Hříšné dopisy

kniha od:

Hříšné dopisy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445390/bmid_hrisne-dopisy-Oqz-445390.jpg 4.1 761

Nikdy na něj nezapomenu – na muže, jehož jsem nikdy nepotkala. S Griffinem Quinnem jsem si v dětství psala. Během let jsme se přes stovky dopisů spřátelili, svěřovali si nejhlubší, nejtemnější tajemství a vytvořilo se mezi námi pouto, o němž jsem věřila, že se nikdy nezlomí. Přesně to se ale jednoho dne stalo. Pak zničehonic dorazil dopis. Dopis plný osm let potlačovaného vzteku. Neměla jsem na vybranou a musela mu konečně vysvětlit, proč jsem kdysi přestala odpovídat. Griffin mi odpustil a přátelství jsme obnovili. Teď jsme však dospělí a naše vzájemné pouto v nás zažehlo jiskru. Dopisy, které byly ze začátku plné flirtu, se postupně změnily na dopisy plné hříchu. A tak další logický krok je sejít se osobně. Griffin to však odmítl a prohlásil, že je to tak nejlepší. To mi však nestačilo, a tak jsem se ho vydala hledat. A tím, co jsem zjistila, se všechno změnilo…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Dirty Letters , 2019


více info...

Komentáře (154)

Komentáře 154 Recenze 6

Lucie.285
Lucie.285
03.12.2023 5 z 5

Duo autorek mě opět nezklamalo. Jedná se o krásnou romantickou knihu. Máme zde Luku a Griffina, kteří si od dětství dopisují, jenže během dospívání si Luka projde těžkým traumatem a přestane Griffinovi odepisovat. O 8 let později jsou znovu v kontaktu. Z Griffina se stala hudební hvězda a z Luky spisovatelka, která se straní lidí. Příběh měl všechno, co mám ráda a jedná se o příjemnou oddechovku, epilog krásný.

Senza Jenka
Senza Jenka
15.09.2023 3 z 5

Zamilovat se na základě dopisů je pitomost - také ten přechod jejich obsahu na explicitně sexuální mi přišel dost rychlý. V reálu by jim navíc hrozilo, že jeden druhému nebudou vonět, nebo se spolu nebudou cítit dobře - na tuhle částečně chemickou hádanku vám inkoust na papíře nikdy odpověď nedá.
Ale tady to fungovat musí, protože TOHLE JE čistokrevná ČERVENÁ. Slaďááárna. Celkem průhledný průběh. A konec je úplný doják.


P3_tis
P3_tis
29.08.2023 4 z 5

Krásná kniha s dojemným koncem.

Maky1505
Maky1505
27.04.2023 5 z 5

Nádherná knížka pro ty, kteří bojují s úzkostí, doporučuji přečíst.

alisie
alisie
27.04.2023 4 z 5

Kniha mě hodně chytla a konec rozbrečel. Asi hormonové vypětí, moje. Jednoduchá romantika.

PepkazDepka
PepkazDepka
17.04.2023 5 z 5

Pekná kniha, aj keď trošku mimo reality, taký dokonalý Griffin pravdepodobne nikde na svete neexistuje a tiež sa mi nezdá doktor, ktorý robí veľmi nad rámec svojich povinností. Každopádne mi to nevadilo a čítala sa kniha rovnako dobre ako všetky ostatné, ktoré skm od autorského dua čitala. :)

Anor505
Anor505
10.04.2023 3 z 5

Chtěla jsem si přečíst nějakou romantickou oddechovku a tady mě nalákala anotace. Příběhy o přátelství, které se změní na něco víc mám ráda a nápad s dopisy se mi líbil.
Začátek byl hodně slibný, jenže pak to začalo váznout, nevím čím to bylo, ale kniha mě nebavila. Možná mi nesedl překlad, některá slova byla volena hodně zvláštně a celou situaci to pak shodilo, že nevyzněla tak jak asi měla. Nejspíš i proto mi hlavní hrdinové často lezli na nervy. Z celé knihy mě nakonec bavil nejvíc doktor a Hortenzie.

