koupit knihy

Gerald Durrell

britská, 1925 - 1995

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 33 knih

Komentáře (16)

Hyacint
28.06.2020

Durrell mě provázel dětstvím, táta mi dával číst všechno, co od Durrella v češtině vyšlo. Chytlo mě to a nepustilo dodnes.

Corso
10.09.2019

Pise o tom, co miluje. A je to poznat. Nemusi nic hrat, nic fabulovat. Durrella som objavil snad uz na zakladnej skole. Potom som sa chcel stat krmicom v ZOO. (nastastie ma to preslo) Rodina, zvierata, cestovanie, zvierata, problemy okolo toho, zvierata, a more lasky k "nemym tvorom".

jarunka54
06.06.2019

Knížky pana Geralda Durrella jsem začala hltat už v roce 1968 kdy jsem si koupila : O mé rodině a jiné zvířeně.
Vždycky jsem se těšila na jeho knihy, ať byly o zvířatech nebo o jeho rodině.
Dodnes se k jeho knihám vracím, jen mě mrzí, že mi několik jeho (a nejenom jeho) knížek zmizelo, znovu jsem si je koupila, ale už nepůjčuji.

Ctv
10.01.2019

Knihy od Geralda Durrella mám moc ráda. Četla jsem jich už poměrně hodně před řadou let a ráda se k nim občas vracím. Zejména tehdy, když mám za sebou nějakou těžkou nebo smutnou knížku a potřebuji něco, co mi spolehlivě zvedne náladu a vlije optimismus do žil. V mých cestovatelských plánech je na jednom z čelních míst jeho zoo na ostrově Jersey. Stejně tak vím, že jednou pojedu na dovolenou do Řecka, protože prostě musím vidět místa, kde vyrůstal a chytal svou první havěť.
https://www.durrell.org/wildlife/visit/

Manta
07.01.2019

už jsem na zátah viděla celou 1 řadu a pár dilů z druhé .
čím dál tím lepší...díl se seancí ...jsem se smála nahlas ..

HanaF19
07.01.2019

Toto není komentář k autorovi, ale poznámka k čtenářům, kterým dělají jeho knihy radost. V TV v lednu 2019 začali vysílat seriál Durrelovi. Po zhlédnutí prvního dílu jsem nadšená. Doporučuji všem :-)

Lessana
22.11.2018

Patrí medzi mojich obľúbených spisovateľov. A to hoci som od neho prečítala zatiaľ iba dve knihy ("O mé rodině a jiné zvířeně" a "Ptáci, zvířata a moji příbuzní"). Nepochybujem totiž, že vo všetkých ostatných (na ktoré sa už veľmi teším) je rovnako láskavý, múdry a vtipný. Že zo všetkých jeho ďalších titulov cítiť nesmiernu a úprimnú lásku ku všetkému živému, že spôsob jeho rozprávania je rovnako nežný a vľúdny a že jeho majstrovstvo oblažiť dušu a spôsobiť pocit pohody, pokoja a šťastia je nevyčerpateľné, keďže prýšti priamo z autorovej podstaty. Ďakujem, priatelia, že som mohla prostredníctvom vás objaviť dielo pána Durrella.

bobo7592
21.11.2018

Ke knížkám Geralda Durrella jsem se dostal už jako dítě a vydrželo mě to dodnes. I když jak se někde zmínil byl spisovatelem tak trochu z donucení, aby z honorářů mohl financovat svoje přírodovědné aktivity, na stránkách to určitě vidět není. Mám rád všechny tři skupiny knížek, které napsal. Tedy jak ty přírodovědné (výpravy za zvířaty, provoz ZOO), tak ty s příběhy v jeho rodině a v neposlední řadě i ty ostatní a dětské.

1