Obuvníkova žena

Příběh dvou lidí, kteří si byli od první chvíle souzeni, začíná krátce po roce 1900 v italské Lombardii. Malý Ciro prakticky osiřel poté, co mu důlní neštěstí vzalo otce, matka se duševně zhroutila a spolu s bratrem Eduardem jej ponechala v péči řádových sester. Enza naopak žije uprostřed početné rodiny. Jejich cesty se krátce, ale osudově protnou nad hrobem Enziny sestřičky Stelly: zralejší Enza ihned tuší, že poznala toho pravého, a i lehkovážnější Ciro má od té chvíle Enzu zapsánu hluboko v srdci. Shodou nečekaných zvratů se ale jejich vztah rozvine až po mnoha letech a na druhé straně zeměkoule – znovu se potkávají až v New Yorku, kde se Ciro učí obuvníkem, a Enza se uchytí jako kostýmní švadlena v Metropolitní opeře... Opojné, pestré a romantické vyprávění je prodchnuto vším, co činí Itálii Itálií a co si utečenci z vlasti brali s sebou i do Nového světa: prostým labužnictvím i upřímnou zbožností, lehkovážným přátelstvím i hloubkou citu, řemeslnou dovedností i rodinnou láskou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/217679/obuvnikova-zena-ILA-217679.jpg 4.3280

The Shoemaker´s Wife (2012)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Mindy

To bylo strašně dlouhé. První část odehrávající se v Itálii byla fajn, ale v Americe se to vleklo, no každému se líbí něco jiného, toto nebylo nic pro mě.

Jirinamac

Příběh krásný, ale místy se děj hodně vlekl a popisy hrozně rozvláčněné. Knížku jsem prokládala četbou jiné knihy, ale jsem ráda, že jsem jí četla.

Terisha

Příběh knihy nebyl špatný, ale něco mu chybělo. Čtení mě nebavilo a po 200 přečtených stranách jsem zvažovala, že knihu nedočtu. Nicméně mám ve zvyku dočíst všechno, tak jsem dočetla i tuto. Čekala jsem, že třeba aspoň závěr překvapí, ale bohužel..kdybych knihu nedočetla, o nic bych nepřišla. Tři hvězdy dávám za jinak pěkný námět o životě lidí ze začátku 20. stol.

gigi77

Věty frázovité, slova prázdná ... přečetla jsem 60 stran a nic mi to zatím nedalo. Námět je pěkný, ale styl psaní je plochý, chybí mu DRIVE. Škoda, knihu odkládám, nebaví mě.

Agatha84

Tak tuto knihu jsem si představovala úplně jinak. Příliš "červené knihovny",příliš staromilské. Odkládám, neboť mě nebaví se ke čtení nutit.

Joyce24

Krásná kniha o životě lidí, kteří byli nuceni odejít do Ameriky na počátku 20.stoleti. Někteří, aby začali zcela od počátku nový život, jiní aby zajistili finančně svoji rodinu ve své vlasti. Stále ve mně doznívá nádherně vyprávěný příběh lásky Enzy a Cira. Opět jsem se při jeho čtení v závěru nevyhnula dojetí. Doporučuji k přečtení.

wildprincess

Velmi pěkná, milá kniha, krásný příběh.

evask

Příjemná knížka, určená spíš ženám. Autorka s gustem popisuje přípravu jídla, na přebalu knihy se píše, že vydala i kuchařku italských jídel, ta by mě zajímala.

Nádherná kniha, která mne naprosto pohltila. Líbila se mi mnohem víc než Chlapec, který rozdával sny - podle mého názoru jsou si oba příběhy tematicky tak trochu podobné. Protože i zde hlavní hrdinové odchází z Itálie do Ameriky (snad) za lepším životem. Kniha je dobře a poutavě napsaná, je v ní spousta emocí a v poslední části je i hodně smutná. Cira i Enzu jsem si hned oblíbila, i když trvalo hodně dlouho, než se z nich stal pár. A posléze jsem musela obdivovat Enzu, pro její sílu a statečnost, s jakou musela nést rány osudu, ale i pro její ochotu pomáhat jiným. Tato žena by mohla i dnes být vzorem nejednomu z nás...

Sandalkar

Zajímavé téma, dobře vypracované hlavní osoby ale chvílemi těžkopádnost. Na knížku jsem se těšila, ale v půlce jsem se musela hodně nutit ke čtení. Chyběl mi spád. Přesto mě kniha zase upozornila na pro mě důležité hodnoty (rodina) i pravdy (každý žijeme svůj život a jsme za něj zodpovědní, máme jít za hlasem svého srdce). Myslím, že si své čtenáře najde, ale mě to na zadek neposadilo.

