Dvanáct vánočních schůzek

Kate Turnerová nikdy nepatřila k ženám, které jsou posedlé hledáním vhodného přítele. Vlastně si už dávno zvykla na poklidné večery o samotě v pyžamu před televizí. Ale na druhou stranu, nebylo by špatné mít zas někoho po boku, zvlášť v čase blížících se Vánoc… Jenže její poslední dlouhodobý vztah dávno vyšuměl do ztracena a v ospalém Blexfordu aby vhodného svobodného mládence pohledal. Takže začala vážně uvažovat o tom, k čemu ji už dlouho nutila kamarádka Laura: přihlásit se na seznamku a využít speciální předvánoční akci, dvanáct schůzek naslepo s různými muži v různých prostředích od prvního do třiadvacátého prosince. Levné to, pravda, nebylo – rozhodně dražší než víkend ve wellnessu, který by si možná užila víc. Nebo snad ne? Nastala chvíle rozhodnutí. Kurzor se rozblikal nad tlačítkem Přihlásit se. Co můžu ztratit, kromě času, peněz a vlastní důstojnosti? Kate se zhluboka nadechla. Nechala kurzor ještě pár vteřin blikat a pak odhodlaně zmáčkla klávesu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445387/dvanact-vanocnich-schuzek-cge-445387.png 4120
Vydáno, Baronet

The Twelve Dates of Christmas

Kniha Dvanáct vánočních schůzek

JezinkaJ

Jako vánoční román bezva. Na Bridget to teda nemá, ale tu fakt nemůžu číst pořád dokola.
Taky jsem přemýšlela nad dvanácti partnery a uzavřela jsem si to asi tak, že číst o schůzce s nepohlednym, nepřitažlivým mužem, by se četlo hůř, tak proč. :) Rande s pohledným chlapikem je přece vždycky lepší.
Další plus byly všechny pečene dezerty. Ooo jak ráda jsem si o nich četla. Zábavnější, než kdyby hlavní hrdinka byla účetní. :)
Romantické klišé na mě bylo místy až moc, ale ne tak, abych knížku odložila. Vždycky se do toho nějak přimotaly koláčky, lanýžky a bylo to zas dobrý.
Převážně čtení pro holky, takže čtenářky, pokud se chcete vlídně pobavit a nečekáte hluboký román, počtěte si.
Jednou za čas, jako relax, proč ne... Nemůžu u všech knížek brečet, že jo.
Jo a moc se mi líbily britské reálie.

ikul

Já všechny knihy dočítám. Ale u této knihy jsem měla opravdu smíšené pocity. Zvláště vulgarity v první půlce knihy vypadlé z úst dvou protagonistek mě nějak rušily. A to nejsem žádná puritánka. Také 12 pohledných a inteligentních mužů na seznamce mi připadal dost nevěrohodný. Ale je to fantazie autorky. Pak se to ve mně zlomilo a usoudila jsem, že se pokusím tenhle anglický styl pochopit. Jako vánoční román to nebylo špatné.

adel0197

Konec knihy byl velice předvídatelný, avšak děj dokázal upoutat mou pozornost celou dobu. Líbil se mi barvitý popis prostředí a postav. Kladně hodnotím popis toho, co má na sobě i jaké má pocity. Snáz se čtenář vžije do situace, které bude hl. hrdinka čelit. Byla jsem tím vším vtažena do děje, až mi přišlo líto, že to skončilo. A teda ten konec ❤️

LilianaFalcon

Tohle byla strašná nuda. Jako já vím, že u romantických knížek je od začátku jasné, jak to dopadne... Ale takhle zahodit slibnou zápletku?!

MMacicekk

Achjo. A přitom ten námět vypadal tak slibně. Když si totiž přečtete anotaci, hned si představíte dvanáct vtipných vánočních schůzek naslepo s různými muži, ale anotace tak trochu bohužel klame. Nejen, že kniha je plná romantického klišé (se kterým jsem tak nějak počítala), ale již od prvních stránek vám dojde, jak příběh nakonec dopadne. Celý koncept knihy tak ztrácí smysl, vánoční schůzky podle toho také i vypadají. Na druhou stranu ony vánoční schůzky byly nakonec na knize to nejlepší. Příběh je zaplněn mnoha Kateinými myšlenkami, které jsou zbytečné a fungují spíše jen jako výplň – před každou schůzkou detailně popisovat, co si Kate obléká na sebe, to je opravdu zbytečné. Její myšlenkové pochody vás budou provázet celý vánoční příběh a v některých situacích vám zůstane rozum stát. Navození vánoční atmosféry celkem funguje, vesnice je zasypaná sněhem, peče se cukroví, zdobí stromek, ale pro mě to bylo málo. Neztotožnila jsem se ani s žádnou postavou a hlavní mužská postava mi byla velmi nesympatická. Čekala jsem vtipnou knihu z vánočního prostředí a dostala jsem tak akorát romantickou nudu s vánoční atmosférou.

vera4669

Koupila jsem dle hodnocení, pěkná obálka, chtěla jsem si užít oddech, romantiku a čekala jsem, že se zároveň pobavím. Bohužel nestalo se. Vtipného nic, od prvních stran bylo jasné, s kým hrdinka skončí, knížka se doslova vlekla jedním dramatem a klišé za druhým.. Nejhezčí na knize obálka a to, že hrdinka aspoň nebyla nesympatická, pěkně popsané krajiny a okolí, ale jinak opravdu příběh nic moc, určitě jsou lepší knihy i s tématikou vánoc

aquaver

Tak toto bylo skvělý. Sice je to předvídatelný jak něco, ale to vůbec nevadí. Tuto knížku jsem si zkrátka užila. Zlepšila mi hned náladu a naladila mě i na Vánoce. A přesně to jsem taky potřebovala. Vlastně bych i řekla, že k tomu ta předvídatelnost dost sedí. Bavilo mě se dostávat k tomu předvídatelnému konci, sledovat prostě tu cestu k tomu momentu. Jako vánoční knížka splnila mé očekávání. Rozhodně doporučuji těm, kterým nevadí předvídatelný příběhy, zbožňují sníh, světýlka, horké kakao, Vánoce a milou romantickou linku a s někdy dost zábavnými či naopak hodně zvláštními schůzkami.

Ouninka

Hezká oddechová romantická knížka...prostě odpočinkové čtení, moc pěkně napsané :-).