Kytiii
Kytiii
28.03.2023 4 z 5

Skvělé oddechové čtení. Začala jsem číst včera večer a už se kromě krátkého spánku neodtrhla. Vůbec nevadí, že tenhle pan Božský v realitě neexistuje, do pohádek prostě princové patří :-)

Gracinka
Gracinka
13.03.2023 4 z 5

První polovina knížky se mi moc líbila, ta druhá, kde se pořád dohadovali, zda spolu zvládnou být nebo ne, ta už tak zábavná nebyla.
Každopádně Griffin je velký sympaťák.

Radka1727
Radka1727
11.03.2023 4 z 5

Autorky opět nezklamaly, mělo to všechno co tenhle žánr má mít... a možní i víc psychologického podtextu a sociálních témat. Griff byl naprosto dokonalý, doktor ornitolog to zajímavě zlehčoval a Luca překonala sama sebe.....

JitkaKola
JitkaKola
22.02.2023 4 z 5

Kniha me naprosto pohltila a i po docteni nepustila. Mam chut se do ni pustit znovu. Uzasny pocin a vrele doporucuju.

LucieVero
LucieVero
18.02.2023 5 z 5

Moje první kniha od těchto autorek a musím říct že to byla pecka. Moc se mi líbilo jak se Griffin snažil aby Luca překonala svoji nemoc.A hlavně doktor byl super.

katerina4564
katerina4564
17.02.2023 3 z 5

Kniha mě zaujala jakmile jsem zjistila, že hlavní hrdinka Luca trpí agorafobií. Je to pěkný zmetek, který dokáže ztížit lidem život a jelikož jsem si sama tímto prošla, tak to pro mne byla jasná volba číst dál a dál… Postava doktora-ornitologa knihu opravdu krásně ,,rozstřelila“ a vynutila několikrát úsměv na rtech. Samotný počátek příběhu by nebyl problém, překousla jsem domácího mazlíčka-prase, dokonce vývoj situace postavený na dopisech s kamarádem z dětství se mi zdál jako fajnový nápad, stejně tak i situace kvůli které Luca trpí agorafobií, ale po odkrytí Griffinova života a propletení s Lucou prostě ne. Pokud tento příběh chtěla autorka stavět na dívce s agorafobií, měla ubrat na komplikovanosti hlavní postavy. Všechny ty věci nešli vzájemně dohromady a samozřejmě závěr příběhu šlo předpokládat. Nápad na příběh dobrý, ale propracovanost a komplikovanost špatná.

Fidibus
Fidibus
23.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Luca si kdysi dost osobně dopisovala se stejně starým klukem. Teď je z něj slavný muzikant s hitem "Luca" a z ní dívka, která se léčí po traumatickém zážitku, při němž jí zemřela milovaná kamarádka. A pak jí přijde dopis od něj. Za pomoci doktora, velice sympatické a vtipné postavy (je ornitolog a bere ji spíš jako dceru), se vydají za ním. Stále mezi nimi je něco víc, dokáží ale spolu vztah udržet?
Není to jen červená knihovna, je tam i hodně psychologie, zamyšlení... Obdivuji obě autorky za hledání a zpracování takových témat.
PS A domácím mazlíčkem je prase :-), i když ptáci vítězí - jak udržet doktora na místě? Sehnat ptáky...

JanickaP
JanickaP
15.11.2022 5 z 5

Griffin je takovy sladous- v dobrem slova smyslu. Je dokonaly,pozorný a ma krasny charakter. Strasne jsem mu fandila a jsem rada,ze po celou dobu knizky je porad stejne "uhledny". Luca mi teda malilicko vadila, porad jsem cekala,ze se kousne a proste vsechen strach hodi za hlavu, ale ono s tema fobiema to asi tak lehke neni, nicméně me to trošku otravovalo, ze je takova bojacna. Ale celkove se mi knizka moc libila a klidne bych ji prelouskala znovu.

laura
laura
18.10.2022 5 z 5

Všichni v sobě nosíme světlo i temnotu. Tu temnotu se snažíme před ostatními skrýt, protože se bojíme, že je tak od sebe odeženeme. Tvoje temnota mě ale neděsí, právě naopak, o to víc tě chci držet za ruku a být tvým světlem, dokud to své znovu nenajdeš...

Pomalu plynoucí příběh o přátelství, lásce, osamění, odvaze i touze.

V životě občas nastanou chvíle, kdy láska nestačí, a být silný znamená vidět to a učinit bolestné rozhodnutí...

