Hříšné dopisy

Hříšné dopisy https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445390/bmid_hrisne-dopisy-Oqz-445390.jpg 4 790 160

Nikdy na něj nezapomenu – na muže, jehož jsem nikdy nepotkala. S Griffinem Quinnem jsem si v dětství psala. Během let jsme se přes stovky dopisů spřátelili, svěřovali si nejhlubší, nejtemnější tajemství a vytvořilo se mezi námi pouto, o němž jsem věřila, že se nikdy nezlomí. Přesně to se ale jednoho dne stalo. Pak zničehonic dorazil dopis. Dopis plný osm let potlačovaného vzteku. Neměla jsem na vybranou a musela mu konečně vysvětlit, proč jsem kdysi přestala odpovídat. Griffin mi odpustil a přátelství jsme obnovili. Teď jsme však dospělí a naše vzájemné pouto v nás zažehlo jiskru. Dopisy, které byly ze začátku plné flirtu, se postupně změnily na dopisy plné hříchu. A tak další logický krok je sejít se osobně. Griffin to však odmítl a prohlásil, že je to tak nejlepší. To mi však nestačilo, a tak jsem se ho vydala hledat. A tím, co jsem zjistila, se všechno změnilo…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Dirty Letters , 2019

barynka15
30.04.2021 3 z 5

První kniha od této dvojice, kterou jsem četla...A ano je těžké se nezamilovat do dokonalého Griffina...Luka je celkem sympatická a reálná postava. Příjemné čtení do této doby. Až mi bylo líto, že kniha skončila. Určitě zkusím i další tituly od autorek.

tatjana1737
23.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Předně: Opravdu Vám vadí dívčí jméno Luka a překvapuje Vás prase jako domácí mazlíček?? Luka se mi líbila (v USA je to se jmény podstatně volnější a běžně má holka "klučičí" jméno typu Duncan apod.) + v našem stotisícovém krajském městě lze v centru často potkat paní s prasetem na vodítku, popř. totéž prase uvázané u značky vedle supermarketu, kam šla majitelka nakoupit. Takže bych ráda tvrdila, že tak, jako mě nedrásá jméno Luka pro děvče, nepřekvapuje mě ani prase a jako mazlíčka ho vnímám stejně jako pejska. Ale... to bych lhala :-D. Vždycky, když jsem prase potkala, v naprostém úžasu a vytržení jsem čučela jako všichni ostatní kolemjdoucí :-)).

Knihu jsem začala číst kvůli čtenářské výzvě 2021 (bod 8), a proto jsem tak trochu čekala, že to bude... já nevím, víc o těch dopisech? To byl moc hezký nápad a mrzí mě, že zůstal více méně nevyužit nebo minimálně nedotažen (i když epilog překvapil a potěšil) a poměrně rychle opuštěn. (A to před zodpovězením otázky, zda mužský pisatel má kavalíra v kápi či bez.) U Griffina mi vadilo, že ač si začali psát po mnoha letech, a přestože byl zprvu plný hněvu, poměrně brzy přesedlal na nemravnou komunikaci. Chápu, že to tam autorky šouply kvůli tomu, aby se vztah z kamarádského dopisovacího začal posouvat na ten zamilovaný a erotický, ale z pohledu reálného světa mi to moc nesedělo, na to ten přechod byl hodně rychlý. Ale budiž, Griffin je holt "typický chlap", který "myslí jen na to jedno". Mnohem víc mi nesedělo, i když si samozřejmě uvědomuji, že je to pohádka pro dospělé, že ač ti dva po dopisech navázali silné pouto a vztah, poměrně krátce poté, co se reálně viděli došlo k nějakému intimnějšímu sblížení. Ono je něco jiného si psát a mít s tím druhým duchovní pouto, a něco zcela jiného je se ho fyzicky dotýkat, cítit jeho vůni a vnímat jeho dotyky, zvyknout si na něco nového a nezvyklého (obzvlášť jestli Luka měla minimum sexuálních zkušeností a ještě ji moc nebraly)... (Anebo ten první orgasmus Luky. Já bych se po něčem takovém na fotku svého kamarádka už nikdy nepodívala, protože bych se šíleně styděla, natož abych ji sledovala při TOM.) Ale jo, je to pohádka, takže nad tím nesmím tolik přemýšlet :-). A protože je to pohádka, byl i sakra pohádkovým princem Griffin: takhle empatického, citlivého a nezdolného chlapa jsem ve skutečném životě nepotkala, natož abych o něm aspoň slyšela! (Nemluvě o tom, že je chytrý, pohledný, sexy a ještě slavný.)

