Piknik a jiné pohromy

Šest povídek, v nichž autor s laskavým humorem popisuje události, které prožil on sám, jeho rodina a blízcí přátelé. Kniha obsahuje i několik „smyšlených“ příběhů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12258/piknik-a-jine-pohromy-12258.jpg 4.5106
Literatura světová, Humor, Povídky
Vydáno:, BB art

The Picnic And Suchlike Pandemonium (1979)

Kniha Piknik a jiné pohromy

Boogie007

Piknik v sobě mísí skutečné události a samotnou autorovu fantazii. Přidávám varování - poslední povídku raději nečtěte v objetí nočních hodin :-).

Hanka_Bohmova
12.07.2018

Opět se projevilo, jak hrozná jsem konzerva - samozřejmě se mi nejvíc líbily první dvě povídky, protože to byly "staré známé". Zbytek mě příliš nezaujal a horůrek si vychutnat nedovedu, docela roztomilá byla povídka o restauraci.

Panenskou plavbu si důkladně zapamatuju jako prostředek "první duševní pomoci", až se mi zas někdy nevyvede rodinný výlet podle plánu. Třeba mi vzpomínka na ni přinese trochu potřebného nadhledu :o)

kh123
19.02.2018

Od pana Durrella jsem dodnes znala jen jeho "zvířecí a rodinné" příběhy. Tahle sbírka mě překvapila svou různorodostí, každá z povídek je jiná, jinak zajímavá, humorná, morbidní, strašidelná.... Kdybych měla vybrat jednu, kterou si určitě zapamatuji, bude to "Zrcadlo".

Allebith
13.06.2016

Durrelovy příhody z cest, o rodině, zvířatech atp. jsou stejně vtipné v čj i v aj (čteno z bilingvní verze). :)

jana.hud
29.02.2016

Durrell opět nezklamal a pobavil. Jak povídky nečtu,tak u tohoto spisovatele se vyplatí udělat výjimků. Nejvíc mně zaujala hororová povídka Zrcadlo.

Martin, Vyškov
01.11.2014

Dlouho, nebo snad nikdy jsem se u žádné knížky nenasmál tak, jako o této. super povídky :-)

sto7ra
04.12.2013

příhody geralda durrella jsou vždy k pokukání. ale v téhle knize je i jedna hororová, která mi dloooouho nedala spát. doporučuju!!!

mayinka
09.07.2013

Leslie, Margo a Larry sourozenci s matkou na panenske plavbe :) neskutecny pribeh. Vtipna knizka.