Eeli

Nádherná, dojemná knížka, ze které na vás dýchne nostalgie a osudovost, a to o to více, že vychází ze skutečného příběhu autorčiných prarodičů. Postavy jsou sympatické svou odhodlaností a zároveň pokorou, popisy prostředí jsou velmi líbivé (Amerika na vás opravdu působí jako země možností, kde na lidi čeká naděje na lepší život, a Itálie se zdá jako ráj) a zápletka je příjemně romantická. Navíc je kniha psána velmi kultivovaně, takže působí mile a něžně. Čtení tohoto románu bylo pohlazení po duši.

novecento
04.12.2017

Kniha čtenáře určitě zaujme. Je to poutavé čtení o osudech Italů, kteří se rozhodli k daleké plavbě do Ameriky, aby jejich početné rodiny mohly důstojně žít. Myslím si, že Adriana Trigiani je jméno po italských předcích, kteří podobně jako Ciro a Enza hledali a našli v Americe své štěstí.

dark.ma93
03.12.2017

Opravdový poklad! Byl to jeden z nejkrásnějších příběhů, které jsem kdy četla a ihned jsem si ho zamilovala. Osud a láska = co se má stát stane se!

Babo
20.11.2017

Určitě dávám 5* .
Mám ráda příběhy obyčejných lidí .
Tento se odehrává na začátku dvacátého století , kdy mnoho lidí opouštělo Evropu a odplouvalo do země zaslíbené , Ameriky . mezi nimi jsou i Ciro a Enza z Itálie .
Jejich příběh mi potvrdil, že pracovití lidé se nikde neztratí .
Možná měli trochu víc štěstí než někteří jiní ,ale skutečně se neztratili ani se nepřidali k mafiánům .
I já mám mezi svými předky migranty a ani oni neměli problém zařadit se mezi starousedlíky a jejich děti kromě česky znějícího příjmení už jsou rodilí , v tomto případě , australané .

pavlinkaa
02.11.2017

Kniha mi dlouho ležela na poličce v knihovně a já se odhodlávala ke čtení. Nějak mě nezaujal název ani obálka, netušila jsem, co můžu čekat. Po přečtení musím říct, že to byla chyba, tak dlouho otálet. Příběh se mi opravdu moc líbil. Zamilovala jsem si Cira i Enzu a přiznám se, je to jediná kniha, která mě rozbrečela, ale opravdu rozbrečela. Za sebe řadím knihu mezi nejlepší a rozhodně doporučuji.

Len2očka
01.11.2017

Nádherný příběh,knížku řadím mezi své TOP knihy.

iveetka
17.10.2017

Knížku jsem si koupila na základě kladných recenzí. Nicméně příběh zajímavý, ale pro mě nezáživný. Konec mě aspoň mile překvapil tím, že nebyl pozitivní a proto jsem uronila i slzu a zapomněla na útrapy celého předchozího čtení.

Arsi
28.09.2017

Pěkně napsaná kniha o lásce, věrnosti a oddanosti. Doporučuji.

denib
25.09.2017

Mám moc ráda knihy, které popisují osudy hrdinů přes několik desítek let. A tato kniha mě nezklamala. Je krásná, místy romantická, místy smutná a hlavně opravdu zajímavá v popisu života přistěhovalců v dané době. Rozhodně si autorku nechám v hledáčku.

Helena01748
21.09.2017

Právě jsem dočetla tuto knížku a musím říct, že mě překvapila a moc se líbila :)

ritz
22.08.2017

Moc hezky se četlo, zajímavý příběh, mám ráda rodinné ságy, takže to byl "můj šálek čaje".

amanda99
31.07.2017

Knížku jsem četla na dovče a super čtení,škoda že autorka nemá víc knížek.

Manyna
17.07.2017

Předně řeknu, že úplně neholduju přeskakování děje .. opět let později...pro nás lidi s velkou fantazií je to úmorný, těch pět let jim pekelně chybí a musí je sami automaticky domyslet. :) ale to jen tak na okraj.
Ciro a Enza byli sympaťáci, kterým osud protkal několikrát cestu a v tom nejlepším je zase rozpojil. Enza je neuvěřitelně silná osobnost, která má obrovský cit pro rodinu, Ciro miluje život, je těmhle dvěma souzeno být spolu? To neprozradím, přečtěte si knihu :-)

Urbana
04.07.2017

Pěkně napsaný příběh, kniha se mně líbila a určitě doporučuji si ji přečíst.