Dokážu si představit, že by na pozadí příběhu bylo víc o panické poruše a agorafobii jako takové, zde to na mě působilo jen jako kulisy pro rozehrání konfliktu. Stejně si autorky mohly víc vyhrát s Lučinou profesí, ta byla více méně jen v pozadí (a asi jako zdůvodnění toho, proč jako jedna z mála neměla potřebu pást po Griffinových penězích), anebo s reálným životem po boku hvězdy (kupř. to, co se psalo v bulváru, v knize nakonec vůbec nepadlo). Ale znovu: je to primárně "červená knihovna", nikoli hluboká psychologická studie či rozbor. A i když bylo jasné, že ti dva spolu nakonec skončí, četlo se to pěkně. Jen mi coby náročnému čtenáři chyběla delší cesta k cíli, autorky to pojaly hodně letem světem. Škoda.

Lučin doktor byl vtipným osvěžením příběhu, určitě bych s ním někdy jela pozorovat ptáky :-). Díky knize jsem objevila panenky Blythe (jednu chci!) a vzpomněla si na to, že jsem kdysi doma taky měla Furbyho z Happy Mealu v McDonalds. Pouze tedy v České republice se prodávali nevibrující, jen to chvíli roztomile žvatlalo, než tomu došly baterky. Zpětně jsem tedy coby dospělá žena na prahu 40 zklamaná, protože jsem si mohla výrazně rozšířit obzory.

EDIT: Toho furbyho jsem shodou náhod našla v pytli s hračkami na půdě, takže kdyby ho někdo chtěl (třeba jako dekoraci ke knížce v knihovně), klidně mu ho věnuji. Jen to tedy asi není Mee-Mee :-).

Petra38
15.04.2021 5 z 5

Precteno behem necelych tri dnu, kdyby bylo mozno tak behem jedno dne. Pribeh me nadchnul, Griffin okouzlil a Luka ma muj obdiv. Pribeh byl nabyty vasni,laskou a vtipem. Proc slo sperma pres silnici....? Libovy, autorky tradicne nezklamaly. Nevim, jak to ze mi to trvalo tak dloho ,nez jsem s tehle dobrote dostala..

Nika151
07.04.2021 5 z 5

Přečteno během dvou, tří dnů, jak to bývá u mě zvykem při otevření knížky od těchto autorek. Kdo chce romantiku a čistou lásku, nemůže s nimi šlápnout vedle. Ano, nečekám extrémní zápletku s významných filosofickým přesahem, ani jí nechci..nechávám se unášet světem, kde vím, že to dopadne dobře a láska nakonec zvítězí. Griffin je sympaťák s velkou dávkou pochopení a Luka je trhlá, milá slečna žijící s prasetem.

Leniii
03.04.2021 4 z 5

Dobře čtivá oddechovka :))

Tejuna
23.03.2021 5 z 5

Další kniha od skvělé dvojice autorek.
Opět mi byli hlavní postavy velmi sympatické a musím říct, že Griffina jsem si zamilovala už při čtení starých dopisu. A i přesto, že je celý příběh sladký a v normálním životě si myslím, že nereálný, tak kniha byla úžasná. Byla pro mě skvělým útěkem z reality (obzvlášť v dnešní době). Hlavní hrdinka udělala v průběhu celé knihy úžasný pokrok a bylo zajímavé nahlédnout do života lidí s těmito problémy.

Dana7746
02.03.2021 3 z 5

Byla jsem trochu zklamaná, děj se odvíjel šablonovitě, postavy ploché, o ničem.

malazluta
02.03.2021 4 z 5

Příjemná a čtivá oddechovka, jejíž děj, jak už to u knih tohoto žánru bývá, je poněkud předvídatelný. Trochu zbytečné drama na konci, ale to je jen drobná výtka, já jsem se při čtení bavila.

Kiwicatko
21.02.2021 3 z 5

Musim priznat, ze jsem byla trochu zklamana. Nesplnilo to “to” neco, co jsem ocekavala. Hlavni hrdinku jsem nesnasela, ani vlastne nevim proc, protoze by ji nejspis mel clovek obdivovat za to, jak se s tim snazila poprat. Ale co mi neskutecne vadi....kdyz se snazi byt nekdo tak moc “nesobecky” az ve finale extreme ublizi tomu, koho chce chranit. Boze, kdyby s ni byt nechtel, tak s ni nebude, kdyby na nej jeji fobie byla moc, tak to snad rekne. Ale on dela co muze a ona z dobroty srdce ho nechce stahovat s sebou dolu ke dnu. Pffff.