Možná to bylo až moc sladké, ale spíš než to bych řekla, že to bylo hořkosladké. A takový život je. Hořký, bolavý, s jemným nádechem smutku a zároveň i se zábleskem naděje.

Co je snadné, nevydrží, a co vydrží, není snadné.

O vnitřní síle člověka, o neustálém boji se sebou samým, se svými strachy, o vyrovnávání se se ztrátami, o odvaze, lásce i prázdnotě duše, když ztrácíme ty, na nichž nám záleží...

Ale také o naději. O odhodlání postavit se smutku, bolesti i strachu. O světlu v nás.

A o dopisech. Protože těmi to začíná - i končí. Nakonec to bylo krásné. Jemné, bolavé, romantické, možná nepravděpodobné, ale i tak opravdové. Víc ptačích doktorů v našich životech.

Řekni kdy.
Kdy...

Úsměvné ;)

Obálka jako jedna z mála moc pěkná. Jen název bych zvolila jiný. Protože víc než hřích z tohohle příběhu čiší ta nedostižná láska, kterou hledáme, míjíme, nacházíme a nezřídka i ztrácíme.

A přitom je to to jediné, na čem v životě opravdu záleží...

MAU256
MAU256
28.09.2022 5 z 5

Krásný romantický příběh. Láska, která vykvetla z přátelství, jež vzniklo posílám psaných dopisů dvou školáků, kteří se nikdy nepotkali. Po dlouhé odmlce v dopisování, která vznikla z velké katastrofy na straně Lucy, se jednoho dne opět objevil dopis od Griffina, byl plný bolesti. A celý příběh se začne odvíjet. Bylo to krásné, romantické, smutné, ale nakonec se šťastným koncem, jak to u romanťáren bývá, díky za ně. Mohu je doporučit.

princesse
princesse
07.09.2022 4 z 5

Na mě trochu moc fóbií na jednou. Pointa moc hezká, čtivé až na půdu, ale upřímně si v realitě nějak nedokážu představit hvězdu Griffinova formátu, která se do toho takhle položí. Ale co já vím o vnitřních pocitech celebrit. :-) A doktor co půjde až tak moc nad rámec svých povinností? Ale co já vím o vnitřních pocitech psychiatrů nebo psychologů. :-) Každopádně příjemné a odpočinkové čtení.

Marci_Vaj
Marci_Vaj
21.08.2022 5 z 5

To byla taková krása, dlouho jsem nečetla takovej doják. Romantické, hodně sladké, ale proč ne :) i slzy byly :) v životě to takto dokonalé nebývá, ale znám pár lidí, kteří prožívají úzkost, není to žádná legrace se s těmi pocity poprat a přece takovou lásku jak zde byla popsána umějí dávat i přijímat…i když je to někdy opravdu boj.

Kniha bude patřit mezi mé oblíbené, určitě se k ní v budoucnu vrátím.

Toledo
Toledo
02.07.2022 3 z 5

Příjemné čtení a po dlouhé době i pěkná a vkusna obálka k tomuto žánru.
Nenadchne ani neurazi takže za mě 3*

zp87
zp87
23.06.2022 4 z 5

Krásné, něžné, hodně romantické, hodně dojemné a rozhodně ne nějak moc erotické.
Na dnešní dobu (a my, co už máme v tomto druhu literatury něco načteno, si to můžeme mezi sebou říct) to bylo velmi umírněné.
Babičky (ne ty moderní, myslím ty klasické) by se možná křizovaly, ale 16ti leté neteři bych tuto knihu klidně dala k narozkám (14 leté raději ale ne).
Griffin byl dokonalý chlap (opět, v těchto románech jsou prostě chlapi dokonalí, víme, že...) ale Luca mě pak už docela štvala. Já vím, já vím... Měla své problémy, ale proboha, takto ho trápit? Je zbytečné zacházet do podrobností, zkrátka - mrzelo mě, že od ní nevidím víc snahy, zato on se snažil za oba.
No a na můj vkus zde bylo ke konci až moc dojemných momentů, posmrkala jsem myslím 3 kapesníky (což je na mě u romantické knížky fakt dost), a říkám si, jestli to nebylo zbytečné, takto drásat rozháraná srdce čtenářek.

