Honzlová

Koupit

V nezapomenutelném příběhu Jany Honzlové, neprokádrované členky souboru písní a tancí Sedmikráska, dokázala tehdy začínající autorka to, na čem ztroskotalo předtím i později mnoho slavnějších a zkušenějších spisovatelů: pro dnešní i budoucí generace věrně zachytila a spoutala do do živého tvaru frašku zvanou "budování socialismu". Román s výrazně autobiografickými prvky začala psát Zdena Salivarová ještě v Praze, dokončila jej až v Torontu, kam se po roce 1968 přestěhovala se svým manželem J. Škvoreckým....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16158/honzlova-16158.jpg 4.6194
Romány, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, Academia

Kniha Honzlová

Akženka

Před čtením jsem tuto knížku brala pouze jako "další povinnou četbu", ale jakmile jsem se začetla, byla jsem až překvapená. Opravdu upřímné, lidské vyjadřování a zachycení opravdového života s radostnými i smutnými chvílemi.

Bublinka78

To bylo neskutečný. Ještě teď to ve mně doznívá. Až čapkovský jazyk, krásné myšlenky, občas humor a pak ten neskutečně smutný závěr. Kniha plná citu. Obraz paní Pelikánové, jak rozmlouvá s Jůlinkou. Dobrácký Hugo, ve kterém bylo tolik lásky.

7650pavel

Poprvé jsem vydal pod firmou Art-servis v Praze 1990 (dvě vydání). Ještě teplými pěti výtisky jsem vítal autorku a Josefa Škvoreckého na letišti v Ruzyni při prvním návratu do vlasti.

ronnie_vrh

měla sem teď problém se do jakýkoliv knížky začíst, ale honzlovou jsem měla za dva dny přečtenou. je to tak lidký, opravdický, fakt prímový a přitom ještě teď cítím tu hořkost na jazyku.
sice mě hlavní hrdinka občas srala, ale ještě víc mě serou dokonali hrdinové jiných knížek, takže to nasrání nebylo naškodu.
hodně mi to připomnělo Francouzskou jízdu, Hrdého budžese, Oněgin byl rusák atakdál, s to jsou všecko fakt dobrý knížky.
nojo, nebylo to lehký, a proto je ta lehkost, s jakou je honzlová napsaná, fakt geniální.
tak teda míru zdar, soudruzi!

Teufel158

Honzlová mě úplně dostala. Je to tak poutavě napsané, tak přesné, tak tísnivé a přitom ten humor, nádherný jazyk a pozvolný nezadržitelný hnus... uf!

palka452

Kniha psaná jakoby formou myšlenek Musím si od této autorky určitě ještě něco přečíst Vždycky jsem četla jenom jejího manžela a seriál Prima sezóna je geniální

Angie_Missfit

Jedna z nejúžasnějších knih, které mě v pubertě ovlivnily. Kniha je výborně napsána, čte se jedním dechem a je to jedna z těch, které navždy uvíznou v paměti. Poutavě, civilně a bez příkras autorka popisuje v mnoha ohledech šílené reálie každodenního života v socialismu. Nenásilně a bez hysterie přitom předkládá čtenáři neskutečně silnou a drásavou společenskou kritiku minulého režimu. Rozhodně knihu doporučuji všem, zejména mladým lidem, ideálně jako povinnou četbu :-). Snad si díky ní začnou vážit toho, že žijí tady a teď, stejně jako já, když se mi tehdy v patnácti letech dostala poprvé do ruky.

Ywonek
16.11.2018

Tak toto knížku by si měl přečíst povinně ten kdo toto období nezažil. Ano holokaust byl strašný, ale toto taky nebyl žádný med pro spoustu lidí.