Tak, tedka jsem ze sebe vyplivla veskerou nastvananost a muzu se vratit k hodnoceni, kdy knizka neurazi pokud clovek chce neco predvidatelneho a neskutecne jednoducheho, ale ani nenadchne, pokud chce trosku zajimavejsi linku pribehu.

knihomolkaJani
10.02.2021 5 z 5

Autorky opět nezklamaly. Příběh je zajímavý a má opravdu nápad. Moc hezky napsané, do hlavních hrdinů se dokážete skvěle vcítit.
Myslela jsem, že mě autorky domácím mazlíčkem už nepřekvapí, ale opět mě vyvedly z omylu.. :D

johana3160
10.02.2021 5 z 5

Tentokrat mela kniha vse, co od ni ockavam, vcetne “toho neceho”, co si u me zaslouzi tu 5.* Jen tezko jsem se odthavala, abych se vyspala. Ano je tam hodne klasickych stereotypu, ON s velkym p****, ona nebyla a byla “klasickou” hrdinkou a pribeh byl taky celkem “obyc”. Jenze to jak to autorky napsaly me tentokrat stalo par slz a nekolik hodin spanku. Tak diky:oD

Terez25
07.02.2021 5 z 5

Ach jo, proč jsou jen všechna díla z per těchto spisovatelek tak skvělá??!
Hříšné dopisy bylo úžasné čtení, obě hlavní postavy neskutečně sympatické a do toho ta jejich láska, která překonala všechno.
Právě jsem dočetla a no, jsem naměkko...
Jsem si jistá, že jsem tuto knihu nečetla naposledy, a že se k ní opět vrátím. Poslední dobou vůbec nemám chuť na nějaké drastické thrillery, i když je to můj oblíbený žánr, ale chci se pouze nechat unášet krásnými příběhy od Vi Keeland a Penelope Ward.

terryaknihy
04.02.2021 5 z 5

Zpočátku mi chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale obě postavy mi byly velmi sympatické. Luca mi svou agorafobií byla rázem hned bližší a spoustu věcí jsem s ní prožívala (věřím, že lidem, co to neznají, to může přijít třeba smyšlené, nebo absurdní, ale bohužel...). Griffin byl chlap, slavná hvězda, která by za soukromí dala všechny peníze. Nemohli být více rozdílní a nemohli se více milovat. Překoná však láska veškeré nástrahy, které se jim zapletou pod nohy? Dopisová forma se mi velmi líbila, bylo to hezké zpestření. Zároveň se mi líbily narážky na Přátelé, nebo Abbu :) Kdyby jste se mě zeptali na nejlepší postavu, zde by to byl doktor Lucy. Ten byl výborný, vtipný a se zálibou v ptácích.
Častokrát mě knížka pobavila a epilog mě neskutečně rozbrečel. Za ten epilog se kniha rázem vyšvihla na stupeň s 5 hvězdami, a to překvapení od autorek na závěr jsem si velmi užila ;).

veronika9761
02.02.2021 3 z 5

Boze, posledni tretinu sem si prala hlavni hrdinku uskrtit. Totalne to zkazilo dojem z cely knizky

JanuldaN
25.01.2021 3 z 5

Opět oddechová, milá, zamilovaná kniha na jedno odpoledne... Druhá polovina knihy trošičku rozvleklejší. POZN.: Autorky si evidentně libují v neobvyklých domácích mazlíčcích - v Drzém bastardovi koza, tady prase :-D

