Obuvníkova žena

Příběh dvou lidí, kteří si byli od první chvíle souzeni, začíná krátce po roce 1900 v italské Lombardii. Malý Ciro prakticky osiřel poté, co mu důlní neštěstí vzalo otce, matka se duševně zhroutila a spolu s bratrem Eduardem jej ponechala v péči řádových sester. Enza naopak žije uprostřed početné rodiny. Jejich cesty se krátce, ale osudově protnou nad hrobem Enziny sestřičky Stelly: zralejší Enza ihned tuší, že poznala toho pravého, a i lehkovážnější Ciro má od té chvíle Enzu zapsánu hluboko v srdci. Shodou nečekaných zvratů se ale jejich vztah rozvine až po mnoha letech a na druhé straně zeměkoule – znovu se potkávají až v New Yorku, kde se Ciro učí obuvníkem, a Enza se uchytí jako kostýmní švadlena v Metropolitní opeře... Opojné, pestré a romantické vyprávění je prodchnuto vším, co činí Itálii Itálií a co si utečenci z vlasti brali s sebou i do Nového světa: prostým labužnictvím i upřímnou zbožností, lehkovážným přátelstvím i hloubkou citu, řemeslnou dovedností i rodinnou láskou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217679/obuvnikova-zena-ILA-217679.jpg 4.3339
Vydáno, Ikar (ČR)

The Shoemaker´s Wife, 2012

Kniha Obuvníkova žena

Pajina68

Kniha nebyla špatná, ale začátek mne bavil víc než konec knihy.

IvaKo

Příběh je celkem zajímavý, ale je napsán stylem jakoby autorka knihu psala opravdu v době, ve které se děj odehrává - styl příliš doslovný, moralizující, tlačící na city. Knihu řadím do kategorie trochu lepší červené knihovny.

sasena
08.11.2020

Hezky se to čte, nepřipadalo mi to zdlouhavé, ale bude to jedna z knih, ke kterým se vracet nebudu.

Višnička
18.10.2020

Po dlouhé době fakt nádherná knížka, čisté, ryzí charaktery, krásný příběh, protknutý historickými událostmi a velkými city...moc všem doporučuji! Pohladilo po duši.

milena8281
12.10.2020

Docela dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, pak už to odsýpalo. Krásný příběh o tom, co člověk dokáže zvládnout, vydržet, i obětovat. Dnes by asi takhle dokázal žít málokdo a přitom uplynulo jen 100 let. Život se strašně moc změnil. Bylo to krásné, a také poučné.

karin4338
13.08.2020

Krásny príbeh, od príbehu som sa nevedela odtrhnúť. Prvá knižka, čo som čítala a padlo pár slz. Nádhera.

m_martina
19.07.2020

Krásná a čtivá kniha pro ženy. Mně se líbila, i když úplně se s příběhem Cira a Enzy ztotožnit nedokážu, ale to je tím, že každý žijeme úplně jiné životy.

helenkan
11.05.2020

Připravte si kapesníky. Já jsem si ke konci musela dělat přestávky. Neviděla jsem na písmenka. Nádherný příběh.