Iko

Křehké spojenectví Země a Měsíčního království je v ohrožení. Smečky zmutovaných vlčích vojáků, které stvořila královna Levana, se ani po její smrti nevzdaly a stále útočí na vše živé. Prostořeká androidka Iko se proto rozhodne vzít vše do vlastních rukou a dopadnout jejich vůdce. S nelehkým úkolem jí pomáhá pohledný palácový strážce, který brzy přiměje Iko přehodnotit vše, co dosud věděla o věrnosti, lásce a své vlastní lidskosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391095/big_iko-PK6-391095.jpg 4.3211

Iko 1.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Wires and Nerve, 2017

Kniha Iko

Nelly178
30.12.2021

Iko byla první komiks, který jsem kdy četla. Kdyby nenavazoval na Měsíční kroniky asi bych si ho nepřečetla. Vždycky mi připadaly lepší klasické knihy.
Ale příběh plynul rychle a dozvěděla jsem se něco o mích oblíbených hrdinech, což oceňuji. Za mě 4 hvězdičky.

Andynka
03.10.2021

Na komiks úplně nejsem. Ale jelikož to navazuje na Měsíční kroniky, tak jsem na Iko byla zvědavá.
A moc se mi to nakonec líbilo, i když při čtení měsíčních kronik, jsem si udělala jinou představu o postavách... a tady mi to tím pádem moc nesedělo vzhledově... Nakonec jsem si zvykla a komiks si užila.
A jsem ráda, že Iko dostala víc prostoru !

aquaver
09.08.2021

Na to že komiksy normálně nečtu a tohle byl v podstatě můj první komiks (když nebudu brát v potaz komiksy z dětství), tak se mi to moc líbilo. Iko mám moc ráda, takže jsem toto nemohla vynechat a bylo hezké zase potkat další staré známé postavy :) Určitě se někdy pustím i do dalšího dílu.

DreamerX9
10.05.2021

Takový doplňek k měsíčním kronikám i když pro mladší čtenáře. Jsem ráda že původní série není komix. Hezké ilustrace a sem tam nejaka vtipna hláška

Karoli282
05.05.2021

Tento komiks se mi docela líbil. Jsem ráda, že jsem si mohla znovu počíst o mých oblíbených hrdinech, četlo se to velmi dobře. Jen to zpracování mi moc nesedlo a celkově mám raději klasické knihy. Ale i tak všem doporučuji.

ElikaS
17.03.2021

Je zajímavé, že ač komiksové příběhy miluji, tak samotné čtení komiksů mě nijak nechytlo. Přestože to zkouším znovu a znovu s různými knížkami. Celou sérii Měsíčních kronik jsem si ale zamilovala a patří mezi mé nejoblíbenější knižní série. Takže jsem musela sáhnout i po Iko. A musím říct, že je to zatím nejlepší komiks, jaký jsem četla.

Ač se jedná o komiks, tak má knížka příběh, neříkám, že nějak závratně složitý, ale je tam. :-) A pěkně se rozvíjí, je docela akční, dynamický. Navíc jsme se opět setkali se všemi postavami z Měísíčních kronik a dozvěděli jsme se, jak se jejich život dál ubírá. Tohle jsem si na celé knížce užila nejvíc!

Iko byla stále stejně vtipná a svá a bavila mě jako v ostatních knížkách. Docela jsem uvítala i to, že se nám naše devítka rozrosla a že jsme se něco dozvěděli i o Liamovi.

Jen bych teda měla trochu výtku k ilustracím. Ne proto, že by se mi nelíbily, ale úplně mi neseděli k hlavním postavám. To už je ale asi problém toho, že po těch 5 knížkách už si každou postavu nějak představíte a upravíte k obrazu svému a najednou je vlastně úplně jiná než jste si ji představovali. Obzvlášť na mého oblíbeného Vlka jsem si musela zvyknout.

Julinka679
27.01.2021

Jelikož komiksy normálně nečtu (naše cesty se ještě nestřetly) tak tento mi vůbec nevadil.
Iko je stále stejná - vtipná, milá, se skvělým smyslem pro módu a hlavně nepostradatelným členem naší hrdinské skupiny. A ač se komiksová série jmenuje Iko, tak není jen o ní, všechny postavy, které jsme si z Měsíčních kronik zamilovaly se zde samozřejmě objevují a jsou všichni stále stejní.
Opět skvělý příběh, který je sice lehce ochuzený ale ničemu to nevadí. Ti, kteří neustále přemýšleli jak naše oblíbené postavy vypadají, tak zde naleznou jistou představu.
Celý díl jsem si naprosto užila, i s krásnou obálkou! Za mě opět (klasických) 5* a doporučuji! :-)

Monisek.B
14.01.2021

Chvili jsem si zvykala na ilustrace, ale pribeh je stale super a vzbuzuje ve mne skvele vzpominky na cteni predchozich knih. Ja jsem spokojena :-) A ted hura na druhy dil!

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova