Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kdo by tuto knihu neměl rád. Strašně ráda na ni vzpomínám. Má čestné místo v knihovně v dětském pokoji.

17.01.2022 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Když jsem četla zde na DK komentáře od mých oblíbených uživatelů, všichni napsali, že je to naprosto úchvatná kniha, která vás posune někam dál... a měli pravdu.
Krásný příběh, který přiměje čtenáře zamýšlet se nad osudem, pocity a životním postoji jednotlivých postav v knize. To, jak společnost bere a přistupuje k lidem s jakýmkoliv hendikepem, ať už tělesným nebo mentálním, je opravdu k zamyšlení a v knize je vše dokonale popsáno, někdy až moc krutě. Ale život takový prostě někdy je.
Knihu rozhodně doporučuji a i já ji zařazuji k oblíbeným a srdcovým.

19.07.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Knihu jsem se odhodlávala přečíst už dlouho. Poté, co jsem přečetla Velkou samotu, jsem si pořídila i Slavíka. Ale musím se přiznat, že Velká samota, tím jak je napsaná, se mi líbila od paní autorky víc. Slavík mi hodně připomínal knihu Počkej na mě v Paříži, kterou jsem přečetla dřív (ikdyž je vydaná později než Slavík).
Nicméně děj a osudy, které kniha popisuje jsou strašlivé a smutné. Čím vším si museli lidé projít a co byli schopni podstoupit, aby přeželi a ochránili své blízké. Knihu určitě doporučuji přečíst.

25.10.2022 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Kniha, ikdyž ji přečtete za jedno odpolodne, skrývá velmi citlivá a silná témata. Příběh vás opravdu vtáhne a musíte knihu prostě dočíst a pak ještě nad tím vším přemýšlet. Doporučuji...

01.03.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Pro mne byla kniha pěkným oddechovým čtením. Začátek byl pro mne krapet zdlouhavý, ale nejspíš to tak má být, aby vše v druhé polovině příběhu zapadlo krásně do sebe. Nechyběla napínavá zápletka, která ke konci gradovala. Díky ní, jsem knihu nemohla odložit a musela zjistit, jak vše dopadne. Doporučiji, stejně tak, jako všechny knihy paní autorky.

03.03.2023 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Na dotisk knihy jsem čekala celkem dlouho a vyplatilo se. Měla jsem sice strach z převelké chvály a hodnocení knihy, ale musím přiznat, že po přečtení jsem rozhodně zklamaná nebyla. Jediné co mi vadilo byla ta neskutečná shoda náhod a adaptace na 50 odstínů vášně a neskutečné přitažlovosti mezi Lily a Rylim. Konec naprosto překvapil. Oddechové odpolední čtení, které vás přinutí knihu neodložit a dočíst.

06.11.2022 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Autorka opět nezklamala. Poutavý příběh, který prostě musíte dočíst. Zápletka pěkně promyšlená, žádná hluchá a nudná místa v ději, strhující závěr. Za mne super počtení. Knížky od paní autorky mám vždy za den přečtené, nejde se od nich odtrhnout.

29.09.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Po přečtení Prokletého kraje, jsem se vrhla na tuto knihu paní autorky. Jsem z ní naprosto nadšená. Malá vesnička a tajemství snad v každé rodině. Krásný styl psaní mi od autorky vyhovuje. Děj s detektivní zápletkou krásně plyne, nikde nic nedrhne a člověk se v postavách neztrácí. Za mě opravdu povedený příběh. Knihu určitě doporučuji.

17.01.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na knihu jsem se velice těšila a musím říct, že mě nezklamala. Už z anotace ke knize se dalo čekat, že kniha bude napsána trochu "jinak" než ostatní knihy paní autorky. I když je příběh podán "co by, kdyby" - musím říct, že popis daného režimu v knize mi v něčem dost připomínal 50. léta minulého století v naší zemi a také trochu i Příběh služebnice. Strach, obavy, nejistota.... věci z kterých člověka opravdu mrazí. Krásně popsané charaktery postav, samotný režim, smýšlení lidí, lidské vztahy.
Knihu jsem přečetla velmi rychle, nikde se nezadrhávala a děj pěkně plynul. Vřele doporučuji.

26.04.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha, kterou stojí za to přečíst. Úžasné. Sice se čtenář musí ze začátku srovnat s tím, že není označena přímá řeč, ale na příběhu to nijak neubírá.

20.11.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje prvni kniha od autorky. Velmi ctiva a moc se mi libilo vypraveni pribehu z pohledu jednotlivych postav. Knihu jsem mela prectenou behem chvilicky. Urcite doporucuji. Uz se tesim na Tiche roky a Slepou mapu.

