Proč nepožádali Evanse?

Proč nepožádali Evanse?

Tentokrát nesledujeme Hercula Poirota nebo Jane Marplovou při mistrovském odhalení, bleskových dedukcích či zázračném pochopení souvislostí, ale dva úplně obyčejné lidi, kterým se tento příběh stal. Stejně tak by se mohl stát i nám. Vše začíná v Marchboltu na golfovém hřišti, kde syn místního vikáře Bobby Jones objeví umírající muže, který zabloudil a spadl. Bobbyho žene vlastní zvědavost - kdo je žena na fotografii v kapse mrtvého a kde se tu vzal? Proto začíná se svojí přítelkyní Frankie Derwentovou pátrat, aby odpověděli na jeho poslední slova - Proč nepožádali Evanse? Oba mladí lidé riskují své životy, aby odhalili tajemství, zpočátku jen domnělé. Ve hře jsou podvodníci, drogy, bohatsví a dědictví. Čím více se přibližují pravdě, tím tvrdší a vychytralejší je protivník. Až tváří v tvář skutečnému vrahovi začínají Frankie a Bobby chápat, jak to doopravdy bylo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26468/proc-nepozadali-evan-26468.jpg 4.4238

Why Didn´t They Ask Evans? (1934)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

cloudyyy

Tato kniha se mi moc líbila! Výborná zápletka a rozuzlení. Překvapil mě komplic vraha, nemyslela jsem si, že to ta osoba bude. Frankie a Bobby vytvořili skvělý detektivní pár. Doporučila bych jí všem fanouškům Agathy.

Mates84

Asi jako u vetsiny patri k mym nejoblibenejsim detektivkam od A.CH. ty s H.Poirotem a J.Marplovou,ale i ty s amaterskou vysetrovaci dvojci nejsou vubec spatne,ikdyz maji tendenci hodne sklouzavat k cervene knihovne.Ale i tak to je fajn cteni.

konicekbily

Když jsem tuto detektivku četl poprvé, tak jsem si slíbil, že se k ní vrátím. Zde nevystupuje Hercule Poirot, ani slečna Marplová, ani Pentlička - připadá mi, že se Agatha pokoušela o sestavení "nového vyšetřovacího týmu" dvou mladých lidí. Ale k další pokračování v této sestavě nějaké série již nedošlo. Domnívám se, že se to čtenářům mohlo zdát zbytečně překombinované a tak se potom věnovala pouze svým stálým hrdinům.

PPardinio

Z mého pohledu jedna z nejslabších detektivek od A.Christie. Za celou dobu jsem si nemohl k nové dvojci detektivů najít vztah. Je to škoda, protože mám raději detektivky, kde nevystupuje H.Poirot.

ThomasRuhe

Příběh mě tedy příliš nezaujal. To se týká jak amatérské dvojice detektivů, tak řešeného zločinu i průběhu vyšetřování.
Od Christie je to lehce podprůměrná detektivka.

Kíťovec
05.12.2017

Kniha pro mne byla osvěžující změnou ... stále jsem totiž čekala, kdy nastoupí Poirot, ale tentokrát to hlavní postavy zvládly i bez něj. Vhodná četba pro všechny, kteří milují napětí ... garantuji Vám, že budete napnutí až do konce :). Na druhou stranu se tu žádný krvelačný masakr nekoná, což je pro mne v této době přínosné.

SaraL
23.08.2017

Jakékoliv dílo Agathy Christie stojí za přečtení! V knihách nechybí napětí a jsou hrozně návykové :-)

Ester71
19.05.2017

Zajímavé a příjemné čtení..
Pro mě překvapivý konec ;)

David_Vesely
28.01.2017

Velmi dobrá kniha, příběh je velmi promyšlený, jako všechno od Agathy. Postavy jsou velmi sympatické a nechybí ani kapka romantiky. Všem, kteří mají rádi dobré, pravé detektivky bez moře krve tuto knihu moc doporučuji!

