Hnůj země

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román o českých emigrantech, kteří uprchli do Kanady po sovětské invazi do Československa (1968). Román je psán formou dopisů a vyznačuje se četnými autobiografickými prvky ze života Zdeny Salivarové a jejích přátel.

2. vydání, v nakladatelství Ivo Železný prvé.

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176246/hnuj-zeme-176246.jpg 4.514
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Ivo Železný
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Hnůj země

Přidat komentář
Jana283
27. května

Román o imigrantech v dopisech. Postavy sympatické i méně sympatické, obětavé, laskavé, hledající, zneužívající… Proč by měli být jiní než ti, co zůstali doma. Zajímavé půtky mezi emigranty po 48 a 68 i těmi pozdějšími. Pár postav bych skutečně ráda poznala a popovídala si s nimi.

„Vzal jsem draka, protože jsem se bál, abych se neposral.Báli jsme se, že bychom neobstáli? Nebo jsme se báli té ceny, kterou bychom museli zaplatit za to, že obstojíme? Právo soudit mají jenom ti, kteří tím prošli a obstáli. Jinak jsou viníky všichni, tedy nikdo. Někdo víc, někdo ještě víc, někdo jenom trošku. Jak to roztřídit? Vždyť je to prorostlé jako bůček, tak zkuste oddělit tučné od libového….
…Vinny jsou přece systémy, ne moje matka nebo Tvůj otec. Kdo ale vytváří systémy? Kdo nese vinu za to, že jsou zlotřilé systémy nepotlačil a zlotřilce nezničil hned na počátku...."

los
29. března

hnůj země - dvě strany jedné mince: zušlechťující i zapáchající


1amu
04.07.2018

Sama autorka se prý dlouho nemohla smířit s emigrací a právě z to všeho vzniklo zásluhou paní Salivarové mnoho krásného: Honzlová, Nakladatelství 68 a také tato kniha s netradičním názvem. Čte se hezky a pouze dodávám: jaká škoda, že toho paní S. nenapsala více.

AnjaVCL
16.09.2017

Hořkosladká výpověď, která o našich emigrantech řekne více než jakýkoli odborný výklad dějin. Někdy jsem se smála nahlas, jindy mne mrazilo.

Belbo
18.06.2015

Nadprůměrná kniha, která mohla být skvělou. Co u mě sráží hodnocení dolů, je důraz na ústřední trojici/čtveřici pisatelů dopisů, v různé míře spojených s Libra Publisher. Trochu jsem doufal, že bude text více mozaikovitě propracovaný a struktura nebude rozdělena na hlavní a okrajové marginální příběhy, s různým prostorem. Např. mě mrzí nevyužití historických dopisů z přelomu 19. a 20. století a celkem vyhořelá linka s Petrem Skočdopole. I přes tyto výtky jsou to dobré 4 hvězdy

bookcase
25.10.2013

Život emigrantů v dopisech. Mám ráda knihy v tomto stylu (dopisy, deníky), takže jsem byla velmi spokojená a mile překvapená. Doporučuju, knížka by neměla zapadnout.

Doporučujeme

Devět dní
Devět dní
Jantarové oči
Jantarové oči
Plachetnice na vinětách
Plachetnice na vinětách
Hot Boys
Hot Boys