aquaver
aquaver
19.05.2022 5 z 5

Jakmile někde vidím slova dopisy, dopisování, vzkazy... Tak si to prostě dřív či později musím přečíst. A tahle knížka není výjimka :) Zatímco od Penelope Ward je to už má druhá kniha (první byla Až léto skončí), tak od Vi Keeland jsem nic nečetla a tohle byla první (tedy aspoň to tak tuším)... Už asi chápu proč jsou tyhle dvě autorky tak oblíbený... No stručně řečeno... Líbilo se mi to. Jsem spokojená jak s dějem, postavami,... No prostě se vším. Teď si opravdu nemůžu vzpomenout na něco co by mi vadilo. Takže rozhodně doporučuji. A určitě se někdy zase pustím do dalších knih od autorek.

marta14
marta14
16.04.2022 4 z 5

Dávám 4,5 hvězdičky... Čekala jsem trochu jiný příběh, ale i tak se mi to moc líbilo.

Pasadenka
Pasadenka
08.04.2022 5 z 5

Ano, ano a ještě jednou ano! Toto byla naprostá bomba. Totální romantika! Vedlejší postavy taky skvělé a příběh absolutně nezapomenutelný, který mě hodně tahal za srdíčko! Dopisy, kterými si k sobě milenci našli cestu, a láskou k sobě se jim povedlo i po letech vypořádat se se svými šrámy. Moc mi to sedlo. :)

cukrovka
cukrovka
17.02.2022 5 z 5

Hříšností tam moc nebylo. Je to ale příjemná a čtivá romantika.

Ála1968
Ála1968
14.02.2022 4 z 5

Krásný příběh plný romantiky,lásky,vkusné erotiky a dojetí.Ke konci jsem už jen brečela.Byla to nádhera.

Artep071
Artep071
02.02.2022 4 z 5

Hříšné dopisy???? .... no čekala jsem víc hříšnosti :) ...
Zvláštní a docela náročné téma , bohužel i přes všechnu snahu autorek , jsem to Luce moc nebaštila , něco mi tam chybělo ...
škoda mohlo to být mnohem víc zajímavější ...
Postava Griffina byla , ale úžasná .. ten kluk v pětadvaceti věděl přesně co říct a mělo to jiskru a bavil mě ...juuuuu takovej mazel ...
poslechli jste si jeho topovou písničku??..... Luka.... Tak zde je odkaz ... :)

https://griffinandluca.bandcamp.com/track/oh-luca

Každopádně to bylo fajn nenáročné počteníčko ...

Vendulik
Vendulik
12.01.2022 1 z 5

Pro mě je kniha velkým zklamáním. Luca byl nudná postava a moc komlikovaná. Griffin jako hlavní hrdina je vyobrazený v příběhu velice dobře.
Od těchto dvou autorek už jsem četla lepší knihy. Námět příběhu je super ale kdyby se více zapracovalo na jeho zpracování, byla by kniha o mnoho lepší. Taky to asi bude věc překladu.
Vadilo mi taky velké množství chyb ve skladbě vět. Potom samotný příběh působí trhaně.

bezzink
bezzink
12.01.2022 2 z 5

Bohuzel zarazuju mezi “nedoctene”. Ze zacatku mi to prislo fajn. Zajimalo me, zda to tem dvoum absolutnim protikladum vyjde. No ted uz me to nezajima, Luca me totiz unudila k smrti tou svoji komplikovanosti, tim, ze nic nejde, nic nezvladne apod. Nezpochybnuju jeji diagnozu a sama mam obcas uzkosti, ale tohle bylo proste moc. Dostala jsem se k okamziku, kdy svolila, ze odjede s Griffinem do Chicaga a pak nekam dal. Nejak se mi ale nechtelo dal cist vsechny jeji paniky pri vsech prilezitostech, ktere by nastaly.

raty
raty
30.12.2021 4 z 5

Na začátku musím přiznat, že nejsem cílová skupina pro tento žánr. Romantická, lechtivá pohádka pro dospělé. Tak málo pravděpodobný příběh jsem už dlouho nečetla. Nicméně musím autorkám přiznat velmi čtivý styl. Kniha mi posloužila jako oddechovka a vracet se k ní už nebudu.