Krátké setkání, s vraždou

Koupit

Detektivka, jejíž děj se odehrává mezi českými exulanty a emigranty v Torontu po roce 1968.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/20992/kratke-setkani-s-vrazdou-20992.jpg 3.822

Setkání 1.

Detektivky, Literatura česká
Vydáno · Ivo Železný

Kniha Krátké setkání, s vraždou

jprst

Škvoreckého knihy mám rád, ale tato série tak trochu unikla mé pozornosti nebo spíše byla na okraji mého zájmu. Ale přečtením první knihy z této řady jsem se hned přesvědčil, že to byla chyba. Příjemná, svěží i vtipná detektivka, která stojí za přečtení.

rafan65

Pěkná kniha moc dobře se čte a má spad. Detektivka která má perfektní děj. Doporučuji

kuruteku

Co si tak přečíst po sedmi letech, kdy nás Josef Škvorecký opustil? Trochu kvůli ději, i když to není těžká detektivka, trochu díky nostalgii po uplynulých časech. Není to žádné těžké čtení, ale dva lidé si udělali radost a tím udělali radost i jiným. Díky jim za to. A už si jdu někam nachystat další setkání.

marlowe
24.11.2018

Je zajímavé, že podobný pocit odstupu či jakéhosi "nekontaktu" jsem zažíval už u Hříchů pátera Knoxe. Jako by hrdinové hráli někde na pódiu a já je pozoroval z hlediště. Rozuměl jsem jejich slovům, vnímal jejich pohyb, ale nějak se mi nedařilo navázat s nimi bližší kontakt…
Ale jinak ano, docela příjemná hra na detektivku, včetně toho netradičního modelu více vypravěčů…

kap66
09.09.2018

"Krátké setkání" mě navnadilo na přečtení všech ostatních "setkání" (četla jsem zatím nelogicky jen to poslední).
Pokud se na psaní tohoto dílu podíleli oba manželé, fungovala jim spolupráce výborně, lépe řečeno, výborný je výsledek: trefně zachycená komunita českých emigrantů v Torontu, zajímavá kompozice - více vypravěčů, odlišujících se jazykem i stylem, sympatická hlavní hrdinka Anna, motivovaná k vlastnímu nerozumnému (ale úspěšnému) vyšetřování manželem, který, ač také sympaťák, se vyjádřil o slečně Marplové a ženské intuici jako o nesmyslu (!). Další klad je dobře rozehraná zápletka a zajiskření mezi kanadským vyšetřovatelem a Annou.
Jediná moje výčitka: mám ráda oba autory, u obou oceňuji mimo jiné jejich jazyk. Mrzí mě proto chyby, některé do očí bijící (jak to mohlo při korekturách utéct?): záměna tipu a typu, obětí a objetí, vydobil si postavení, moje a Ančiny rodiče v 1. pádě.
Pro Salivarovou i Škvoreckého mám slabost a toto dílko mě nezklamalo.

RogiS
08.06.2018

Trochu mi trvalo, než jsem si vykl na styl vyprávění "každý pes jiná ves" ale prokousal jsem se na konec a jedu znovu. Nějak mi uniklo, kdy si paní hraběnka a detektiv začali tykat. :-)

knihamouder
06.06.2018

Kniha se čte velmi dobře. Můžu vám slíbit napětí, nečekané zvraty i lehký humor.
Těšte se na rodičovské radosti i starosti, na pochybnou spolubydlící v domě Lomnických, na klasickou paničku – tetičku Hubertu i na detektiva, kterému se zapalují lýtka.

Pusťte se s hraběnkou Lomnickou po stopách kriminálníků a v mezičase si zaskočte do kadeřnického salónu na nový účes.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autoři knihy

Josef Škvorecký
česká, 1924 - 2012
Zdena Salivarová
česká, 1933

Kniha Krátké setkání, s vraždou je v

Právě čtených1x