Obuvníkova žena

Příběh dvou lidí, kteří si byli od první chvíle souzeni, začíná krátce po roce 1900 v italské Lombardii. Malý Ciro prakticky osiřel poté, co mu důlní neštěstí vzalo otce, matka se duševně zhroutila a spolu s bratrem Eduardem jej ponechala v péči řádových sester. Enza naopak žije uprostřed početné rodiny. Jejich cesty se krátce, ale osudově protnou nad hrobem Enziny sestřičky Stelly: zralejší Enza ihned tuší, že poznala toho pravého, a i lehkovážnější Ciro má od té chvíle Enzu zapsánu hluboko v srdci. Shodou nečekaných zvratů se ale jejich vztah rozvine až po mnoha letech a na druhé straně zeměkoule – znovu se potkávají až v New Yorku, kde se Ciro učí obuvníkem, a Enza se uchytí jako kostýmní švadlena v Metropolitní opeře... Opojné, pestré a romantické vyprávění je prodchnuto vším, co činí Itálii Itálií a co si utečenci z vlasti brali s sebou i do Nového světa: prostým labužnictvím i upřímnou zbožností, lehkovážným přátelstvím i hloubkou citu, řemeslnou dovedností i rodinnou láskou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/217679/obuvnikova-zena-ILA-217679.jpg 4.3244

The Shoemaker´s Wife (2012)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Helena01748
včera

Právě jsem dočetla tuto knížku a musím říct, že mě překvapila a moc se líbila :)

ritz

Moc hezky se četlo, zajímavý příběh, mám ráda rodinné ságy, takže to byl "můj šálek čaje".

amanda99

Knížku jsem četla na dovče a super čtení,škoda že autorka nemá víc knížek.

Manyna

Předně řeknu, že úplně neholduju přeskakování děje .. opět let později...pro nás lidi s velkou fantazií je to úmorný, těch pět let jim pekelně chybí a musí je sami automaticky domyslet. :) ale to jen tak na okraj.
Ciro a Enza byli sympaťáci, kterým osud protkal několikrát cestu a v tom nejlepším je zase rozpojil. Enza je neuvěřitelně silná osobnost, která má obrovský cit pro rodinu, Ciro miluje život, je těmhle dvěma souzeno být spolu? To neprozradím, přečtěte si knihu :-)

Urbana

Pěkně napsaný příběh, kniha se mně líbila a určitě doporučuji si ji přečíst.

Mojepočteníčko

Tuhle knížku jsem dostala se slovy: ,, Tohle si přečti. Je to o holce, která žila pro svoji rodinu, ale uvědomila si, že se musí odpoutat a žít taky svůj vlastní život." A protože Danuška má na krásný příběhy čuch, půjčila jsem a přečetla si její knížku Obuvníkova žena.

Místem, kde se tento krásný příběh odehrává, je sluncem prozářená Itálie. Hlavními hrdiny jsou tu Ciro, chlapec, který byl spolu se svým bratrem umístěn na výchovu do kláštera a Enza, bystrá a pracovitá dívka, žijící se svou početnou rodinou v horách.
Cesty Cira a Enzy se kříží a následně opět na dlouhou dobu rozchází. Ciro je nucen odejít do Ameriky, kde se vyučí obuvníkem, Enza učiní totéž rozhodnutí v důsledku nepříznivé rodinné situace, aby své rodině zajistila vysněný domov. A právě v zemi nekonečných možností se oba znovu potkávají...

Musím se přiznat, že jsem už dlouhou dobu nečetla knihu, která by mě doslova pohltila. Nesnášela jsem chvíle, kdy jsem ji musela odložit. Znamenaly totiž, že si na pokračování příběhu budu muset počkat.
Autorčin styl psaní je barvitý, lehký a čtivý. Dokáže upoutat, vtáhnout do děje a vykreslit prostředí i postavy tak, že s nimi velice snadno splynete. Taky mě velice mile překvapilo, jak plynule dokáže pracovat s časem ve chvíli, kdy děj nenásilně posune třeba o pět let vpřed.
Jediné, co bych knize vytkla, je vyústění některých částí příběhu. Občas jsem měla pocit, že chce autorka už už kapitolu dokončit a přeskočit čas zase o něco dopředu nebo si zvolila velice nenáročný, doslova předpokládaný konec.