Pedruska01
22.01.2021 3 z 5

Jasně, jedná se o knihu, na kterou jsem se těšila, co si budem, jenže moje nadšení začalo v průběhu knihy klesat a teď jsem akorát tak "trochu" zklamaná. Anotace zněla dobře a spojení těchto dvou autorek je většinou sázka na "jistotu". Tentokrát tomu tak ale nebylo. Škoda. Musím přiznat, že kniha je čtivá, takže se rychle čte a stránky mizí - tohle umění je bezchybné.
Hlavní hrdinka Luka - vážně? To co je za jméno pro holku? Myslela jsem si, že to je chlap, kdyby se v té kapitole neřešila ženská. Za mě hodně divné jméno. Ze začátku mi ta holka nevadila, brala jsem jí a upřímně mi jí bylo i líto, co se jí stalo, co všechno má za sebou a jak moc je tím možná doživotně poznamená. Jenže postupem času mi na ni něco přestalo sedět. Nevím, neumím to úplně dobře identifikovat, čím a kdy se to stalo, ale něco tam bylo. Lítost zmizela, naopak mi začala kapku vadit, co všechno dělá za "trýle". Došla jsem až do fáze, že to špatný, to, co momentálně řešila, což hlavně byl vztah, si zaslouží. Chvíli tam prosakovalo i sobectví. Snad by si zasloužila nějakou lekci. Nevím, dlouho se mi nestalo, že by mi hlavní hrdinka tak nějak vadila. Jako nebylo to nic, co by mě nutilo tu knihu podpálit, ale nebylo to úplně top a příjemné. Holt jsou lepší hlavní hrdinky než Luka.
Hlavní hrdina Griffin nebyl zas tak špatný, anebo to nebylo tak špatný oproti Luce. Každopádně byly okamžiky, kdy mi trochu vadil, choval se nepochopitelně až nevhodně. Přestože tam bylo něco, co se mi nepozdávalo, pořád můžu říct, že jsem ho měla ráda. Byl to neskutečně obětavý chlap a měl svatou trpělivost vůči tý ženský, která si to/ho mimochodem nezasloužila.
Nápad nebyl špatný, respektive to mělo opravdu potenciál. Jenže mi přijde, že ten se neskutečně promarnil tím, co ve skutečnosti vyplulo na světlo. Děj stál tam, kde to nebylo potřeba, kde by se to dalo nazývat nepodstatným a nudou. A naopak letěl tam, kde se to stát nemělo, kde o něco šlo a kde mě to bavilo. A vůbec celkově to bylo unáhlené. Tahle se vážně chovají dva cizí lidé, kteří se znají jen skrze slova a vidí se naživo poprvé v životě? Nahned si skočit do kalhot? Vážně? Prostě špatně. Taky, místy se tam dělo něco, co mi přišlo hodně přitažené za vlasy. Mermomocí to muselo vyznít jako vzrušující erotická pasáž, ale za mě se to zabilo - bylo to nucené, falešné, k neuvěření. Některé dialogy umělé a opět totálně mimo. Nerozuměla jsem tomu, proč sakra?!
Zpětně mě to hrozně mrzí a jsem zklamaná až naštvaná, tohle jsem od této dvojice nečekala, respektive jsem to nikdy nezažila a nepředkládala jsem, že mi někdy předloží špatnou knihu. Ale jo, ten okamžik přišel a hele - taková kniha je tu. Jedna nic moc kniha s nic moc hrdiny. Tohle jsem teda vážně dlouho nezažila.
Dočetla jsem to, protože mě to zajímalo, i přes všechny kazy, vady a další nesmysly, a taky proto, že nemám ráda nedočtené knihy. Svým způsobem moje romantická duše byla uspokojena, nebylo to marné, přiznávám. Konec, respektive epilog byl tak nějak sladčí než by bylo potřeba.
No... nejsem z toho nadšená a už vůbec nejsem na knihy zlá a chvíli mi to dalo, ale musím hodnotit tahle "nízko". Akorát mě to mrzí. A volby doporučení se vzdávám úplně.

Nuttelka
22.01.2021 5 z 5

Ach... To bylo tak krásně pohádkově dojemné ❤️
Výborná oddechovka na odpoledne, která vezme za srdce.
Griffin je miláček hned od prvních řádků, bojovník, který se jen tak nevzdává, až jsem si říkala, že si ho Luca ani nezaslouží. I když si samozřejmě nedokážu představit žít s takovými strachy a jak moc je to omezující. A ty jejich dopisy, ty mě opravdu moc bavily :-)

Haňulec
19.01.2021 5 z 5

Úžasná knížka, plná citu a lásky. Můžu jen a jen doporučit.

FejKýý
17.01.2021 4 z 5

Do příběhu jsem ze začátku měla problém se začíst. Pak to bylo čím dál tím lepší a pak to šlo samo. Krásný příběh, řekněme že byl lehce naivní ale to tyhle knihy takové bývají. Ze začátku jsem se bála že tam půjde jen o sex pořád, dokola a dokola. Opak byl pravdou a já jsem ráda že druhá část knihy byla o jejich životech, jak to spolu měli apod. Překvapení na konci opravdu překvapí. Dávám 3,5*.

martinka3875
17.01.2021 5 z 5

Krásná knížka jako vše a k tomu na konci knížky krásný bonus❤️????