27.03.2020 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Musím říct, že tohle byla pěkná jízda. V příběhu nebylo ani jedno prázdné místo. Opravdu pěkně napsaný psycholigický román, chvílemi děsivý a s patřičnými zvraty. Jen jedinou výtku mám, a to tu, že mě neskutečně vytáčel Christopher s tou svojí naivitou a růžovými brýlemi. Jinak super počteníčko...

12.02.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Musím souhlasit s komentáři čtenářů, že i když se jedná o prvotinu autorky, je to velmi podařená detektivka. Kniha se mi četla velmi dobře a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vrah je sice předvídatelný, ale to nic nemění na napínavosti děje. Za mne určitě doporučuji přečíst. Už se těším na novou knihu od paní autorky - Vesnice.

30.03.2022 4 z 5

Katova dcera Katova dcera Oliver Pötzsch

Kniha mne velmi mile překvapila. Vybrala jsem si ji na základě kladného hodnocení a doporučeni čtenařů DK. A musím se přiznat, že čekání na dotisk se vyplatilo. Zajímavý, napínavý, historický příběh s detektivní zápletkou. Místy až k neuvěření, jaké bylo myšlení lidí v 17. století. Určitě doporučuji přečíst.

01.02.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Knihu jsem dočetla před pár dny a tak nějak si to vše urovnávám v hlavě. Nápad na děj je dobrý. Kdyby jen paní autorka vše lépe propracovala a nebyl by příběh psaný spíše povrchně, určitě by kniha měla lepší hodnocení.
Je to dystopie a s tím čtenář musí počítat. To že je obsah brutální, místy až nechutný, to mi zas až tak nevadilo. Šíleně mě, ale zklamal rychlý konec a hlubší nepropracovanost. Obálka je úchvatná a nechá se na ni zlákat hodně čtenářů.
Abych nebyla jen kritická, děj je k zamyšlení. Jednak z pohledu toho, jak zacházíme se zvířaty (nejen na jatkách) a celkově, jak se lidé k sobě chovají a přinejhorším mohli někdy k sobě chovat.

27.09.2022 3 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Knihu jsem si vybrala v rámci knižní výzvy. Začátek mi přišel krapet zdlouhavý, samá paranoia a podezíravost hlavní hrdinky. Pak se děj konečně začal rozjíždět a zakončil pro mne ve velmi rychlém tempu. Každopádně napětí a překvapení nechybělo.

27.08.2022 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Četla se mi velmi dobře a lehce, opravdu se od ní nešlo odtrhnou. Líbilo se mi zpracování jednotlivých kapitol, kdy vyprávění lehce a nenásilně přechází ze současnosti do minulosti. Velmi čtivá kniha, kterou určitě doporučuji k přečtení.

21.07.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Kniha opravdu čtenáře pohltí a nepustí. Musíte ji prostě dočíst. Ani u této knihy mě paní autorka nezklamala. Pěkný, sice dosti smutný, nápaditý příběh o zmizení tří chlapců na malé vesnice. Opět stejní vyšetřovatelé, kteří se vzájemně doplňují, tentokrát je více zaměřeno na jejich vzájemné vztahy. Knihu určitě doporučuji a těším se na další...

27.04.2022 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Musím souhlasit s autory komentářů, že paní autorka s každou knihou zraje jako víno...tušila jsem, že kniha bude ze všech tří nejlepší a nemohla jsem se jí dočkat, ale předčila moje očekávání. Tak krásná čeština, spojení slov a popis míst, to je prostě nádhera a radost číst. Úplně vás to vtáhne, jakoby jste tam byli v tu danou chvíli také. Navíc popisy míst (aspoň ty z Hradce Králové a Pardubic) odpovídají skutečnosti, což velmi oceňuji, jelikož bydlím v HK. K zápletce knihy a osudu Laury a Adama, je vše krásně a bravůrně promyšleno do poslední tečky. Ikdyž smutné tečky...opravdu před paní autorkou smekám a tleskám...a zároveň se těším na další knihu. Je dobře, že máme takový "poklad" mezi českými autory detektivních knih.

01.04.2023 5 z 5

Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Jiří Žáček

V knížce jsou krásné, ale někdy opravdu až moc, strašidelné pohádky. Četli jsme před spaním, což asi nebyla dobrá volba, avšak ne pro syna, ale pro mne. O některých se mi ještě i zdálo :-D U syna naprostá spokojenost. Kniha je navíc doplněna pěknými ilustracemi. Rozhodně doporučuji.

12.10.2022 5 z 5