aquaver aquaver komentáře u knih

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Na Everly jsem si musela ze začátku jen trošku více zvyknout, ale jinak byla moc fajn. To samé Nolan. Jen mi vůbec není blízké téma student a učitel a toto byla první kniha, kterou jsem na toto téma četla. Dost jsem si oblíbila i Blake, možná proto se na další díl těším ještě více než jsem se těšila na tento. Jen se tomu tak trochu vyhýbám, protože se nechci s touto sérií rozloučit. Každopádně za mě stále vítězí prostřední díl, hold na Isaaca a Sawyer nic nemá :D A tento je za mě asi nejslabší. To ale neznamená, že byl špatný. Takže Doufat znovu určitě doporučuji, stejně jako předcházející díly série Začít znovu.

24.01.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Na knížky od Julie Caplin jsem se dost těšila, a tak trochu si je i šetřila. Původně jsem myslela, že půjdu postupně jak její knihy vycházeli, ale nakonec jsem se rozhodla začít Chatou. A zatím to beru jako dobré rozhodnutí. Splnila všechna má očekávání. Jedná se o milou oddechovku, která ještě ke všemu ve vás vzbudí chuť na sladké, díky všem těm popisům dortů. O samotný čokoládě ani nemluvě :D Jen škoda, že ten konec byl tak zrychlený. Určitě se ale těším na další knížky od autorky.

04.01.2022 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Druhý díl nezklamal, držel se na podobné úrovni jako ten první. Snad se někdy v budoucnu k této duologii vrátím. Můžu jen doporučit.

31.12.2021 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Další povedená série. Bavila o dost víc než série Griša, kterou jsem četla jako první.

31.12.2021 5 z 5

Celkem milá jednoduchá oddechovka. Na odreagování ideál :)

09.11.2021 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Milé oddechové čtení. Ideální knížka, když je toho na vás moc a potřebujete si odpočinout a rozveselit. Postavy byly moc fajn. Můžu jen doporučit :)

15.10.2021 5 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Druhý díl stejně dobrý jako ten první. Jen škoda, že je to zároveň poslední díl. Nechce se mi s Měsíčními kronikami loučit :(

10.10.2021 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tak tohle bylo skvělý. Popelka vždy patřila mezi moje nejoblíbenější pohádky. A abych byla upřímná, nikdy mě nenapadlo, co se dělo potom s ostatními postavy, jakmile popelka získala svůj šťastný konec. Líbilo se mi, že nám autorka ukázala jednu z možností, jak to vypadalo z jiného pohledu. Co bych taky ráda zmínila, je vývoj hlavní postavy. Isabella byla moc fajn, stejně tak její sestra Tavi. A další co se mi líbilo, bylo to zakomponovaní sudiček a Šance. O to víc se stal příběh zajímavější. Opravdu zajímavá kniha, která stojí za to si ji přečíst. A jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila. Určitě mám v plánu si přečíst další knihu od autorky.

07.10.2021 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Vyhýbala jsem se této knížce skoro půl roku. Bála jsem se zklamaní z druhého dílu... nooo... očividně jsem se bála zbytečně. Druhý díl nezklamal. Jasně má to své nedostatky a na první díl to nemá, ale i přesto jsem si Krev a med náramně užila. Jen to čekání na další díl bude fakt skvělý. Obzvlášť po tom konci. A co bych asi vytkla, tak to jsou chyby v knize, hlavně tedy překlepy. Normálně toto ani pořádně neřeším, chápu že se sem tam něco vloudí, ale tady toho bylo krapet už moc. Až to trošku rušilo čtení.

06.10.2021 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

(SPOILER) Druhý díl mi dal opravdu dost zabrat... Až jsem si jednu chvíli myslela, že to opravdu nedočtu (což se mi stává jen výjimečně). Sice jsem věděla, že se nejedná o zrovna dvakrát zdravý vztah, obzvlášť když jsem viděla i filmy, ale tohle ne. Nechápu jednání Tessy (aspoň většinou), sice už mi nepřijde tak moc otravná jak ze začátku prvního dílu, ale pořád mě sem tam rozčiluje její jednání (přesněji řečeno co všechno je schopná Hardinovi tolerovat a odpouštět mu). No a Hardin... To je snad ještě horší... Nejvíc co mě asi dostalo, byla ta věc s Natalií... to bylo odporný, hnusný a já absolutně nechápu, jak může něco takového někdo odpustit. Kdybych už do té doby si nezabalila kufry, tak v tomhle případě už rozhodně jo. Pro mě je tahle kniha trochu spíš odstrašujícím příkladem.
Každopádně netvrdím, že je tahle kniha úplně špatná. Čte se celkem i dost rychle. Za mě asi takový průměr. I přesto že jsem to chtěla vzdát, někdy se pokusím tuto sérii dočíst. Už jen proto, že opravdu nemám ráda nedočtené knihy a otevřené konce.