Dakarianna
23.12.2016

Raději mám tyto amatérské detektivy (když přečtete dost věcí s Poirotem nebo slečnou Marplovou, trochu vás to omrzí) a tato detektivka byla skvělá. Plynula, byla napínavá, byla tam akce a konec pasoval. A ten krásný název je třešničkou na dortu.

ddomikk
07.07.2016

Agatha je má srdeční záležitost! Musím se přiznat, že tato kniha je opravdu zamotaná a čtenář se při ní musí dost soustředit, ale pro mě jedna z nejhezčích a nejoblíbenějších!

Ostruzina
09.04.2016

To jako vážně? Překombinované od začátku do konce.

konicekbily
07.09.2015

Netradiční vyšetřovatelé určitě zjistí proč Evanse nepožádali, a zjistí toho mnohem víc.

Marceles
17.01.2015

Přestože se případu - tak trochu proti své vůli - ujala dvojice mladých, nezkušených a neznámých "detektivů", jedná se o detektivku v tom nejlepším smyslu slova, která se může směle řadit k jiným, známějším a oceňovanějším dílům Agathy Christie.

markétka2002
14.03.2014

moji oblíbení Bobby a Frankie jsou opět v akci škoda že jsem tu knihu stratila.

LucieRej
20.02.2014

Vynikající detektivka. Bobby a Frankie byli super dvojka.

wooloong
06.10.2013

SPOILER: Ten název knížky v češtině moc nesedí, co? KONEC SPOILERU.

jaja64646460
27.12.2012

Hodně dobrá detektivka.

Selinute
11.11.2012

Tak tato Christie mě zrovna neoslovila. Řadím ji mezi ty průměrné.

safira111
27.11.2011

Zajímavé, ale trošku překombinované, ale napínavé až do konce.

mariana
13.05.2011

Mám radši Marplovou a Poirota. Christie je perfektní v detektivkách, ale nesedí jí špionáže - to říkal i J. Škvorecký:-)) Pořád jsem čekala a čekala, ale překvapení se nekonalo. U jejích jiných knížek jsem četla s otevřenou pusou, ale to není tenhle případ.

evickakyticka
15.03.2011

Ani slečna Marplová, ani E. Poirot mě jako postavy od Aghaty nezaujaly. Proto jsem zvolila tuto knihu, kde záhadnou vraždu vyšetřují dva úplně odlišní lidé. Vyřešení vraždy se mi nakonec zdálo poněkud komplikovanější než jsem čekala a mnoho až příliš "náhodných náhod", které se během vyšetřování udály, příběhu na kráse moc nepřidaly...Přesto se pokusím najít jinou knihu, která si vyslouží vice hvězdiček, než jen tři.

LenaBil
01.02.2011

Tuto knihu jsem začala číst večer před spaním s tím, že přečtu jednu dvě kapitoly a půjdu spát. Nakonec to dopadlo tak, že jsem přečetla přes půl knihy a druhý den ten zbytek. Je to velmi čtivá kniha, od které se lze jen velmi těžko odtrhnout a ačkoli nepatří mezi nejslavnější Agathy díla, pro mne je to jedno z nejoblíbenějších.

pistalka
15.12.2010

Nejdřív budu citovat samotnou Agathu: „Jdete na čaj k přítelkyni. Když se tam objevíte, její bratr zavírá rozečtenou knihu - odkládá ji se slovy: ‚Není to špatné, ale proboha proč nepožádali Evanse?' A vy se v tom okamžiku rozhodnete, že kniha, kterou zakrátko napíšete, se bude jmenovat Proč nepožádali Evanse? Nevíte ještě, co bude ten Evans zač. Nevadí. Evans se dostaví v pravý čas - název je však už stanoven…"

Pak o 70 let později jdete po knihovně, koukáte po knihách, až vás do očí praští kniha s podivným názvem Proč nepožádali Evanse? Co to asi může být? Proč se to tak jmenuje? No, něco od Agathy jste už četli a bylo to dobré, navíc začínají letní prázdniny a vy jdete na měsíc do rehabilitačního ústavu. Tam by se něco ke čtení hodilo, no ne?
A zatímco měsíc v ústavu je naprosto příšerný a rádi byste jej vymazali z hlavy, na Proč nepožádali Evanse? nikdy nezapomenete a zhltnete ho za jeden den.