Obuvníkova žena

Příběh dvou lidí, kteří si byli od první chvíle souzeni, začíná krátce po roce 1900 v italské Lombardii. Malý Ciro prakticky osiřel poté, co mu důlní neštěstí vzalo otce, matka se duševně zhroutila a spolu s bratrem Eduardem jej ponechala v péči řádových sester. Enza naopak žije uprostřed početné rodiny. Jejich cesty se krátce, ale osudově protnou nad hrobem Enziny sestřičky Stelly: zralejší Enza ihned tuší, že poznala toho pravého, a i lehkovážnější Ciro má od té chvíle Enzu zapsánu hluboko v srdci. Shodou nečekaných zvratů se ale jejich vztah rozvine až po mnoha letech a na druhé straně zeměkoule – znovu se potkávají až v New Yorku, kde se Ciro učí obuvníkem, a Enza se uchytí jako kostýmní švadlena v Metropolitní opeře... Opojné, pestré a romantické vyprávění je prodchnuto vším, co činí Itálii Itálií a co si utečenci z vlasti brali s sebou i do Nového světa: prostým labužnictvím i upřímnou zbožností, lehkovážným přátelstvím i hloubkou citu, řemeslnou dovedností i rodinnou láskou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217679/big_obuvnikova-zena-ILA-217679.jpg 4.3360

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Shoemaker´s Wife, 2012

Kniha Obuvníkova žena

kaculliv

Moc pěkná knížka, ale posledních 50 stránek moc tlačí na pilu a na city.

Ismahan
03.11.2021

Pro mě měla tato kniha všechno... A řadím ji k těm nejlepším, jaké jsem za poslední dobu četla.
Vykouzlila mi úsměv na rtech, dokázala mi vehnat nejednou slzy do očí, připomínala mi, že láska zvládne vše, že rodina je dar, že přátelství je důležité, že nic není náhoda a osud je v našich rukou, udržovala mě v napětí, těšila jsem se s každou novou stránkou, i jsem propadala smutku, když mi jich zbývalo jen pár.
Ukládám ji hrdě do knihovny, tu neprodám a dlouho na ni budu vzpomínat.

martiline
20.10.2021

Když jsem si knihu půjčovala v knihovně, tak mne ani ve snu nenapadlo, že mne tak moc uchvátí celý příběh a vtáhne mne do děje. Ke knize jsem se utíkala v každé volné chvilce. Je to příběh, ke kterému nic dalšího netřeba přidávat.

Pajina68
17.03.2021

Kniha nebyla špatná, ale začátek mne bavil víc než konec knihy.

IvaKo
13.03.2021

Příběh je celkem zajímavý, ale je napsán stylem jakoby autorka knihu psala opravdu v době, ve které se děj odehrává - styl příliš doslovný, moralizující, tlačící na city. Knihu řadím do kategorie trochu lepší červené knihovny.

sasena
08.11.2020

Hezky se to čte, nepřipadalo mi to zdlouhavé, ale bude to jedna z knih, ke kterým se vracet nebudu.

Višnička
18.10.2020

Po dlouhé době fakt nádherná knížka, čisté, ryzí charaktery, krásný příběh, protknutý historickými událostmi a velkými city...moc všem doporučuji! Pohladilo po duši.

milena8281
12.10.2020

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, pak už to odsýpalo. Krásný příběh o tom, co člověk dokáže zvládnout, vydržet, i obětovat. Dnes by asi takhle dokázal žít málokdo a přitom uplynulo jen 100 let. Život se strašně moc změnil. Bylo to krásné, a také poučné.