Piknik a jiné pohromy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šest povídek, v nichž autor s laskavým humorem popisuje události, které prožil on sám, jeho rodina a blízcí přátelé. Kniha obsahuje i několik „smyšlených“ příběhů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12258/piknik-a-jine-pohromy-12258.jpg 4.5128
Žánr:
Literatura světová, Humor, Povídky

Vydáno: , BB art
Originální název:

The Picnic And Suchlike Pandemonium, 1979


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Piknik a jiné pohromy

Maud22
09. března

Souhlasím se všemi, kteří zmiňují povídku Zrcadlo. To bych do Durrella neřekla. Strašně jsem se bála. Knihu vlastním, ale vím, že už si to nikdy znova nepřečtu. A dodnes to doporučuju jako dobrý horor.

Ava365
07. února

Durrellův humor je mi velice blízký. Bez váhání dávám 5 hvězdiček.


ewalien
11.08.2019

Kniha byla velmi zajímavá, jako všechno, co jsem od Durrella četla. Jen ta poslední byla spíš jako od Lovecrafta, nebo Howarda. A jako na potvoru jsem knihu musela dočíst o noční službě. Ale překvapilo mě, jak dokáže autor, u jehož knížek jsem smíchy padala pod stůl, tak obrátit do žánru, který se píše dost těžko (vím, o čem mluvím) a ještě to napsat dobře. Z humoru do prakticky hororu - klobouk dolů. Tenhle člověk vážně uměl psát. Těším se, až objevím, co jsem od něj ještě nečetla.

Boogie007
20.02.2019

Piknik v sobě mísí skutečné události a samotnou autorovu fantazii. Přidávám varování - poslední povídku raději nečtěte v objetí nočních hodin :-).

Hanka_Bohmova
12.07.2018

Opět se projevilo, jak hrozná jsem konzerva - samozřejmě se mi nejvíc líbily první dvě povídky, protože to byly "staré známé". Zbytek mě příliš nezaujal a horůrek si vychutnat nedovedu, docela roztomilá byla povídka o restauraci.

Panenskou plavbu si důkladně zapamatuju jako prostředek "první duševní pomoci", až se mi zas někdy nevyvede rodinný výlet podle plánu. Třeba mi vzpomínka na ni přinese trochu potřebného nadhledu :o)

kh123
19.02.2018

Od pana Durrella jsem dodnes znala jen jeho "zvířecí a rodinné" příběhy. Tahle sbírka mě překvapila svou různorodostí, každá z povídek je jiná, jinak zajímavá, humorná, morbidní, strašidelná.... Kdybych měla vybrat jednu, kterou si určitě zapamatuji, bude to "Zrcadlo".

Allebith
13.06.2016

Durrelovy příhody z cest, o rodině, zvířatech atp. jsou stejně vtipné v čj i v aj (čteno z bilingvní verze). :)

jana.hud
29.02.2016

Durrell opět nezklamal a pobavil. Jak povídky nečtu,tak u tohoto spisovatele se vyplatí udělat výjimků. Nejvíc mně zaujala hororová povídka Zrcadlo.

1