Pokud máte rádi příběhy se špetkou historie a lásky, okořeněné chutí skutečného života, pak je knížka Obuvníkova žena to pravé ořechové právě pro vás. A já ji k přečtení rozhodně doporučuju všema deseti :-)

Klára2216

Musím zkrátka dát plný počet hvězd. Kniha se mi velmi líbila, byla čtivá, nebyla nudná. Líbily se mi propracované charaktery postav. Jen jediná výtka, vadilo mi, že alespoň k začátku kapitoly nebylo přidáno žádné datum. Občas jsem se ztrácela. Ale určitě si přečtu knihu zase znovu. Nečekala jsem, že mě tolik zaujme.

petra4080

Na rozdíl od ostatních jsem se začetla hned. Příběh je krásný, uvěřitelný. Jediné co mi tam vadilo byly ty skoky v čase - čekala jsem např. popis nějaké situace, jak se to vyvíjelo dál - a najednou jsme o 3 roky jinde. Každopádně knížku doporučuji, skvělý relax.

Evaho73

Pekne spracovaný životný príbeh.

Hedvika17

Právě jsem dočetla tuto knihu a presně jak je jiz napsano v komentářích nemohla jsem se nejak dostat do děje bylo to dost těžké ale pak se to zvrtlo a dostalo to spad az jsem litovala ze uz je konec :-)

Acquenta

Kniha byla okouzlující stejně jako láska Enzy a Cira. Sice bych uvítala, kdyby tak dlouho netrvalo jejich odloučení, přišlo mi, že jejich společný život byl hrozně krátký, což je škoda. Ciro byl vzrušující a charismatický mladík a Enza prostě skvělá a inteligentní žena. Jejich příběh mě zasáhl až do morku kostí a na konci jsem neměla daleko k pláči. Zaslouží si 5 hvězd....

Mermaida

Krásná kniha nejen o lásce. A také smutná. Přesto stojí za přečtení.

Bomah

Krásná...

1casper
21.12.2016

Životní příběh Enzy a Cira se mi moc líbil. Láska a osud si nás vždycky najde.....jen ten konec byl jakoby letem světem, je to škoda, no.....ještě mě překvapilo, že kniha je psaná dle skutečnosti.

mazlak
20.11.2016

Opravdu strhující příběh. Sám nevím, proč jsem si vzal do ruky tuto knihu, ale ani v nejmenším jsem nelitoval. Životní příběh tohoto páru byl místy až pohádkový. Taková láska je snad jen v románech, ale závěrem jsem byl ubespečen, že se měla stát. Místa jsou popsána snad do nejmenších detailů a tím čtenáře ještě víc vtahuje do onoho prostředí. Vřele doporučuji.

Denninka
06.11.2016

Moc zajímavý příběh se sympatickými postavami. Nejdřív mi chvilku trvalo začíst se, ale pak když knížka byla dočtena, tak mi bylo líto, že příběh skončil.

Markét.t
01.11.2016

Skvělá kniha, která se četla sama. Baví mě příběhy odehrávající se v průběhu celého života hlavních postav.
Kniha byla skvěle napsána a až na pomalejší začátek jsem se od ní nemohla odtrhnout. A to i přesto, že má kniha téměř 500 stránek.
Postavy mi byly sympatické, jak Ciro tak i Enza.

"Nezapomeneš. Něco o tom vím. Když někoho ztratíš, získá v tvém srdci větší místo než předtím, ne menší. A den za dnes se rozrůstá, protože ho nepřestaneš milovat. Chtěla bys s ním mluvit, potřebuješ poradit. Ale život nám mnohdy nedává, co potřebujeme, a je těžký. Pro mě určitě."

Elis.n
21.09.2016

Za tuto knihu dávám 2 a půl hvězdy. Četla jsem ji, protože se mi zalíbila kniha podobného ražení, s tématem přistěhovalců z Evropy do Ameriky (Chlapec, který rozdával sny).
I když byly pasáže, které hodnotím kladně, jako čas strávený v Itálii, či Metropolitní opeře, nemůžu říct, že by tato kniha patřila k mým nejoblíbenějším.
Děj se na můj vkus odehrával až příliš rychle, důležité situace v životě hlavních hrdinů odehrávaly ukvapeně a já bych více ocenila pomalejší děj, více rozepsaný a detailní. Větší pohled do duší postav. Na můj vkus to byl až moc přehnaný "americký sen". Nicméně musím uznat, že jsem si velmi užila postavu Laury a pohled do italské kultury.