Mojepočteníčko
21.06.2017

Tuhle knížku jsem dostala se slovy: ,, Tohle si přečti. Je to o holce, která žila pro svoji rodinu, ale uvědomila si, že se musí odpoutat a žít taky svůj vlastní život." A protože Danuška má na krásný příběhy čuch, půjčila jsem a přečetla si její knížku Obuvníkova žena.

Místem, kde se tento krásný příběh odehrává, je sluncem prozářená Itálie. Hlavními hrdiny jsou tu Ciro, chlapec, který byl spolu se svým bratrem umístěn na výchovu do kláštera a Enza, bystrá a pracovitá dívka, žijící se svou početnou rodinou v horách.
Cesty Cira a Enzy se kříží a následně opět na dlouhou dobu rozchází. Ciro je nucen odejít do Ameriky, kde se vyučí obuvníkem, Enza učiní totéž rozhodnutí v důsledku nepříznivé rodinné situace, aby své rodině zajistila vysněný domov. A právě v zemi nekonečných možností se oba znovu potkávají...

Musím se přiznat, že jsem už dlouhou dobu nečetla knihu, která by mě doslova pohltila. Nesnášela jsem chvíle, kdy jsem ji musela odložit. Znamenaly totiž, že si na pokračování příběhu budu muset počkat.
Autorčin styl psaní je barvitý, lehký a čtivý. Dokáže upoutat, vtáhnout do děje a vykreslit prostředí i postavy tak, že s nimi velice snadno splynete. Taky mě velice mile překvapilo, jak plynule dokáže pracovat s časem ve chvíli, kdy děj nenásilně posune třeba o pět let vpřed.
Jediné, co bych knize vytkla, je vyústění některých částí příběhu. Občas jsem měla pocit, že chce autorka už už kapitolu dokončit a přeskočit čas zase o něco dopředu nebo si zvolila velice nenáročný, doslova předpokládaný konec.

Pokud máte rádi příběhy se špetkou historie a lásky, okořeněné chutí skutečného života, pak je knížka Obuvníkova žena to pravé ořechové právě pro vás. A já ji k přečtení rozhodně doporučuju všema deseti :-)

Klára2216
21.06.2017

Musím zkrátka dát plný počet hvězd. Kniha se mi velmi líbila, byla čtivá, nebyla nudná. Líbily se mi propracované charaktery postav. Jen jediná výtka, vadilo mi, že alespoň k začátku kapitoly nebylo přidáno žádné datum. Občas jsem se ztrácela. Ale určitě si přečtu knihu zase znovu. Nečekala jsem, že mě tolik zaujme.

petra4080
04.05.2017

Na rozdíl od ostatních jsem se začetla hned. Příběh je krásný, uvěřitelný. Jediné co mi tam vadilo byly ty skoky v čase - čekala jsem např. popis nějaké situace, jak se to vyvíjelo dál - a najednou jsme o 3 roky jinde. Každopádně knížku doporučuji, skvělý relax.

Evaho73
21.04.2017

Príbeh, ktorý nie je iba o jednom krátkom romániku od prvého stretnutia dvoch mladých ľudí až do ich svatby, ale ponúka nám pohľad na ich celý život. Manželský pár, ktorý musel čeliť dobrému aj zlému, musel tvrdo pracovať, vychovávat deti, rozvíjať svoje podnikanie a hlavne sa nikdy nepoddával svojmu osudu.
Krásny román, ktorý nám dokazuje, že ísť za svojim snom sa vždy oplatí.

Hedvika17
20.04.2017

Právě jsem dočetla tuto knihu a presně jak je jiz napsano v komentářích nemohla jsem se nejak dostat do děje bylo to dost těžké ale pak se to zvrtlo a dostalo to spad az jsem litovala ze uz je konec :-)

Acquenta
15.04.2017

Kniha byla okouzlující stejně jako láska Enzy a Cira. Sice bych uvítala, kdyby tak dlouho netrvalo jejich odloučení, přišlo mi, že jejich společný život byl hrozně krátký, což je škoda. Ciro byl vzrušující a charismatický mladík a Enza prostě skvělá a inteligentní žena. Jejich příběh mě zasáhl až do morku kostí a na konci jsem neměla daleko k pláči. Zaslouží si 5 hvězd....