Krátké setkání, s vraždou

Detektivka, jejíž děj se odehrává mezi českými exulanty a emigranty v Torontu po roce 1968.

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20992/big_kratke-setkani-s-vrazdou-Zr4-20992.jpg 4.138

Kniha Krátké setkání, s vraždou

zdenaR

Moje první setkání s autory a určitě ne poslední.
Velmi čtivé, zajímavé prostředí, nejedná se o typickou detektivku.

March

Moje prvotina od autorů a skvěle jsem se pobavila. Detektivka byla odlehčená a musím říct, že jsem se pobavila, počeštělá angličtina neměla chybu. Vyprávění bylo svěží, zábavné a oddychove. Určitě se nebudu bránit dalším dílům že série.

princesse
30.07.2020

Moje prvotina od těchto autorů a moc dobře jsem si početla. Rozhodně se poohlédnu po dalším díle a těším se již dopředu. Užila jsem si čtení a vřele doporučuji.

mi-380
20.04.2020

Pro Škvoreckého a jeho hrdiny (a samozřejmě i hrdinky) mám už dávno slabost. Jeho knihy hodnotím nad obvyklý průměr. Krátké setkání číslo 1 není výjimkou. Můj oblíbený autor s pomocí své manželky mne znovu zavedl do vzdáleného světa české komunity v Torontu s obvyklými častými záblesky vzpomínání na starou vlast, na úplně jiný svět. Když jsem se Škvoreckým začínal, vážně jsem o útěku do Kanady uvažoval, nakonec mé hrdinství skončilo jen přestěhováním za prací do středních Čech. I tak to beru jako určité rozdvojení, velmi vzdáleně srovnatelné s předrevoluční emigrací. Spolužáci a přátelé zůstali na jihu, tady mám spoustu nových, ale… je to malá emigrace.
Bavila mě ich forma z pozice několika vypravěčů, sofistikovaný humor, jemný náznak detektivky, nenásilné odkrývání tajemství českých přistěhovalců a za brýlemi pod slamákem jsem tušil jako vždy laskavý, tolerantní a mírně ironický autorův úsměv.
90 % (zatím 24 hodnocení s průměrem 77 %).

čef
25.10.2019

Toto se skoro nedá číst jako detektivní příběh. Spíše jde o duchaplné postřehy ze života české komunity v Kanadě, který znají autoři jistě více než dobře. Je zde mnoho, někdy i vtipných, narážek na léta uplynulá, takže se kniha snad může líbit především pamětníkům. Čtení je dosti obtížné, střídání vypravěčů příliš přehlednosti nepřidává, takže jsem rád, že jsem vůbec dočetl a možná i pochopil.

jprst
09.09.2019

Škvoreckého knihy mám rád, ale tato série tak trochu unikla mé pozornosti nebo spíše byla na okraji mého zájmu. Ale přečtením první knihy z této řady jsem se hned přesvědčil, že to byla chyba. Příjemná, svěží i vtipná detektivka, která stojí za přečtení.

rafan65
09.06.2019

Pěkná kniha moc dobře se čte a má spad. Detektivka která má perfektní děj. Doporučuji

kuruteku
04.01.2019

Co si tak přečíst po sedmi letech, kdy nás Josef Škvorecký opustil? Trochu kvůli ději, i když to není těžká detektivka, trochu díky nostalgii po uplynulých časech. Není to žádné těžké čtení, ale dva lidé si udělali radost a tím udělali radost i jiným. Díky jim za to. A už si jdu někam nachystat další setkání.