aquaver aquaver komentáře u knih

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

(SPOILER) Z této knihy mám tak trochu rozpolcené pocity. Ze začátku mi strašně vadily postavy (a to až na pár výjimek skoro všichni). Absolutně se mi nelíbilo chování hlavní postavy a jejích kamarádek. To chování bylo přímo otřesný. Ale abych jen nekritizovala... Díky tomu začátku byl aspoň vidět vývoj hl. postavy. Další věc, co bych k tomu ráda dodala, je že tak trošku nechápu ten konec.... Nebo jako chápu i nechápu zároveň. Přesněji řečeno nechápu jak ta věc na konci zabrání jiné postavě aby někdy jindy (třeba o pár dní později) potom udělala něco podobného... A když nad tím teď tak zase přemýšlím, tak mě napadá spoustu dalších otázek. A nebo zkrátka nad tím až moc přemýšlím. Což je asi další plus knížky. Za mě asi průměrná kniha, pro někoho s nečekaným a možná i zároveň originálním koncem. Po dočtení knihy, jsem jinak zjistila že je podle toho i film... Tak jsem ho hned zkoukla, abych mohla porovnat.

01.06.2022 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Řadím se mezi tu skupinu lidí, co na HP vyrostla, celou sérii jsem četla několikrát a stále patří k mým oblíbeným. Proto bylo taky na čase abych si konečně přečetla i bajky. Škoda jen, že to bylo tak moc krátký... Kdyby tam těch bajek bylo trochu víc, nestěžovala bych si :)

01.06.2022 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Jakmile někde vidím slova dopisy, dopisování, vzkazy... Tak si to prostě dřív či později musím přečíst. A tahle knížka není výjimka :) Zatímco od Penelope Ward je to už má druhá kniha (první byla Až léto skončí), tak od Vi Keeland jsem nic nečetla a tohle byla první (tedy aspoň to tak tuším)... Už asi chápu proč jsou tyhle dvě autorky tak oblíbený... No stručně řečeno... Líbilo se mi to. Jsem spokojená jak s dějem, postavami,... No prostě se vším. Teď si opravdu nemůžu vzpomenout na něco co by mi vadilo. Takže rozhodně doporučuji. A určitě se někdy zase pustím do dalších knih od autorek.

19.05.2022 5 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Už ani nevím kolikátá v pořadí je to má přečtená kniha od autorky... Ale v podstatě až na Okamžik pravdy a té, která ještě nevyšla, jsem přečetla všechny co jsou přeloženy. Možná tentokrát není sice její nejlepší kniha (stále za mě vede Náhradní kluk a P.S. Líbíš se mi), ale jsem s ní spokojená. Je pravda, že kdybych to četla ty 2-3 roky zpátky, líbilo by se mi to asi více. Přeci jen teď už jsem trošku starší a nejsem už tak úplně cílovka. Micahino "co kdyby" jsem chápala a něco na ten způsob vedu taky. Jako oddechovku určitě doporučuji a obzvlášť těm co zbožňují či zbožňovali knihy Kasie West.

10.05.2022 4 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Nevím proč, ale mám tendenci vyhýbat se knihám, které jsou skvělé :D Na začátek jsem si musela sice tak trošku zvyknout, naštěstí pak se to rozjelo. Čím dál jsem se ale v knize dostala, nemohla jsem se zbavit pocitu deja vu, i když si nemohu vybavit, že bych podobnou knihu už někdy četla. I přesto se mi to líbilo a bavilo mě to. U pár scén (i přesto že jsem je čekala), mi pukalo srdce, jak to bylo smutný. Co se týče postav... myslím že jsou napsané skvěle, jen si na ně musíte trošku zvyknout. Krvavý lístek můžu jen doporučit a rozhodně se pustím do dalšího dílu (snad co nejdříve).

