ApolenkaS ApolenkaS komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nejhorší v mezilidských vztazích je předjímání. Myslet si, že víme, co si myslí druzí. Myslet si, že známe nevyřčené důvody konání druhých.....

11.12.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ach můj bože, nemám slov. Tak bych si přála, aby tu knihu četly mladší ročníky. Ale člověk si asi musí něco odžít, aby pochopil, že dneska ten život máme o tolik jednodušší. Nesrovnatelně!!!! Jsem moc ráda, že mě tato kniha neminula.

18.08.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opět příběh, který nutí položit si otázku, jestli přežít Osvětim, byl lepší konec, než se odtamtud nevrátit...

14.05.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak aby bylo jasno, já NEČTU fantasy. A neměla jsem to vůbec v plánu. Náhodou se mi Naslouchač hodil do Čtenářské výzvy a nějak moc se o této knize v mém okolí mluvilo. Tak jsem to zkusila. No naprostá pecka a ihned potřebuji další díl (a nezajímá mě, že se mi nehodí do výzvy!).
Je mi líto, že jsem po výtvarné stránce úplně marná. Neskutečně mě láká nakreslit si některé postavy. Jak asi vypadají sklenaři s voalem a v mantii? Jak vypadá mapa s Duvalským pohořím? Páni, vážně by mě nenapadlo, že mě to takhle chytí!

01.08.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Smutné, ale krásné čtení... Člověk si po přečtení uvědomí, že je potřeba si vážit všeho, co je v životě dobré a ne si jen stěžovat na to špatné. No, kdo četl, ví jak to myslím.

19.07.2019 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Já naivka si představovala, že v KLDR to je jako u nás první roky po čtyřicátém osmém. Ale TOHLE jsem fakt nečekala, vůbec! Před půl rokem jsem četla Orwellův román 1984. Při čtení Svědectví jsem měla pocit, že život v KLDR je jeho reálná podoba, ale mnohem horší. MNOHEM HORŠÍ! Neuvěřitelné, nepochopitelné, trestuhodné. Jak je to v dnešní době možné?!!! Žijeme si v neskutečném blahobytu. Díky bohu.

15.01.2022 5 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Nesmírně syrové a surové. Neuvěřitelný příběh. Pořád je pro mě těžké pochopit, že se to skutečně dělo. ;-(

07.08.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Potřebuju další hvězdy na hodnocení! Jak byl první díl skvělý, tak druhý ho ještě překonal!!! Pecka!!!!

17.08.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Neskutečně dobře vystavěný příběh. Vůbec jsem nečekala, že mě to takhle strhne. Paráda!!!!

16.02.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bylo to svižné, mělo to spád a postupné propojení osudů a postav nutilo číst dál. Já jsem naprosto spokojená. Samozřejmě bez lístečku s vazbami mezi hlavními hrdiny jsem se neobešla, ale i to mě bavilo.

27.04.2021 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Naprostá pecka! U prvního dílu mi přišel trochu dlouhý rozjezd. U druhého dílu mi došlo, že i ten rozjezd je strašně zajímavý a najednou člověk zjistí, že je absolutně vcucnutý do příběhu a od půlky se nedá knížka vůbec odložit! Všechno vysvětlený, parádně propracovaný, prostě topovka!!!

21.03.2021 5 z 5

Jednu hvězdu ubírám za překlad, ten je fakt tristní. Ale jinak obsahově zajímavé. Ta politická demagogie... nemůžu uvěřit, že to byli opravdu takový sebestředný prasata!!! Prostě hnus! Je mi líto těch lidí, kterých se katastrofa dotkla.

30.07.2019 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Pro mě strašně fajn příběh! Kdo má rád trochu historie (je to historie rok 1914, ne?), trochu toho rodinného takemstvíčka a intrik, tak si přijde na své.

05.05.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherně vystavěný příběh. Celou třetí třetinu jsem prožívala klasickou čtenářskou schizofrenii, kdy jsem se těšila na samotný závěr příběhu a zároveň smutnila, že příběh skončí. Četlo se krásně.

30.06.2018 5 z 5

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Nádherné čtení. Dlouho jsem zvažovala, jestli chci "takovouhle" knížku číst. Ale nakonec mě přesvědčilo hodnocení. Neuvěřitelně dobře se to četlo, to prostředí je krásně barvitě popsané, postavy a mentalita vesničanů pro mě absolutně uvěřitelná. Já snad měla při čtení i strhaná záda od nošení vody!!!

27.02.2017 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Nádhera a zajímavé téma.

24.11.2022 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Neuvěřitelné! Opravdu je těžké si připustit, že se to stalo. Nejvíc mě dostalo miminko s pěstičkami u uší.... Au au, to bolelo. Drobečci malí.

22.11.2019 5 z 5

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Na tuhle knížku jsem narazila poprvé, když mi bylo 16, dva roky po revoluci. Byla to moje první konfrontace s tím, jak to za komunistů chodilo u těch kádrově nevyhovujících. Dost mi otevřela oči.... Další kniha, kterou bych dala do povinné četby! A četla se velmi dobře.

14.10.2019 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Nemůžu uvěřit, že tyto prádelny fungovaly AŽ do roku 1996!!! Děsivé.

17.07.2018 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Pro mě nepředvídatelný a zajímavý příběh. Moc se mi to líbilo a několikrát jsem si pobrečela! :)

25.12.2015 5 z 5