Zuzka222
12.08.2016

Začátek knihy byl trochu pomalejší. Nějak jsem se pořád nemohla vžít do děje a ztotožnit se s hlavními postavami. Ve chvíli, kdy se děj přesunul do Ameriky, však příběh nabral na obrátkách. Krásný a dojemný příběh o hledání štěstí, cestě za úspěchem a budování domova v cizí zemi.

kytarka
30.05.2016

Velmi krásný příběh o ztracené, nalezené a znovuztracené lásce. Dobře napsáno a krásně se četlo. Dá se říci, že mne kniha vtáhla do sebe

Šedánek
19.05.2016

Mám slabost pro rozmáchlé ságy.
Mám slabost pro lásku v hlavní roli.
Mám slabost pro neopakovatelného ducha počátku 20. století a pro osudy přistěhovalců té doby, odhodlaných snít svůj americký sen.
Takže se mi "Obuvníkova žena" zákonitě musela líbit. Dvě, pro mě maximálně uvěřitelné hlavní postavy, které se chovají tak, že jim plně rozumím...které se chovají tak, jak se asi chovám i já. Velký příběh osudového vztahu, který přestál mnohé, včetně let odloučení i let, kdy si aktéři jeho důležitost možná ani neuvědomovali...a o to silnější pak byl. Proč si v dnešní cynické době neustále nepřipomínat, že takové vztahy jsou? Vztahy, na které je ve finále i zubatá malý pán. A když Ciro se smrtí na jazyku říká, že mu bude chybět milování s Enzou a to, že i po všech těch letech nachází na jejím těle vždy něco, co ho překvapí, míří to rovnou na srdce a není to o patosu. Pocit, že jsem právě patos z knihy necítil, považuji za její velkou přednost. Pravda, poslední stránky už jsou v knize víceméně navíc, ale zase vlastně pěkně uzavřou kruh.

alnahu
31.03.2016

Do této knihy jsem se nějak nemohla začíst, ale i přesto dávám tři hvězdičky, za pěkně popsaný osud Italské rodiny.

na-iva
28.03.2016

Krásná a poutavá kniha, často k zamyšlení. Mohu doporučit.

Michaela01
28.03.2016

Nádherný a dojemný příběh.Je vidět,že si autorka vše opravdu prostudovala a kniha je velmi propracovaná.Vše je dobře popsané a já se hned začetla.Vřele doporučuji! :-)

Elisbooks
21.03.2016

Kniha mě zklamala.. Možná díky pozitivnímu hodnocení a známce světový bestseller jsem čekala víc. Pro mě to byl bohužel zbytečně dlouhý příběh, místy nudný. Na konci se smrt Cira dala očekávat, ale smrt Enziné maminky a Pappiny s dítětem mi takhle v závěru přišla zbytečná... Zdálo se mi, že celou dobu to byl celkem předvídatelný děj a během posledních dvou kapitol najednou tolik změn.. Pro mě kniha neměla tu správnou šťávu a tolik mě nenadchla. Byla jsem ráda, že jsem knihu konečně dočetla.

blanickaa1
17.03.2016

Velmi pěkná kniha. Především oceňuji, že to není typická love story. Líbil se mi popis Itálie i Ameriky.

perpe2a
13.02.2016

po velmi dlouhé době kniha, která si právem zaslouží 5 hvězdiček. Krásně a poutavě napsaný příběh italských emigrantů hledajících štěstí v Americe. I slza občas ukápla, mooooc doporučuji.

Danago
28.01.2016

Moc hezký příběh. Škoda jen, že od této autorky není více knížek k přečtení.
Můžu doporučit k přečtení.

hlina
16.01.2016

Hezký román se vším, co k němu patří.

anibeni
16.01.2016

Výborný román... nemám moc ráda dlouhé příběhy zachycující osudy jedné rodiny, ale v tomto románu bylo vše - láska, štěstí, přátelství, smrt, děti ....
V této knize je plno moudra, ale toto mi utkvělo v paměti nejvíc:
"Neboj se ničeho, co se ještě nestalo. Ušetříš si tím spousty úzkosti."