10.05.2022 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Na co slova nestačí nezklamalo. Za mě asi stejně povedený jako Dopisy ztraceným (možná dokonce o kapku lepší). Reva příběh byl dost síla a Emma na tom byla dost podobně. Je to celkem dost odstrašující případ dnešní doby, kdy to ukazuje, že PC svět není opravdu bezpečný. A to je taky další důvod, proč jsou taky knihy od Brigit Kemmerer tak skvělý. Určitě doporučuji.

28.04.2022 5 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

(SPOILER) Závěrečný díl Holubice a hada byl skvělý. Jsem spokojená jak to dopadlo. A moc se mi líbila zápletka se zapomněním, stejně tak řešení problému s Nicholinou. Bylo i zajímavý vidět vodní svět. A teď mě trochu mrzí, že jsem to přečetla tak rychle. Určitě si někdy přečtu znovu. Hlavně tedy ten první díl, který byl rozhodně nejlepší. Naopak nejslabší byl druhý díl, ten možná i vynechám. Jen by mě zajímalo jak by ta série na tom byla, kdyby to byla opravdu jen duologie (jak měla být původně). A co bych možná vytkla, byly chyby nebo spíš překlepy... nejsem ten typ co by byl hned kritický na každou chybu (sama mám určitě dost chyb), ale tady jich bylo (aspoň ze začátku) celkem dost a to mě trochu více rušilo od čtení. Jinak jsem ale s knihou spokojená a mohu sérii doporučit. I přesto, že ta dvojka je slabší, bych rozhodně doporučila dát této sérii šanci, stojí to za to.

28.04.2022 5 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Pokračování Diabolika mě trošičku zklamalo. Ale že by to zase bylo až tak špatný se říct nedá. Čtivost byla tentokrát horší, nedělalo mi problém knihu odložit a vrátit se k ní později. Proto mi taky tak trochu víc trvalo než jsem to dočetla. Ten konec každopádně nalákal na pokračování, přičemž ten další díl by mě opravdu zajímal. Otázka je, jestli nějaký pokračování vůbec bude (myslím jako v češtině).

14.04.2022 3 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Už si ani nevybavím jak dlouho jsem se chystala na tuto knihu... ale nějaká doba už to bude. A už vůbec nevím, proč jsem to tak dlouho odkládala, protože to bylo báječný! Rozhodně jsem se nenudila a rychle se to četlo. S postavami jsem taky spokojená. Souhlasím i s dalšími komentáři níže, kde se zmiňují o vývoji Nemesis. To bylo další velký plus této knihy. Můžu jen doporučit.

14.04.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Od autorky jsem četla jako první Chatu ve Švýcarsku, která se mi líbila podobně jako tato. Nemůžu přesně říct, která je lepší, protože to nejde, obě jsou skvělé. Doufám, že její další knihy na tom budou stejně. Už jen ty obálky si mě získaly (ano, vím že to zní dost povrchně :D), ale ten příběh (až už v Kavárně nebo Chatě) byl taky úžasný... Hned to probouzí chuť k cestování. Doporučuji si přečíst, ideálně když je potřeba si trochu odpočinout či se odreagovat, a nebo prostě jen tak :)

10.04.2022 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Bylo zajímavé číst nějaké pasáže z pohledu jiných postav. Možná bych i ocenila víc takových kapitol. Nejslabší asi byly kapitoly z pohledu Aspena. Nicméně jsem s touto doplňkovou knížkou spokojená.

První První Kiera Cass

Jako zakončení trilogie to bylo dobré. Za mě určitě lepší než ten předchozí díl. Ale když budu hodnotit tuhle trilogii jako celek, tak se jedná o dobrou sérii. Každopádně nevím jestli se pustím někdy do těch dalších dvou dílů. Přeci jen už nejsem cílovka.

