knížka by na můj vkus mohla být klidně kratší. Autor se často a úplně zbytečně opakuje i v úplně nepodstatných věcech.

sona8058

Tahle kniha je podle mě hodně povedenou duchařinou! Já mám tohle téma opravdu ráda a musím říct, že autor mi přivodil husí kůži a v určitých částech knihy jsem se ptala sama sebe, jestli je to možné?!
Možná, že jsem byla na začátku maličko rozpačitá, ale po prvních dvou kapitolách jsem věděla, že to bude jízda a těšila se na každou další stranu.
Chtěla jsem vědět, kdo je vrah, ale musela jsem se vrátit do minulosti, abych mohla všechno pochopit. Tohle propojení duchařiny + silně věřící rodiny + Bible + mezilidských vztahů (hlavně co se rodiny týče), bylo skvělé! Autor mě neustále překvapoval a já jsem spokojená, že jsem téměř do konce nevěděla, kdo je vrah. Pořád jsem se jen dohadovala a neměla nejmenší tušení, kdo to mohla být. John Searles si se mnou pohrával až do posledních stran.

petaSk

Thriller? Rodinné drama? Detektivka? Autor se snaží honit příliš mnoho zajíců. Někomu to vychází, tentokrát to ale nevyšlo. Kniha nefunguje jako detektivka, protože hlavní hrdinka pátrá spíše náhodu, ani jako thriller, protože jakési napětí se dostavuje až v poslední části. Nejlépe by knize slušelo přízvisko rodinné drama, ale bohužel na to jsou postavy málo rozvinuté. Nejvýraznější je zde Rose, ale o jejich pohnutkách se také dozvídáme až na konci příběhu, takže do té doby máme jen hádat proč se chová, jak se chová, a to aby zde bylo učiněno zadost detektivní stránce knihy. Hlavní hrdinka je nudná a jednorozměrná, a bylo mi jedno, co se s ní stane, navíc jsem měla pocit, že mě autor skrz ní citově vydírá a já ji mám pořád litovat . Zajímaly mě spíše vedlejší linky, ale ty nebyly dostatečně rozvinuty a vyšuměly do ztracena. Co mě ale iritovalo nejvíce, byla délka knihy, děj se vlekl, což mi nenahrazoval ani nikterak zajímavý jazyk. Musím ale ocenit "trochu jinou" formu napínavé knihy, kdy hlavním hrdinou není rozháraný detektiv a rozuzlení bylo překvapením. Možná se autorovi příště podaří stvořit barvitějšího hrdinu, zbavit se některých klišé a zrychlit, a já u toho zase budu.

ankaras

Kniha se mi velice lehce četla, měla spád a byla jsem nucená se pořád ptát, kam to povede. Nakonec tedy mi přijde, že je škoda, že to nevedlo nikam, nebo tedy ne k něčemu zajímavému.

nemer

Souhlasím s předchozími komentáři, že kniha je zvláštní a chvíli trvá, než jí člověk přijde na chuť (mně se to podařilo, až jsem překročila polovinu.) Příběh není nikterak nervydrásající, ani nemá strhující spád, zvláštně rušivě působí skoky do minulosti (a tentokrát bych řekla, že knize by víc slušela posloupnost), přesto nelze dílo hodnotit jako špatné. Nemyslím si, že by na trhu bylo mnoho podobných knih, v podstatě se jedná o moderní gotický román (včetně naivní ženské hrdinky) s noir prvky, který vyčnívá zejména tím, že čtenáři necpe horem dolem nadpřirozeno a duchovno, ale sleduje svět v "Pánbíčkářově", jak jej nazývá jedna z postav, s určitým odstupem. Momentálně bych neřekla, že kniha je fantastická a strhující, nebo že ji dokonce budu číst znova (ale v budoucnu kdo ví), přesto ji kvůli její jinakosti nelze nedoporučit. Zejména v druhé polovině mne to k ní táhlo jako můru ke světlu, ale zcela odlišným způsobem než kteroukoli předešlou knihu. Tento román je zkrátka jiný, ale rozhodně není špatný. Doporučuji dát mu šanci, i když se možná začátkem budete těžko prokousávat. Čtenářům bažícím pouze po akcích ala Kepler se ale asi příliš zamlouvat nebude.

Šánka

Pro mě hodně zvláštní kniha, která mi dala z počátku trošku zabrat, než jsem přišla na chuť autorovu stylu psaní a dostala se do děje. Ty návraty do minulosti, různé vsuvky událostí, náznaky....no, trvalo mi to.
Je to opravdu temný, záhadný a za mě až depresivní příběh, poskládaný ze střípků událostí, které mapují a postupně odhalují tragické zákulisí jedné rodiny. Je zde ale krásně vystiženo, jak zneužití jakékoliv víry může mít fatální následky.
Knihu bych doporučila, ale podruhé bych ji už nečetla.

Jana77

Trochu tajemna, které vlastně ani není tajemnem. Je rozhodně jiná, zvláštní, ale vůbec ne špatná.

ptoček

Zápletka - perfektní! Chvíli mi trvalo se začíst, ale pak to jelo, určitě přečtu další knihy spisovatelky

trudoš

Ponurá story, která je víc psychologickým románem, než klasickým thrillerem. Zločin samotný je až na vedlejší koleji a prim hraje nutnost odhalit pravdu o minulosti, která v sobě skrývá klíč k motivům a následkům. Není to vůbec veselé čtení, ale o to víc je strhující. Podobně jako Gillian Flynnová nebo Ann-Marie MacDonaldová se ani John Searles nesoustředí na kriminalistické fintičky, ale jde mu především o postavy, které byly násilím vytrženy z pohodlného života a bez milosti hozeni do světa měšťáckých předsudků.
Od prvních stránek je jasné, že vyprávění to bude na dlouhé lokte a rozhodně nepůjde o prvoplánovou taškařici s množstvím podezřelých. Autor bravurně žongluje se vzrůstajícím napětím ohledně aktuálních souvislostí a zároveň čtenáře noří do hlubin tajemství kolem rodiny Masonových. Perfektně přitom vykresluje zrůdnost fanatické výchovy, kdy společně s hrdinkou netušíte, kde vlastně je skutečná pravda a kde pouze nutnost věřit. Podmanivé natolik, že z toho běhá mráz po zádech.

Pajčula

Fantastická lahůdka, do které jsem se zakousla už od prvních stránek a nepustila. Předčila mé očekávání na plné čáře. Autora si určitě pohlídám a titul Chlapec stále nezvěstný je již nachystaný ke čtení.

John Searles

John Searles