koupit eknihy

Gerald Durrell

britská, 1925 - 1995koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Mluvící balíkO mé rodině a jiné zvířeněZoo na zámkuZoo v kufruChytněte mi guerézu

Autor

Celým jménem Gerald Malcolm Durrell. Britský spisovatel, zoolog a popularizátor ochrany přírody. Jeho knihy jsou určeny dětem i dospělým čtenářům, nejčastěji v nich popisuje svoje zážitky z cestovatelských výprav po celém světě, kde chytal zvířata pro zoologické zahrady. Jako jeden z prvních ... celý životopis(zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Gerald_Durrell)

Komentáře (8)

Přidat komentář
Finskej
13. června

Není mnoho lidí na této planetě, kteří by tak nanejvýš zábavným a okouzlujícím způsobem vyjádřili lásku k přírodě a ke zvířatům a přitom nás poučili, že se to nikdy neomrzí číst, třebas znovu dokola...

bruntal
30. března

Člověk se nevědomky usmívá a je mu tak nějak dobře při čtení těchto zábavných vyprávění.

mulderka
17.01.2016

Jak já jsem Gerrymu záviděla to nádherné dětství pod řeckým sluncem s jeho střelenou rodinkou a jinou zvířenou... jak skvěle jsem se bavila a dodnes bavím nad jeho knížkami! Jak úžasný a naplněný život to musel být! Respekt a moje hluboká úcta, kyrié Geralde...

Albina
17.01.2016

Můj oblíbený spisovatel. Získal si mě svým vztahem ke zvířatům i lidem, schopností psát o nich strhujícím způsobem a svým smyslem pro humor. Opakovaně se vracím k jeho částečně životopisným knihám o životě na Korfu pro jejich hlubokou úctu ke všemu živému a obdiv k němu. Gerald Durrell našel krásu ve všem živém, od mikroskopických vodních živočichů až po obry v savanách.
Za oblibou jeho knih v češtině stojí skvělé překlady Zory Wolfové. Ty nové jsou ostudné až hanebné, jazykově i věcně, pro překladatele není rozdíl mezi hrochem a nosorožcem a podobné perly. Tudíž pokud kupovat Durrellovy knihy, pak raději v antikvariátě.

HTO
20.02.2013

Teď jsem si tak vzpomněl, jak Larry říkal Durrelovic mamince, že všichni v jejich rodině jsou blázni: „Nesmysl, máti... Jen se podívej na tetu Bertu, drží si hejna smyšlených koček... nebo prastrýc Patrick... ten přece bloumá nahatý a úplně cizím lidem vykládá, jak zabíjel velryby kapesním nožem... Všem straší v hlavě." Myslím, že Gerry musel být taky blázen, protože jen blázna mohlo napadnout vybudovat z ničeho zoologickou zahradu a snažit se zachránit tolik ohrožených zvířat. A protože blázny Bůh miluje, taky se mu to podařilo. Odevždy a provždy můj idol a vzor.

elfos
05.01.2013

Nemáme zaznamenáno zde v Novinkách, kam tedy snad lépe to napsat, než sem.. Se zpožděním, a s omluvou za to že až teď. A s jedním z nejhezčích nekrologů, prostými slovy plnými úcty a uznání.... jichž autorem je překladatel V. J.

Dne 29. listopadu 2012 zemřela česká překladatelka a redaktorka Zora Wolfová.
Překladatel Viktor Janiš: „Zemřela Zora Wolfová, dvorní překladatelka Arthura Ransoma a Geralda Durrella (ale i Barnese, Darwina, Doyla, Lodge, Forsytha, Bradburyho, Lessingové, Parkinsona a Petersové). Neokázalá, pracovitá, chytrá. Bude nám chybět."


http://cs.wikipedia.org/wiki/Zora_Wolfov%C3%A1

brumka2010
23.06.2011

Pár kníh, ktoré boli vydané ešte za totality patrilo medz moje najoblúbenejšie, Vždy keď som bola smutná stačilo si prečítať niektorý diel z Korfu a bolo po smútku, Vrele doporučujem hlavne matkám , ktoré si mysli, že ich detičky nevedia čo od dobroty

mumin63
01.02.2011

Tak tyhle knížky mám všechny doma a všechny přectené už několikrát a vždycky mě pobaví