Ambo Ambo komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Asi autorčina nejlepší kniha, tento týden jsem ji četla podruhé a jsem nadšená z propletenosti vztahů, bavilo mě rozuzlení i jemné náznaky uvažování postav. Chovaly se racionálně, živě, opravdově. Ani jedna mi nebyla sympatická, což mě taky bavilo.

20.11.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Chápu, proč se to lidem líbilo. Je to precizní dílo. Taky se mi líbilo, ale děj nebyl nijak hluboký.

20.11.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

To už je vlastně klasika. Klasika, která mě neomrzí. Plná ženskosti a přesto netlačí na pilu. Kniha o důležitosti našich kořenů a schopnosti dohlédnout dále než na to, co vidíme na první pohled. Když jsem se pak místy, do kterých je děj Bohyní zasazen, procházela, neubránila jsem se vidění jednotlivých postav na loukách v přilehlých lesích a připadala jsem si jako vtažená do filmu s tou nejlepší kamerou. Všem čtenářům této knihy doporučuju místo navštívit, je to silný zážitek.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Líbila se mi, u příběhu mě mrazilo, skvěle propracovaný děj, kniha se četla jako po másle a patří mezi mé nejoblíbenější autorčiny počiny.

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Tenhle Pan spisovatel opět ukázal, jak moc dobrý je ve svých nápadech a pointách. Bravo!

24.04.2022 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Miluju příběhy o lidech a psech a tenhle je navíc skvěle napsaný. Mockrát jsem se při čtení dojala.

23.04.2022 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Skvela kniha!!!

30.04.2021 5 z 5

Děda Děda Jan Novák

Nadherně zpracované. Skvělé. O etice, hodnotách, o důležitých věcech.

05.11.2023 5 z 5

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Je to útlá kniha, děj je orámovaný časovým úsekem, přesněji je vměstnán do 24 hodin. Během děje se setkáme s řadou postav, každá má nějaký problém a řeší ho po svém. I když to byla malá plocha, na které by se mohla odehrát velká románová láska nebo zmar jednotlivce, postavy jsem si oblíbila, stejně jako rytmus celé knihy, pitoreskní prostředí maloměsta, které sama prožívám od chvíle, kdy jsem se přestěhovala. Nejvíc se mi líbila Jiřina, na jednu stranu maloměšťačka, na druhou stranu žena, která kdysi měla potenciál, ale nerozvíjela ho v žádném ohledu. A proto je ta kniha skvělá, protože vykresluje lidi, které okolo sebe vlastně máme všichni, stačí se rozhlédnout.

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Uf, tohle se mi ani trochu nelibilo. Tezkopadne napsane, divne formulovane, odosobnene... proste nic, co bych po tak mohutnem pr teto knihy cekala.

14.04.2021 1 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Dojemná kniha, která ale zároveň neúprosně představuje život za první světové války, o kterém jsem skoro nic nevěděla. Postavy jsou plastické, děj strhující.

23.10.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nemůžu si pomoct, nebudu hodnotit, že ti chlapi byli blbové, což jsem teda právě teď udělala... horší je, že byli napsaný jako podle nějaký šablony. Trapný. Divím se, že taková věc u Čechů sklízí ovace a mrzí mě to. Troška hadr.

23.04.2022

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Krásné, oddychové, poklidné, snové!

Ptačí domek Ptačí domek Eva Meijer

Nádherné a poetické. Jsem z knihy nadšená.

08.11.2023 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Nejdřív jsem viděla film, potom knihu. Líbí se mi oba počiny, výhodou je, že jsem věděla, jak si hrdinky na stránkách knihy představit. Mám ráda příběhy žen z minulého století.

23.04.2022 5 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

Hezká kniha. Bravurně vykreslené vztahy a motivace jednotlivých lidí v příběhu. Líbil se mi i děj, je to oddychovka, kterou doporučuju.

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Moc se mi kniha líbila. Ten její rytmus, zajímavé zvraty, postavy živě vykreslené! Paráda. Thrillery nejsou mým nejoblíbenějším žánrem, ale kdyby byly všechny jako tento, nečtu nic jiného.

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Moc se mi líbilo, jak je příběh napsaný. Oceňuji především jeho epičnost a vykreslení postav. Svou hloubkou by mohl zaujmout i pány.

14.04.2021 5 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Místy morbidní, ale tak akorát. Postavy jako živé, kus historie, který nemám úplně probádabý. Napínavé čtení, které jsem si vzala na gauč, když jsem měla zlomenou nohu a času s touto knihou nelituju.

23.10.2023 5 z 5

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Kniha mě bavila, zajímavý děj, postavy i místo, kde se příběh odehrává.

19.04.2022 5 z 5