Kvítek karmínový a bílý

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický román slavného anglického spisovatele bývá označován za velký román devatenáctého století, napsaný ovšem ve století jednadvacátém, neboť zavádí čtenáře do viktoriánského Londýna, ale v příběhu prostitutky Sugar se nevyhýbá ani spodnímu proudu tejdejšího života, který tehdy tak naturalisticky až pornograficky zpodobován být nemohl. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199540/big_kvitek-karminovy-a-bily-6nQ-199540.jpg 4.2714
Série:

Kvítek karmínový a bílý 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Argo
Originální název:

The Crimson Petal and the White, 2002


více info...
Nahrávám...

Komentáře (254)

Kniha Kvítek karmínový a bílý

Gimli
22. dubna

Plnokrevný román, který bují životem. Leckoho může nasrat, ale pokud máte rádi spíš květnatou a na zážitky bohatou cestu a ne nutně velkolepý cíl, tak do toho jděte.

Mája873
20. února

Přemýšlím jak knihu co nejlépe popsat... Velmi emotivní příběh s úžasnou hlavní hrdinkou. Sugar je díky své pověsti vyhledávanou kurtizanou a přesto to spodiny společnosti vůbec nezapadá,... Nejenom v jejím románu, který tajně píše a s jehož pomocí se vyrovnává se svým osudem, ale v celém jejím býtí, je velký smutek...a ikdyž se pak díky Williemovi ocitne v lepším světě, tak ji přesto není přáno. Mrzí mě trochu ten otevřený konec. Můžu si jen představovat, jak to s ní asi celé dopadlo, ale i přesto si říkám jestli únos dítěte byl zrovna tou nejlepší cestou... Knížka se mi moc líbila a jsem ráda, že byla tak obsáhlá. Četla se mi jedna báseň :-)


mataj
08. února

Neuvěřitelně poutavý historický příběh z konce 19.století napsaný tak otevřeně a realisticky, že dokonce i časté vulgarity tam měly své opodstatněné místo. Velice výstižně vylíčená ponurá atmosféra plná beznaděje, smutku a zoufalství. A samotný příběh prostitutky Sugar, která se snaží dostat ze spodiny společnosti, je velice zajímavý, a po celý čas jsem ji držela pěsti.

AlenaF
29. ledna

Četla jsem před lety. Příběh ve mně zanechal velký dojem. Byla to první kniha od tohoto autora, byla jsem překvapená, jak mě chytla. Příběhy z viktoriánského období mám ráda.

Leona333
30.10.2021

Pro některé čtenáře může být toto dílo jaksi kontroverzní, objemnější, šokující, vulgární... Každopádně mi autor i s překladem od pana Janiše sedl, jako poklice na hrnec. Prostě perfektní.
Přímočarý děj knihy i s jeho ,,hrdiny," ke kterým styl chovaní i vyjadřovaní s ohledem k době a prostředí ve kterém žili... patří.
Čtení této knihy jsem si fakt užila. ; )

Aaron Lewis
18.08.2021

(+ SPOILER) Hmm, tak takhle se píše, až na ty píčy, fuj, nemám ráda vulgarismy. A co je čmíra? Menstruace? Hm?

V půlce jsem měla krizy a přestalo mě to bavit, protože to bylo pořád stejný, přeskakovalo se od jedné postavy k druhé, Sugar mi nepřišla nijak zajímavá atd. No a pak umřel Henry a já byla úplně v šoku, protože on a Emmelína mě nakonec bavili nejvíc (A Emmelína je moje nejoblíbenější postava, ta ženská má kuráž a je sama sebou). Takže jsem se zase začetla a když me to zase přestávalo bavit, tak se zase něco stalo, jako Sugar guvernantkou a ten konec. Prostě otočím stránku a konec? WTF? Doufám, že Sugar žila někde šťastně se Sofíí, fakt jim to přeju a Williama mi není ani líto, i když to byl dobrák, ale jak se zachoval k Sugar nakonci, fuj, zasloužil si to. A to s tím Cheesmanem? Bylo to nutné? Nakonec jsem měla Sugar ráda, ale jak se přizpůsobovala, to muselo být šíleně únavné, hrát někoho jiného. A Caroline byla taky úžasná, tu jsem měla ráda hned od začátku, doufám, že se má dobře. Docela by jim to s Henrym slušelo:).

Nečekalo jsem to, vůbec jak se kniha vyvíjela a Agnes byla taky úžasná, vůbec všechny charaktery byly takový svý a ne klasický, jak bych očekávala, samotná Sugar už, vlastně co o ní vím? Co si přeje? Vůbec nevím...

Takže za mě určitě dobrý, ne plný počet, ale čtyři hvězdy, přece jen mě to místy nudilo:).

alkazemka
01.08.2021

Mám ráda tlusťochy a tenhle kousek fakt není úplně kabelkové vydání. Mám je ráda pro ten pocit, že toho dostanu o hodně víc, než když je knížka hubená. Ale tentokrát se ten (samozřejmě že iracionální) pocit nějak ne a ne dostavit v plném rozsahu. Nechci tím naznačit, že by to snad bylo devětset stran nudy, ale tak jak se jindy nemůžu odtrhnout, tak tentokrát jsem se odtrhávala bez problémů. A to i přesto, že životní příběh prostitutky v 19. století obsahoval celkem všechno co je třeba, včetně pikantních popisů náplně práce hlavní hrdinky. Tak nevím, kde se stala chyba....

"Popravdě řečeno, při své práci jsem potkala pěkných pár nebožáků, podle nichž je jeden život nesnesitelně dlouhý...."

KadetJaina
27.06.2021

Knihu jsem plánovala číst čistě kvůli popisům viktoriánského Londýna. Když ke mně bichle doputovala, docela jsem se lekla a myslela si, že mě bude kniha k smrti nudit. A hele, ono vůbec. Popisy seděly, člověk si dokázal krásně představit společnost - ať už tu nižší, tak tu vyšší. Postavy jsou vykreslené skvěle, nikdo není ani dobrý, ani zlý, i když za jejich rozhodnutí jsem měla chuť je občas zaškrtit. Otevřený konec je trochu nešťastný, ale příběh prostě nekončí.

1 ...