aquaver aquaver komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Druhý příběh v pořadí, co jsem četla od autorky. Z příběhu až mrazí. Ani nevím jakými všemi slovy mám knihu popsat. Z knihy jsem pak chytla menší čtecí depreso-krizi (což u mě většinou znamená, až na výjimky, že jsem si přečetla něco co mě zasáhlo a většinou se jedná o skvělou knihu). A i když jsem z autorčiných knih četla zatím jen dvě (rozhodně to chci v nejbližší době napravit), tak autorka už i tak patří mezi mé oblíbené autory. Její příběhy jsou psané, jak kdyby tam člověk sám byl (už z toho jen mrazí) a navíc se dozví něco co třeba ani neznal. A řekla bych že je to i lepší forma, než hodiny dějepisu ve škole. Určitě doporučuji.

22.05.2023 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tak jsem se konečně k tomu Zaklínači dostala. Chudák celá série byla dlouhou dobu na sekačce. A tím dlouhou dobu myslím pár let. Po zkouknutí seriálu mě nějak přešla chuť si to přečíst, byla jsem ale okolím ujištěna, že to se seriálem (hlavně s 2. sérií..) nemá až tolik společného, a že to rozhodně stojí za přečtení.. to mě trošku uklidnilo a zvedlo očekávání... A hlavně taky donutilo abych tomu konečně dala šanci. A teď už mohu říct, že jsem se tomu vyhýbala zbytečně, protože si mě ten příběh rozhodně získal. Sice jsem byla ze začátku trochu zmatená a hlavně mi chvilku trvalo než jsem si zvykla na styl psaní, ale jinak se mi to moc líbilo a bavilo mě to.

30.03.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kroniky prachu jsem měla v plánu číst už nějakou chvíli, ale jsem ráda, že jsem si ji nechala takhle na podzimní období, protože mi hned zvedla náladu. Byl to milý příběh, který rozzářil pochmurné dny. Sice mi nějaký čas dalo zabrat, oblíbit si Animant i pana Reeda. Dokonce jsem ze začátku nechtěla věřit, že by si pana Reeda vůbec šlo oblíbit. Ale nakonec si mě oba získali. Musím uznat, že bych taky nechtěla navštěvovat ten archív, i když jsem jen o tom četla, tak mi to nahánělo husí kůži. Naopak do té knihovny bych se nejradši nastěhovala :D Navíc bylo příjemný pro jednou číst příběh, který se točí kolem knih. Konec byl možná trochu až moc uspěchaný, mohl být přeci jenom o malinko delší. Přesto si tuto knížku přidávám mezi své oblíbené knihy ❤ A rozhodně mám v plánu si ji někdy v budoucnu přečíst znovu.

21.11.2020 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Další skvělá kniha od autorky. Její série Off-Campus se mi moc líbila. Tak trochu jsem si i myslela, že tohle už nebude úplně ono, že to určitě bude slabší jak předešlá série... Ale ono ne.. Stránky rychle utíkali. Fitzyho jsem si oblíbila a Deanovu sestru stejně tak. Jinak to vlastně ani nešlo :) Těším se na další díl. Obzvlášť když má být o Brenně. Určitě doporučuji.

17.08.2022 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Od Elle Kennedy jsem už něco málo četla. A pokaždé jsem mile překvapená, že se mi to stále líbí a její příběhy mě neomrzí. Ani nemohu říct, která kniha se mi od ní líbí nejvíc, protože si vybrat... To fakt nejde. Každopádně Risk jsem si dost oblíbila. Na příběh Brenny a Jakeyho jsem se těšila už od Lovu. A rozhodně se mé očekávání splnilo. Taky se mi líbilo, jak se tentokrát nahlédlo do jiného prostředí. Snad v brzké době se dostanu k dalšímu dílu.

05.10.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Od autorky jsem četla jako první Chatu ve Švýcarsku, která se mi líbila podobně jako tato. Nemůžu přesně říct, která je lepší, protože to nejde, obě jsou skvělé. Doufám, že její další knihy na tom budou stejně. Už jen ty obálky si mě získaly (ano, vím že to zní dost povrchně :D), ale ten příběh (až už v Kavárně nebo Chatě) byl taky úžasný... Hned to probouzí chuť k cestování. Doporučuji si přečíst, ideálně když je potřeba si trochu odpočinout či se odreagovat, a nebo prostě jen tak :)

10.04.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další krásný a miloučký příběh od autorky. Tuhle sérii prostě zbožňuju. Už se moc těším až se pustím do další knížky... jen si je musím šetřit, abych je neměla hned všechny přečtený :) Což je dost obtížní úkol. Určo doporučuji :)

29.03.2023 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Četla jsem ji už dvakrát a určitě se k ni znovu někdy vrátím. Jsem opravdu vděčná, že jsem si ji mohla vybrat jako maturitní četbu. Určitě doporučuji.

15.04.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Knížky od této autorky mám moc ráda. Jako vtipné oddechovky s vážnějším tématem. Protože o zábavu tu fakt není nouze. Až na pár situací jsem se hodněkrát nasmála. Po předchozím díle s Brennou a Jakem, u kterého jsem si říkala, že se mi líbil z této série nejvíc, tak po tomto díle se nemohu rozhodnout, který díl je lepší. Huntera a Demi jsem si moc oblíbila. Snad si v nejbližší době přečtu i poslední díl.

