Aligator805 Aligator805 komentáře u knih

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Velmi čtivé. Mělo to vše co má. Láska, zlo, napětí a dobrý konec.

14.03.2023 5 z 5

Přetížená archa Přetížená archa Gerald Durrell

Velice milé čtení. Humorné líčení cesty za exotickými živočichy Kamerunu, které získával pro zoologické zahrady. Z jeho knih je cítit láska k přírodě a jejím obyvatelům, kterou dokáže podat velice humorným způsobem. A třešničkou jsou potom domorodí pomocníci se svojí angličtinou.

10.03.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Třetí kniha s komisařkou Linhartovou a opět to nemělo chybu. Kniha se četla jedním dechem a nešla odložit. A konec byl opravdu velmi nečekaný. Kristýna Trpková dokazuje že i u nás máme velmi kvalitní autory detektivek.

05.03.2023 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Opět skvělé. Nic není takové jak se na první pohled zdá. Vše zamotané a jediný kdo zvládne vše vyřešit je Hercule Poirot.

01.03.2023 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Opravdu pěkné čtení. Autorka umí velice pěkné vykreslit atmosféru. Zajímavá je i psychologie postav. A otevřený konec dává velký prostor čtenářově fantazii.

26.02.2023 5 z 5

Temný cypřiš Temný cypřiš Agatha Christie

Opět skvělé čtení. Velmi zajímavý případ, kde je na první pohled jasné kdo vraždu spáchal. To by ovšem nesměl přijít na scénu Hercule Poirot a jeho malé šedé mozkové buňky.

25.02.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Čtivé, svižné, napínavé. Skvělé napsané. Líbí se mi i prolínání časových rovin.

19.02.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Velice pěkná česká detektivka. Série s Tomášem Volfem má vzestupnou tendenci. Svižný děj, zajímavé a věrohodné téma. Krátké svižné kapitoly. Autor čtenáře pořád drží v napětí.

18.02.2023 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Robert Merle napsal tuto knihu dokonale. Vryje se pod kůži a vy nemůžete přestat číst i když víte že s každou další stránkou to bude jen horší. Merle úžasně vystihl proměnu postavy. Z malého vystrašeného kluka který touží po rodičovské lásce až po zrůdu, která plní rozkazy s takovou lehkostí a samozřejmostí. Ukázka jak fanatismem a neláskou vychovat zrůdu schopnou všeho.

17.02.2023 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Upřímná a otevřená zpověď. Bylo velmi zajímavé dočíst se kde brala inspiraci ke všem svým knihám. Jak přišel na svět Poirot nebo slečna Marplová. Velmi hezké vzpomínky na dětství. Opravdu moc pěkná kniha.

13.02.2023 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Opět skvělá kniha. Sebevražda, vražda, tajný sňatek a postupně se každý stává podezřelým. K tomu skvělý Hercule Poirot, teď už na odpočinku. Ale ani to mu nebrání bravurně vyřešit další zapeklitý případ.

11.02.2023 5 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Klasická Agatha Christie. Skvělý příběh, zajímavé prostředí luxusního vlaku, šperky a vražda. K tomu skvělý Hercule Poirot a je tu parádní detektivka se skvělým rozuzlením.

10.02.2023 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Opět skvělý příběh. Tentokrát trošku jiný než jsme zvyklí.

01.02.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Silný a strašně smutný příběh. I přes tolik krutosti to je nádherná kniha, která se četla jedním dechem. Velmi pěkný je i autourčin styl krátkých a výstižných vět. Pro mě je osud Zuzany Liebeskindové nezapomenutelným čtením stejně jako Hana od A. Mornštajnové.

07.01.2023 5 z 5

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Další skvělá detektivka. Duo Poirot a Oliverová nemají chybu a moc hezky se doplňují. Dobře promyšlená zápletka.

07.01.2023 5 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Velmi pěkný příběh a sympatické postavy. Kniha se opravdu velmi dobře četla a vůbec nevadilo že zde nevystupují Poirot ani slečna Marplová.

05.01.2023 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Velice pěkná a důmyslná zápletka. Skvělé rozuzlení případu.

02.01.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Zase další skvělý díl s Erikou a jejím týmem. Tak jako ty předchozí. Pro mě mnohem lepší než série s Kate. Pěkně zamotaný příběh a skvělé rozuzlení. Snad už bude mít Erika v osobním životě trochu štěstí. Už aby byl další díl!

04.11.2022 5 z 5

Ničemnost Ničemnost Ann Granger

Poklidné, pohodové čtení.

22.09.2022 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Za mě velmi dobré zakončení série s Fabianem Riskem.

16.09.2022 4 z 5