V jeho stínu přehled

V jeho stínu
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480584/bmid_v-jeho-stinu-QlU-480584.jpg 4 173 173

V jeho stínu série

1. díl >

Londýn, 1845: sirotek Eleonora Beadyová, vychovaná výstředním chirurgem Horacem Croftem, neboť ve smrtící pandemii přišla o rodiče, toho o běžném životě moc neví. Ostatní mladé dámy jsou vychovávány, aby uměly vyšívat a malovat květiny, Nora se zdokonaluje v sešívání otevřených ran a anatomických ilustracích pitevních nálezů. Jsou to časy, kdy ženy čelí drastickým následkům, pokud jsou přistiženy při praktikování medicíny, ale na Croftově soukromé klinice je Nora jeho nejdůvěryhodnější – a ovšem také nejtajnější – asistentkou. A to až do příchodu nového chirurgického rezidenta doktora Daniela Gibsona. Doktor Gibson netuší, že Horácova půvabná, bystrá a tichá mladá schovanka je kvalifikovanější a vynalézavější chirurg než on sám. Aby ochránila doktora Crofta a jeho kliniku před skandálem a naprostým kolapsem, musí se Nora naučit hrát novou a pro ni velmi obtížně přijatelnou roli – roli řádné mladé dámy. Ale i přetvářka má jisté meze. Nora se nedokáže odvrátit a ignorovat utrpení pacientů, i kdyby to znamenalo poskytnout Gibsonovi moc zničit všechno, na čem pracovala. A když je účastna experimentu a objevu, který by navždy mohl změnit obor, ocitne se Nora před neřešitelnou volbou. Má zůstat neviditelná a dovolit mužům kolem sebe, aby si přivlastnili zásluhy za její práci, nebo vystoupit na světlo – i kdyby to mělo znamenat, že zničí sama sebe.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The Girl in His Shadow , 2021


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V jeho stínu. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (50)

Aranel15
předevčírem 3 z 5

V některých pasážích jsem se až bála, co bude následovat, třeba když se objevila štěňátka…Pitvy mě z lidského hlediska také trochu děsily, ale z vědeckého hlediska jim samozřejmě rozumím. Nějak se to naučit museli a o jejich úspěchu hovoří třeba dnes již banální operace apendixu.

katallinka
02.06.2024 5 z 5

Skvělý a originální historický román. Nora byla úžasná hlavní hrdinka a bravurně dokázala bojovat s předsudky tehdejší společnosti. Na konci mě dost zaujalo, že autorky vycházely z reálných postav tehdejší chirurgie.


blebuska
09.05.2024 5 z 5

Kniha se četla sama, bylo zajímavé sledovat předsudky, se kterými muži bojovali... Těším se na pokračování

všechny komentáře

Související novinky (3)

Uchvatitelé říší, Má druhá šance a další knižní novinky (30. týden)

24.07.2022


Věřila medicíně i svému snu. I když jí samotné nevěřil nikdo...

10.05.2022


Město v oblacích, Území vlků a další knižní novinky (18. týden)

01.05.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha V jeho stínu v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených223x
ve Čtenářské výzvě37x
v Doporučených14x
v Knihotéce174x
v Chystám se číst230x
v Chci si koupit33x
v dalších seznamech4x