27.09.2021 3 z 5

Nádherné kresby. A celkově krásně zpracovaná kniha. Škoda jen, že to bylo tak krátké. Kdyby těch příběhů bylo víc, nestěžovala bych si :) Jako doplňková kniha splnila očekávání. Rozhodně doporučuji na zlepšení dne.

27.09.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Skvělá kniha. Romantická linka celkem milá. Elizabeth byla fajn hlavní postava, Nathaniel byl úžasný a Silase jsem si taky oblíbila. Ale nejvíc co se mi asi na této knížce líbilo, byl ten vymyšlený svět. Nejspíš se k ní někdy zase vrátím.

14.09.2021 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

V první řadě bych chtěla k tomu říct, že jsem viděla první film, takže už jsem zhruba věděla o čem to bude. Proto mě ten konec vůbec nepřekvapil. Tuto knihu jsem měla v plánu číst už hodně dlouhou dobu, jenže z nějakého důvodu jsem to stále odkládala. Za mě to není úplně topovka, spíš takový lepší průměr. Mám v plánu si v brzké době přečíst další díl popř. díly, ale pro teď si dám na chvíli od této série pauzu.

01.09.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Toto byla má první kniha od Ruty Sepetysové, kterou jsem četla. Delší dobu jsem se na ni už těšila a opravdu splnila moje (celkem dost vysoká) očekávání. Za mě povedený historický román. I když ten konec byl možná maličko useknutý a otevřený, jsem s ním spokojená, myslím, že se k celé knize hodí. Autorka si opravdu musela dát s knihou hodně práce a určitě se chystám někdy (snad v brzké době) přečíst i její další knihy. Mohu jen doporučit. Opravdu to stojí za to.

23.08.2021 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Miloučká letní oddechovka. Přesně tak bych nazvala tuto knížku. V něčem mi to malinko připomnělo mojí oblíbenou knihu Cinder&Ella (i když ta stejně stále vede). Obě hlavní postavy jsem si hned oblíbila a v něčem jsem se s Bailey i shodovala. Je dost možný, že se ke knize někdy v budoucnu zase vrátím. Můžu jen doporučit :)

18.08.2021 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Potřebovala jsem nějakou vtipnou oddechovku, a taky že jsem ji dostala. Dost jsem se u ní opravdu nasmála a zlepšila mi tak den. Někdy v budoucnu dám třeba šanci i dalším knihám od autorky.

10.08.2021 4 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Na to že komiksy normálně nečtu a tohle byl v podstatě můj první komiks (když nebudu brát v potaz komiksy z dětství), tak se mi to moc líbilo. Iko mám moc ráda, takže jsem toto nemohla vynechat a bylo hezké zase potkat další staré známé postavy :) Určitě se někdy pustím i do dalšího dílu.

Supernova Supernova Marissa Meyer

Tak a jsem u konce... A musím přiznat, že mám z tohoto posledního dílů zmatené pocity... překvapilo mě tu i pár věcí... Ať už samotný epilog (který mě na jednu stranu malinko zklamal) či Phobia (i když jednu pravdu o něm jsem už tušila od prvního dílu). Co jsem naopak očekávala už od začátku byla pravda o Aceovi, Nově a její rodině. Bude se mi stýskat po Adrianovi, Nově, Ruby, Oscarovi, Maxovi,... Bylo těžké tady doslova rozeznat, kdo je ten špatný a kdo dobrý... Ale oblíbence jsem si našla u obojího, jak u renegatů, tak i anarchistů. Koho jsem třeba moc nemusela, tak to jsou např. Honey, Ace, Genissa či dokonce Danna (ne že by byla špatná, ale k mým oblíbeným prostě nepatří). Každopádně série Renegáti patří od teď k mým oblíbeným sériím a určitě se někdy v budoucnu k ní vrátím.

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Druhý díl se mi líbil skoro stejně jako ten první. Postavy, které jsem si v minulém díle oblíbila, se mi tu zalíbili ještě víc. A opět než jsem se nádala, byla jsem u konce.

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tohle bylo perfektní ❤ Už to bude nějaká delší doba, co jsem si chtěla přečíst Renegáty a konečně jsem se k nim dostala. A teď mě mrzí, že jsem si je nepřečetla dřív, protože jsou skvělý. Od autorky jsem již už četla sérii Měsíčních kronik, která se mi taky velmi líbila, a tak jsem se moc těšila až zkusím i tuto sérii. No a musím přiznat, že jsem z Renegátů snad ještě víc nadšená, než z té předešlé série. A to jsem si myslela, že to snad ani není už možné :D Hlavní postavu (Novu) jsem si hned oblíbila, stejně tak Adriana, kterého snad ani nejde si neoblíbit, pak je tu taky Ruby, Oscar a samozřejmě taky Max. Přísahám, že ani na jedné stránce jsem se nenudila a než jsem se nadála, měla jsem knihu přečtenou :( Hodně moc se těším na další díl. A knihu Renegáti můžu bez váhání jen doporučit.

04.08.2021 5 z 5