Elita Elita Kiera Cass

Nemám ráda milostný trojúhelníky. A tenhle je jeden asi z nejhorších. America mi v tomhle díle lezla dost na nervy. Co stránka to jiné rozhodnutí. Chápu, že člověk může být někdy zmatený, ale tohle bylo už přehnaný. Takže proto jen 3 hvězdy. Američina nerozhodnost to hodně kazila. Jinak to ale bylo fajn.

19.03.2022 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekci jsem četla pár let zpátky... Tedy aspoň ten první díl, pak jsem to nějak odložila a už se k tomu nevrátila. Takže jsem se rozhodla napravit resty. Jako milé připomenutí to bylo fajn a jsem ráda, že jsem si to přečetla.

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Příjemná nenáročná oddechovka, přímo ideální když se nechce moc přemýšlet.

06.03.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Kdybych to měla zhodnotit hned po přečtení, tak jsem byla z této knihy nadšená a říkala jsem si, že asi nezvládnu čekání na další díly... no ale teď s odstupem několik dní jsem trochu vystřízlivěla... Kdybych to totiž měla srovnat s Maasovou, jak to tady často bývá, tak to rozhodně na to nemá. Přirovnání k Maasové byl vlastně taky jeden z důvodů, proč jsem se do Z krve a popela pustila. Proto jsem se rozhodla, že jednu hvězdu uberu. Jinak jsem ale spokojená a rozhodně se nemohu dočkat pokračování.

02.03.2022 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Od této autorky jsem měla čest si přečíst Malychina, což byla kniha, která mě dost bavila a S láskou, Lukov nezklamala a bavila mě podobně. Na Jasmine jsem si sice musela trošku ze začátku víc zvyknout, ale nakonec si mě získala. Její rodina byla taky moc fajn. No a Ivan byl zkrátka skvělý. Bylo pro mě zajímavé nahlédnout do světa krasobruslařů... bylo to zase něco nového a jiného. Epilog zahřál u srdíčka. A líbilo se mi, že tady se jedná opravdu o velmi pomalou romantiku, to bylo doslova něco pro mě. Už se těším na další knihu od autorky. Jen jediný co mě neláká je její první kniha, co u nás vyšla - Kulti... na tu se zatím nechystám, abych byla totiž upřímná, tak ta mě moc nezaujala.

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Druhý díl nezklamal a bavil mě stejně jako ten první. A přesto, že mě mrzí, že už je konec, jsem ráda, že to je jen duologie. Tuhle sérii jsem si oblíbila a stejně tak i autorku, která se teď bude řadit k mým oblíbeným autorům. Tak snad zase někdy vyjde nějaká její kniha nebo dokonce opět nějaká další série, to bych si rozhodně nenechala ujít. Určitě doporučuji jak sérii Zlodějský tanec, tak i Letopisy pozůstalých.

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Tohle bylo skvělý. Bavilo mě to stejně jako předcházející trilogie (možná dokonce i o trošku víc). Neměla jsem šanci se ani začít nudit a nerada jsem odkládala knihu z ruky (až tak čtivé to bylo :D). Kazi byla skvělá a hned jsem si ji oblíbila. A to samé Jace, jeho rodina, Synové (na to jméno jsem si musela ze začátku opravdu hodně zvykat) a West. Potěšila mě zmínka, nebo spíš mini scéna s Rafem a Liou. Mohu jen doporučit.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tahle kniha mi dala celkem zabrat (aspoň tedy ze začátku). Četla se sice rychle, co mi ale dělalo problém byl styl psaní... Strašně mě to rušilo od čtení. Ale pak tak před polovinou knihy jsem si na to jakž takž konečně zvykla a už to bylo lepší. A další věc, která mě děsně rozčilovala, byly ty kapitoly z pohledu Milese, minimálně ze začátku. Kde se v podstatě opakovali v každé větě stejná slova. Jinak to ale byl fajn příběh, za který jsem nakonec ráda, že jsem si přečetla. Někdy si určitě přečtu i další knihy od Colleen Hoover.

24.01.2022 4 z 5