Aligator805 Aligator805 komentáře u knih

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Opravdu velice krásná a čtivá kniha. Velký obdiv autorce. Kolik materiálu musela prostudovat a kolik času věnovala sepsání této knihy. Velmi se mi líbí střídání časových rovin v kombinaci s úřední dokumentací. Velký obdiv řeholnicím. Za mě jedna z nejlepších knih co jsem četla.

29.08.2022 5 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

Velmi milý výběr povídek. Pohodové čtení k vodě. Zajímavé jak si autorka prohrála s povídkou Smrt na Nilu a jak se později liší tento stejnojmenný román.

21.08.2022 4 z 5

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Pokud to budu brát s nadhledem, tak je to prima oddechové čtení.

08.08.2022 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 2 Kluci, holky a Stodůlky 2 Eva Bernardinová

Oblíbená kniha mého dětství. Honza Voříšek jako puberťák neměl chybu. Anička jako vlezlá mladší ségra na zabití.

08.08.2022 5 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Velmi ráda čtu knihy tohoto autora. Nejraději mám sérii s Frostem. Tato kniha byla jiná. Zvláštní. Tak nějak jsem čekala i závěr knihy. Přesto pro mě asi autorova slabší kniha.

23.07.2022 3 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Skvělé! Perfektní! Úžasné a silně návykové čtení. Série s Kim je skvělá a hlavně si drží po celou dobu vysokou úroveň. A námět zase super. Tak hlavně rychle další díl!

19.07.2022 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Zase super čtení a další parádní případ oddělení Q. A Assadovy vtipy o velbloudech nemají chybu.

16.06.2022 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Poprvé jsem ji četla když mi bylo dvanáct let. A pak ještě mnohokrát. Sáhnu po ní vždy s jistotou, kdykoliv potřebuji trochu rozveselit.

13.06.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tak zase skvělý díl. Astrologie jako součást vyšetřování byl super nápad i vyšetřování stareho nevyřešeného případu. Líbila se mi část se Strikovou rodinou. Bude zajímavé jestli se bude nějak vyvíjet jeho vztah s otcem. Škoda že na další díl budeme zase dlouho čekat

05.06.2022 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Tak trochu jiný Raker. Ale opět skvělé čtení. Velmi pěkná část byla ta s Colmem a vzpomínání na minulost. Už se těší na další díl.

30.05.2022 5 z 5

Piknik a jiné pohromy Piknik a jiné pohromy Gerald Durrell

Krásné čtení. Příběhy Durrellovy rodiny nikdy nezklamou. Larry jako vždy úžasný. A povídka Zrcadlo je úžasný horor.

25.05.2022 5 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Jednoduché a odpočinkové čtení. Velice příjemná detektivka s pěknou zápletkou.

19.05.2022 4 z 5

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Krásná, upřímná zpověď skvělého spisovatele. Pan Lustig má úžasný osobitý styl. Žádná křivda nebo touha po pomstě zde není. Z celé knihy je cítit úžasná touha po životě a krásný laskavý humor. Obdivuhodná je i jeho láska k rodné zemi.

16.05.2022 5 z 5

Nebezpečná zvědavost Nebezpečná zvědavost Ann Granger

Velice pěkná detektivka. Ze začátku sice pomalé tempo, ale ničemu to nevadí. Velmi pěkný popis života lidí a prostředí. Tato série je velmi pěkné a oddechové čtení. Bohužel i v tomto díle jsou chyby v překladu.

10.05.2022 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Tak ze začátku jsem měla obavy jestli nebude návrat na začátek zbytečný.Čtení jsem dlouho odkládala, ale úplně zbytečně. I tento díl si drží skvělou úroveň jako celá série s Kim a její partou. Kniha mě vtáhla do děje a nešla odložit. Návrat na začátek měl své opodstatnění. Úžasné čtení. A. M. prostě umí.

30.04.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Opravdu velmi dobře napsaná detektivka. Velice zajímavý příběh i osobní vztahy vyšetřovatelů. Kniha mě dokázala pohltit a nešla odložit.

26.04.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Velice příjemné čtení. Přečteno za jedno deštivé odpoledne. Vraha jsem odhadla hned na začátku, ale i tak to byla velice pěkná detektivka.

24.04.2022 4 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Skvělá kniha u které se člověk baví od začátku do konce. Absurdní děj se spoustou absurdních postav.

24.04.2022 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Velice příjemná odpočinková kniha. Asi jedna z těch lepších se slečnou Marplovou.

25.03.2022 4 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Opět skvělý příběh. Rafinovaná vražda a několik podezřelých. Jako odpočinkové čtení skvělé.

23.03.2022 5 z 5