28.01.2023 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Od autorky je to v pořadí třetí kniha co jsem od ní četla (nečetla jsem Kultiho). V některých věcech se s hlavní postavou bych řekla ztotožňuji. Taky bych se chtěla věnovat práci, která by mě bavila a kterou jsem i vystudovala. A fakt je to jen náhoda, že je to úplně to stejný co dělá Vanessa. Jen narozdíl od ní mě se to ještě jaksi nepodařilo.
Někomu třeba tato kniha nesedne kvůli pomalejšímu rozjezdu, ale když dáte příběhu trochu víc trpělivosti, tak si vás možná nakonec tato kniha získá. Nemohu se ale pořád rozhodnout, která kniha od autorky je pro mě asi nejlepší, jinak řečeno, která se mi líbila nejvíc... Těžko říct :)
Jen obálka je podle mě trošku slabší. Ty předchozí byly povedenější.

27.10.2022 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Další skvělá kniha od autorky, u které jsem se moc bavila a měla ji přečtenou během pár hodin. Doporučuji jako příjemnou oddechovku.

03.06.2021 4 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Tak toto bylo skvělý. Sice je to předvídatelný jak něco, ale to vůbec nevadí. Tuto knížku jsem si zkrátka užila. Zlepšila mi hned náladu a naladila mě i na Vánoce. A přesně to jsem taky potřebovala. Vlastně bych i řekla, že k tomu ta předvídatelnost dost sedí. Bavilo mě se dostávat k tomu předvídatelnému konci, sledovat prostě tu cestu k tomu momentu. Jako vánoční knížka splnila mé očekávání. Rozhodně doporučuji těm, kterým nevadí předvídatelný příběhy, zbožňují sníh, světýlka, horké kakao, Vánoce a milou romantickou linku a s někdy dost zábavnými či naopak hodně zvláštními schůzkami.

05.01.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Zajímavá kniha. Popravdě jsem se zpočátku obávala, jak se mi kniha bude líbit. Přece jenom ji chválí, jak je úžasná, dost lidí. Takže jsem od ní čekala docela hodně. A musím říct, že mě to vůbec nezklamalo. Už dříve jsem si ji chtěla přečíst, ale teprve teď jsem se k ní dostala. Určitě doporučuji.

28.03.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Další perfektní oddechová kniha. Je to třetí kniha od autorky a každým dalším dílem snad tuhle sérii zbožňuji víc a víc.
Jen malinko ten konec mohl být delší, přišel mi až moc krátký.
Už se nemohu dočkat až se pustím do dalšího dílu. I když si chci tak trochu tuhle sérii i šetřit.

03.07.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Na knížky od Julie Caplin jsem se dost těšila, a tak trochu si je i šetřila. Původně jsem myslela, že půjdu postupně jak její knihy vycházeli, ale nakonec jsem se rozhodla začít Chatou. A zatím to beru jako dobré rozhodnutí. Splnila všechna má očekávání. Jedná se o milou oddechovku, která ještě ke všemu ve vás vzbudí chuť na sladké, díky všem těm popisům dortů. O samotný čokoládě ani nemluvě :D Jen škoda, že ten konec byl tak zrychlený. Určitě se ale těším na další knížky od autorky.

04.01.2022 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Milé oddechové čtení. Ideální knížka, když je toho na vás moc a potřebujete si odpočinout a rozveselit. Postavy byly moc fajn. Můžu jen doporučit :)

15.10.2021 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Možná jen o trošku slabší než předešlé díly, ale jinak taky moc pěkné. Tuckera jsem si oblíbila hned a je dost velká škoda, že neměl tolik prostoru v předešlých dílech jako ostatní. Sabrina byla nakonec lepší než jsem čekala a rozhodně to neměla lehké. Určitě mám v plánu si přečíst i další knihy od autorky. Doporučuji celou sérii.

27.01.2021 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Stejně skvělý jako předchozí díl. Sice ani Dean s Allie na Garretta s Hannou nemají, ale i tak jsem si je oblíbila. Až na pár smutných částí, hlavně jedné konkrétní, jsem se u příběhu dost nasmála. Můžu jen doporučit. Mám v plánu si přečíst i poslední díl této série.

20.11.2020 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Na první díl to nemá, ale i tak jsem se bavila a jsem s příběhem spokojená. To jak se Logan snažil napravit co pokazil... dost jsem se u toho nasmála. A jsem ráda, jak to dopadlo s Loganovým problémem. Přesto Garrett s Hannou stále vedou :D

20.11.2020 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Julie Caplin patří mezi mé nejoblíbenější autorky, a tak jsem si samozřejmě Útěk na venkov nemohla nechat ujít.
Abych byla upřímná prvních pár stránek jsem byla celkem překvapená a nesvá, že mi ten začátek úplně nesedl... ta hlavní postava mi ze začátku přišla celkem nesympatická... naštěstí po pár stránkách se to změnilo a zbytek knihy se mi líbil stejně jako obvykle u každé autorčiny knihy, kterou jsem zatím přečetla.
Jinak obálka se opět moc povedla.

08.11.2023 5 z 5