Dvanáct vánočních schůzek

Kate Turnerová nikdy nepatřila k ženám, které jsou posedlé hledáním vhodného přítele. Vlastně si už dávno zvykla na poklidné večery o samotě v pyžamu před televizí. Ale na druhou stranu, nebylo by špatné mít zas někoho po boku, zvlášť v čase blížících se Vánoc… Jenže její poslední dlouhodobý vztah dávno vyšuměl do ztracena a v ospalém Blexfordu aby vhodného svobodného mládence pohledal. Takže začala vážně uvažovat o tom, k čemu ji už dlouho nutila kamarádka Laura: přihlásit se na seznamku a využít speciální předvánoční akci, dvanáct schůzek naslepo s různými muži v různých prostředích od prvního do třiadvacátého prosince. Levné to, pravda, nebylo – rozhodně dražší než víkend ve wellnessu, který by si možná užila víc. Nebo snad ne? Nastala chvíle rozhodnutí. Kurzor se rozblikal nad tlačítkem Přihlásit se. Co můžu ztratit, kromě času, peněz a vlastní důstojnosti? Kate se zhluboka nadechla. Nechala kurzor ještě pár vteřin blikat a pak odhodlaně zmáčkla klávesu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445387/big_dvanact-vanocnich-schuzek-cge-445387.png 3.9188

Vydáno: , Baronet

The Twelve Dates of Christmas

Kniha Dvanáct vánočních schůzek

Vendyorit

Chtěla jsem se v čase adventu rozptýlit vyloženě oddechovým čtením, tak jsem si podle popisku vybrala tuto knihu. Prvních cca 40 stran jsem se jí děsně prokousávala, vůbec jsem nepobírala děj ani postavy a říkala jsem si, že jsem sáhla vedle. Pak se to ale zlomilo a kniha mě začala neskutečně bavit. Jako by zbytek knihy psal někdo jiný, autorka krásně popisuje atmosféru okamžiku, opravdu barvitě vykresluje místa, situace a pocity. I když je to takový kýčovitý román, který nepřináší nic víc než zmiňovaný oddech při čtení, tak se mi opravdu velmi líbil. Ta předvánoční atmosféra z něj na mě opravdu dýchala a hlavní postava Kate mi byla velmi sympatická (na rozdíl od její matky). Navíc mě překvapilo, jak bylo jednotlivých dvanáct schůzek rozmanitých. Nutno však podotknout, že konec byl předvídatelný již na začátku knihy, ale v tomto případě mi to vlastně ani nevadilo. Nakonec hodnotím 5 hvězdiček, protože kniha pro svou cílovou skupinu účel podle mě naprosto splňuje a ještě k tomu se mi líbí její obálka. :-)

mina_harker

Ne moc objevná knížka s předvídatelným dějem. Skoro bych řekla, že hlavními postavami jsou ta kila lahůdek a litry kafe :-)

laura

Vánoční romance, kterou doporučuji číst opravdu v předvánočním čase. Sníh, ticho, tmavé nebe poseté milionem vzdálených hvězd... Atmosféra něčeho neuchopitelně nádherného z téhle knihy přímo dýchá a než si to stihnete uvědomit - pohltí vás.

Ano, téměř od první stránky je jasné, jak to skončí, ale to nic nemění na tom, že je to skoro pohádkově laděný vánoční příběh, který se velmi dobře čte a u kterého se i zasmějete. Mně se to líbilo. A leckdy mě vývoj děje i překvapil, ne všechno bylo předvídatelné, i když to tak na první pohled vypadalo...

Krásné, milé, čtivé, opravdové a hřejivé. Úplně jsem před sebou viděla ty domečky, zapadané sněhem, a neměnné kouzlo vánoc, které přichází rok co rok, aby nás ztišilo, zklidnilo, naplnilo vděčností, láskou a štěstím...

nicole1990
30.12.2021

Bohužel mě vůbec nebavila. Četla jsem lepší s vánoční tématikou už jsem se popravdě těšila až ji dočtu.

Andynka
28.12.2021

Kniha mi ze začátku moc nesedla a nemohla jsem se do ní začíst.
Ale postupem času se mi moc líbila. Přišla mi i zábavná a taková víc dospělácká, než normálně vánoční knihy bývají.
I když jsem knihu o vánočních schůzkách četla. Tahle mě stejnak dostala. A začala jsem si užívat vše s hlavní postavou.
Moc vánočně to na mě nedýchalo, ale jako romantika na zahájení prvního adventu to určitě ujde. Je to dobrá rozehřívačka. :D

keiko33
23.12.2021

Taká vianočná oddychovala. Síce som od začiatku tušila s kým skončí, ja som sa bavila. Kate bola super baba, samostatná, talentovaná a hlavne dobrosrdečná. Čo mi trochu vadilo, bol hrubý slovník jej kamarátky. To mi kazilo dojem sladkej romantiky.

tatafa
22.12.2021

Dvanáct vánočních schůzek je naprosto ideální knížkou pro všechny, kteří si chtějí odpočinout a nasát trochu vánoční atmosféry.

Příběh se velice dobře čte a rychle vtáhne čtenáře do děje, ale pravděpodobně si za rok vůbec nevzpomenete o čem knížka vlastně byla.

Autorka v románu pracuje s poměrně originálním tématem a představuje neznalému čtenáři klady a zápory (nejen) americké seznamky. Vše je zahalené do vůně a atmosféry vánoc a také malého městečka ve stylu Stars Hollow ze seriálu Gilmorova děvčata.

Knížce lze vytknout opravdu jednoduchý děj a zápletku, kterou lze odhadnout již po několika úvodních stránkách. Kromě toho je příběh plný generalizací, klišé a nepříliš reálných situací, ale to prostě k romantickým příběhům pro ženy neodmyslitelně patří.

Román lze vřele doporučit všem romantickým duším, které hledají odpočinkový zamilovaný příběh s nádechem vánoc. Pokud však hledáte knihu, která ve vás zanechá hlubší dojem nebo se dozvíte nějakou hlubší myšlenku, pak nemá cenu tento příběh číst.

LaBobule
19.12.2021

Krasna vanocni knizka plna romantiky. Ac je vse hned jasne od zacatku, nechala jsem se pribehem nest. Zpocatku knihy jsem si musela zvyknout na autorky styl, prisel mi chaoticky - skace mezi postavama a byla jsem zmatena, neco jsem cetla i dvakrat abych vedela o co jde. Pak jsem si zvykla a byla to fajn knizka.