Možná tentokrát

Jeden rok. Devět událostí. Devět šancí.. se zamilovat? Svatby. Pohřby. Grilovačky. Novoroční párty. Je jedno, jakou událost vyjmenujete, Sophie Evansová tam bude. No, musí tam být. Sophie pracuje pro místní floristku, takže ji můžete najít na každé větší události v jejím malém městečku, jak aranžuje květiny a hasí rodinná dramata. Přidejte Andrewa Harta. Syn nového nóbl kuchaře, je najednou nucen účastnit se stejných událostí jako Sophie. Myslí si, že má na vše nárok, je arogantní a konzervativní. Sophie chce jen dělat svou práci a dokončit své skici, aby se mohla přihlásit na školu designu. Ale pokaždé, když se otočí, tak je tam Andrew, který se jí staví do cesty a komplikuje jí život. Až do dne, kdy začne přemítat o tom, jestli je komplikované až tak špatné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466390/big_mozna-tentokrat-PiB-466390.jpg 3.7192
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Maybe this time, 2019

Kniha Možná tentokrát

kimChristopher

Kniha se mi líbila. Mám ráda všechny knížky od Kasie West, které jsem doposud četla. A tahle nebyla výjimkou. Byla to příjemná oddychovka, ke které jsem se vždy s radostí vracela. Doporučuji!!

aquaver

Už ani nevím kolikátá v pořadí je to má přečtená kniha od autorky... Ale v podstatě až na Okamžik pravdy a té, která ještě nevyšla, jsem přečetla všechny co jsou přeloženy. Možná tentokrát není sice její nejlepší kniha (stále za mě vede Náhradní kluk a P.S. Líbíš se mi), ale jsem s ní spokojená. Je pravda, že kdybych to četla ty 2-3 roky zpátky, líbilo by se mi to asi více. Přeci jen teď už jsem trošku starší a nejsem už tak úplně cílovka. Micahino "co kdyby" jsem chápala a něco na ten způsob vedu taky. Jako oddechovku určitě doporučuji a obzvlášť těm co zbožňují či zbožňovali knihy Kasie West.

Miška935

Dokonalá oddechovka, která je velmi příjemná. Kniha se četla rychle a i se mi příběh dost líbil. :)

zdenicka586

(+ SPOILER) Každý příběh od Kasie West je prostě oddechovka. Romantická linka dobrá a předvídatelná (od nepřátel k lásce můžu vždycky). Líbilo se mi prostředí a krátké popisky ke květinám. Bylo to milé, klidné čtení, které mi po předchozích knížkách bodlo. Knížka se četla sama, stačily mi tři dny. Možná tentokrát se mi asi líbilo nejvíc ze všech příběhů, co jsem od Kasie četla. Ale samozřejmě, najdou se i nějaká mínus - hlavní postava Sophie mě občas štvala, hlavně to, jak se pořád hádala s Micah a jak vyjížděla po Andrewovi. Andrew byl sice úžasný, ale taky na zabití. A nehorší ze všech byl Jett Hart, pasáže s ním jsem nesnášela. Vadilo mi jeho protivné chování a to jak byl na všechny hnusný. Chápu, že toho v životě dost zažil, ale nemusel být na všechny tak zlý.

naty_z_knihy

Knížky od Kasie West mám moc ráda, tahle byla oproti ostatním trošku slabší, ale i tak mě bavila. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se kniha odehrávala, romantická linka byla fajn, děj hezky plynul bez nějakých větších zaškobrtnutí. Příjemná pohodovka, u které člověk nemusí moc přemýšlet a krásně se pobaví. Určitě si přečtu ještě další knížky od autorky.

PeťkaW.

Jak okomentovat a ohodnotit něco, co se vám sice dobře čte, ale přitom víte, že po týdnu si z knížky budete pamatovat možná tak základní rysy a náznak děje? Nápad, podřídit knihu oslavám a událostem, na kterých hrají prim květiny, byl určitě docela zajímavý, ale zároveň tím příběh působil trochu neuspořádaně, zkratkovitě a čtenář měl možnost vidět postavy jenom v určitých "vyzdvihnutých" situacích. Ve většině z nich se navíc hlavní hrdinka chovala vyloženě na ránu, takže sympatie, na rozdíl od všudypřítomných kytek, ve mně moc neklíčily. West píše lehce, čtivě - to se jí musí nechat, a označila bych ji za takovou světovější a modernější verzi naší Lenky Lanczové, kterou budou mladší ročníky milovat. Já knížku přečetla... a tím to asi tak končí.

mina_harker

Zpočátku mě kniha nebavila - vadilo mi protivné chování hlavní hrdinky. Ale postupem času se začaly odhalovat motivy, proč se tak chová a taky se snažila změnit a nebýt pořád nevrlá (hlavně tedy na jednoho mládence). Nakonec se z toho vyklubal pěkný příběh o přátelství, vztazích rodičů s dětmi, lásce (ale o ní ta knížka většinu času opravdu není), o nutnosti najít vlastní cestu životem, dospět... Fajn knížka.

nela3812

V pořadí čtvrtá Westovka, která se mi dostala do rukou a musím říct, že je to poprvé, co mě autorčin příběh nevtáhl od samého začátku. Už samotný námět neslibujte mnoho prostoru pro zvraty. A ten jeden jediný byl velmi předvídatelný. Hádka, která byla do příběhu natalačena na sílu, jen proto aby se tam něco stalo.

Ani hlavní postavy v tomto případě nereprezentují žádnou zajímavou problematiku, jako tomu u jiných westovek bývá. Jediné co na nich vidíme je velké ego, vztahovačnost a neupřímná komunikace. Hlavní hrdinka se snaží jít za svým snem, ale úplně nesmyslně kolem sebe kope do všech a všeho okolo. Tenhle příběh z mého pohledu nemůže nabídnout čtenářům tolik, co jiné autorčiny knihy.

Co se mi na příběhu líbilo bylo prostředí a také představování různých květin. V tomto ohledu jsem se, poměrně netradičním způsobem, něco dozvěděla.

Jako vždy příběh plynul na příjemné vlně a přečetla jsem ho během jednoho dne. Autorčiny knihy jsou stále jednohubkou. Moc ráda se k nim vracím, ale v tomto příběhu nevidím žádnou přidanou hodnotu nebo originalitu.

Tohle je za mě první westovka, kterou nedoporučím. Jiné autorčiny příběhy mám mnohem raději. Hodnotím tedy 3/5.